Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова | [ Додати статтю ] |
Часи дієслів. 3 клас.
Тема: Часи дієслів Мета: Удосконалювати вміння та навички учнів розрізняти дієслова теперішнього, минулого і майбутнього часів; розвивати інтелектуальні здібності учнів, уяву, мислення, пам’яті, мовлення учнів, вміння послідовно висловлювати свої думки; формувати навички співпраці, розвивати комунікативні здібності, виховувати любов та бережне ставлення до природи. Хід уроку І. Організація учнів до уроку. 1. Добрий день! У добрий час, радо ми вітаємо вас. Здоров’я, щастя, радості вам бажаємо Урок рідної мови розпочинаємо. 2. Очікування «Мікрофон» - Я хочу, щоб наш урок був продуктивним. А яким ви хочете бачити наш урок? (Продуктивним, цікавим, повчальним, казковим) ІІ. Створення емоційного фону уроку. (Звучить музика Вівальді – «Пори року»(Весна)) 1.Читання вірша вчителем. Все прокидається поволі, Зі сну зимового встає. Радіє гай, радіє поле, Земля поталу воду п’є. Скресає і щезає крига, Бурульки падають з дахів, І вітерець прозорокрилий Додому підганя птахів. А в лісі на галяві теплій Поміж ялинок запашних Уперше спалахнув метелик - Тендітний вогничок весни. - Про яку пору року йдеться у вірші? Доведіть методом «Пресу», що це весна. - Так, це весна. Вона за вікном. А ви хочете, щоб вона завітала до нас у клас.? Отже, потрібно гарно попрацювати. А види робіт на уроці підказує сонечко. ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдання уроку. 1. Вправа «Дешифрувальник». - Отже, розпочинаємо роботу. - Перше завдання «Дешифрувальник», за допомогою якого ми розшифруємо тему нашого уроку. Будьте уважні! Літери у нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати тільки одну літеру. Наша тема складається з двох слів. Увага! Номер 9173 2437541. - Часи дієслів (записую тему на дошці). - І на сьогоднішньому уроці ми закріпимо знання про часи дієслів, здобуті на попередніх уроках. IV. Основна частина уроку. 1. Стратегія «Кубування». Завітав сьогодні в клас На урок знову до нас Кубик, діти, не простий, Кубик, діти, чарівний. Він доріжку прокладає, Знання ваші перевіряє. - Аналізуємо завдання «Чарівного кубика». 1) Частина мови 2) Що означає? 3) На які питання відповідає? 4) Яким членом речення виступає? 5) За чим змінюється? 6) Неозначена форма дієслова. 2. Каліграфічна хвилинка. - А зараз розгорнемо зошити і запишемо число, класна робота. - І записи у зошиті почнемо з каліграфічної хвилинки. Цвіту не вирви задаром, Гілки не втни для забави. - До чого закликає автор? - Пригадайте правило правопису частки не з дієсловами. 3. Робота з реченням. Зацвілавдолинічервонакалина. - Наше сонечко дужче пригріло і всі слова в реченні збіглися до купки, щоб зробити нам тінь. Ми допоможемо їм і утворимо речення. Зацвіла в долині червона калина. - Утворили, перевірили, а зараз запишемо і зробимо синтаксичний розбір речення. 4. Зоровий диктант. Верби зеленіють над ставком. - А зараз потренуємо увагу і пам'ять. Увага! Зоровий диктант. - Перевіряємо. - Знайдіть у реченні дієслово, випишіть його, вкажіть час. Доберіть до нього інші часові форми. 5. Фізкультхвилинка. - Весна… До нас завітала бджілка. 6.Робота з текстом. - Подивіться за вікно. Легенький вітерець гойдає верхівки дерев. Ось вітерець завітав і до нас в клас. І не сам завітав, він приніс нам текст. Давайте прочитаємо його. Прийти весна. Настати теплі дні. Дзюрчати веселі ручаї. Сонечко ніж- но пригріти землю. У лісі цвісти ряст. Вітер тихо повівати теплом. - Чи гарно звучить текст? Чому? - Так, дієслова стоять в неозначеній формі. Неозначена форма – це початкова форма. А для того, щоб текст став кращим, ми маємо перебудувати текст, щоб події відбувалися в: Ір. – в минулому часі ІІр. – в теперішньому часі ІІІр. – в майбутньому часі - Для зручності виконання завдання – на партах листочки з текстом. Працюємо в парах. 7. Вправи для очей. - Діти, ми довго працювали, наші очі втомились. А зараз вони відпочинуть. Вся увага тільки на метелика. (На мультимедійній дошці спостерігаємо за метеликом, який літає) 8. Творча робота в групах. - А працюватимемо під гаслом: Щоб робота в нас кипіла, Працювати будем: Швидко! Дружно! Вміло! Ігр. – Відтворити пантоміму на речення «Я люблю нюхати запашні квіти» ІІгр. – За допомогою тільки дієслів скласти текст на тему «Моя яблунька» ІІІгр. – Скласти сенкан до слова Весна. 9. Робота з деформованими прислів’ями. - Народна мудрість – це прислів’я і приказки. А наш вітер бушує далі. Він деформував наші прислів’я. Ваше завдання – відновити їх. Що посієш або пропав. Або пан, далі будеш. Тихіше їдеш – те й збереш. - Давайте перевіримо, чи правильно виконали завдання. - Знайдіть дієслова, визначте час. Що посієш, те й збереш. Або пан, або пропав. Тихіше їдеш – далі будеш. 10. Веселинка. - Хлопці підготували нам веселинку. - Я миюся, ти миєшся… Який це час Федоте? - Ну, раз ми з вами миємось – виходить, що субота. - Допоможемо Федоту визначити часи дієслів. 11. Вправа «Гронування». - А тепер сіли рівненько і будьте уважними. У нас цікавий вид роботи – «Гронування». Ми проводимо його досить часто. І я думаю, що ви швидко справитесь із завданням: Підібрати дієслова до поданих слів за даним часом. (Кожна пара дітей в рядах записує по одному дієслову і передає наступній парі) Майбутній час Теперішній час Минулий час V. Домашнє завдання - Наш урок підходить до завершення. Розгорніть щоденники. Починається, освітлює, прокидається, дзвенить, любити. Група №1 Скласти твір на тему ”Рідна земля”, використовуючи ці дієслова. Група №2 Побудувати речення із дієсловами, визначити часи дієслів, розібрати одне речення. Група№3 Утворити різні часові форми від цих дієслів. VI. Підсумок уроку. - Чи справдились ваші очікування? Що сподобалось? - На цьому наш урок закінчено. А весна цвіте, буяє, радує нас. Милуймося її красою, бережімо цю красу. (На мультимедійній дошці відео розквіту природи). Презентацыю до уроку можна скачати за посиланням:
Джерело: http://www.getzilla.net/files/2436694/3206_proekt_vidkritiy_urok.ppt.html | |
Переглядів: 7628 | Рейтинг: 2.0/2 |
Всього коментарів: 0 | |