Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова | [ Додати статтю ] |
Тема. Однорідні члени речення Мета: розширити знання учнів про члени речення; формувати поняття однорідні члени речення; розвивати вміння визначати однорідні члени речення та складати речення з ними; розвивати увагу, мовлення учнів; виховувати охайність та культуру оформлення письмових робіт. Обладнання. Підручник, зошит, презентація Хід уроку I.Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1.Перевірка домашнього завдання (вправа 62, с.33) 2.Індивідуальне опитування: -основа речення; -зв’язок слів у реченні. 3.Каліграфічна хвилинка У у У к Україна -Виконати звуко-буквений аналіз слова Україна. -Скласти речення із словом Україна.(Україна – …,… країна). -Що для вас є Україна?...(відповіді учнів). 4.Робота за текстом В.Сухомлинського «Зайшло сонечко» Прочитати текст, замість крапок вставити слова із довідки. Зайшло сонечко Сонечко зайшло.Потемніло поле. З яру розповзається присмерк по полях і по … . Розтікається, як річка. А на верхівці тополі спалахнули золоті іскорки. Це сонечко послало своє привітання. Спалахнули і погасли …, …, … . Довідка: луках, теплі,промінчики,яскраві. (Бесіда за реченнями) Записати в зошит 5.Постановка проблеми -Ви вже знаєте, що в реченні є головні та другорядні члени речення. Всі вони важливі, бо кожен виконує свою роботу. Всі члени речення пов’язані між собою. -Виявляється, у реченнях можуть бути однорідні члени (схожі) -Замисліться над змістом слова «однорідні». -Як ви думаєте ці однорідні члени речення близькі чи далекі за своєю роботою в реченні? III.Повідомлення теми та мети уроку -Сьогодні на уроці ми дізнаємось, які члени речення називаються однорідними; будемо вчитися визначати їх на письмі та вимовляти з правильною інтонацією. IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1.Робота за таблицею 2.Первинне закріплення. Вправа 63, с.33-34 -Прочитати речення. -Визначити головні члени речення. -Назвіть ті, що повторюються. -На яке питання відповідають? -Яким членом речення вони є? -З якою інтонацією читаються? 3.Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с.34) -Ознайомлення із схемою речень з однорідними членами 4. Робота в групах (за картками) Прочитати речення, знайти однорідні члени речення, підкреслити їх, визначити до якої частини мови належать. Скласти схему до речення. Ми – українці. Мова наша українська. Вона прекрасна, багата, мелодійна. Тому не дивно, що нашу мов називають солов’їною. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА V.Узагальнення і систематизація отриманих знань 1.Вибіркове списування. Вправа 64, с.34 Читання тексту учнями. -Про кого ви дізналися з тексту? -Що використовувала художниця у своєму малярстві? Підказочка. Зверніться за допомогою до словничка на с.35. -Якою нагородою була відзначена творчість майстрині? -Про що йдеться у другому завданні вправи? Виконання завдання за зразком на с.35 2. Гра «Хто швидше?» (Робота в парах) -Скласти і записати речення за моделлю. 1 варіант. Хто? , хто?, хто?,хто? Що роблять? Де? 2 варіант. Хто? Що роблять?, що роблять?, що роблять? Де? VI.Підсумок уроку -Що називається однорідними членами речення? -Які члени речення можуть бути однорідними? -Як вимовляють однорідні члени речення? -Як на письмі передається перелічувальна інтонація? VII.Домашнє завдання Вправа 65, с.35, правило с.34
ДОДАТОК Прочитати текст, замість крапок вставити слова із довідки. Зайшло сонечко Сонечко зайшло.Потемніло поле. З яру розповзається присмерк по полях і по … . Розтікається, як річка. А на верхівці тополі спалахнули золоті іскорки. Це сонечко послало своє привітання. Спалахнули і погасли …, …, … . Довідка: луках, теплі,промінчики,яскраві. (Бесіда за реченнями) Записати в зошит Прочитати речення, знайти однорідні члени речення, підкреслити їх, визначити до якої частини мови належать. Скласти схему до речення. Ми – українці. Мова наша українська. Вона прекрасна, багата, мелодійна. Тому не дивно, що нашу мов називають солов’їною. Гра «Хто швидше?» (Робота в парах) -Скласти і записати речення за моделлю. Хто? , хто?, хто?,хто? Що роблять? Де? Гра «Хто швидше?» (Робота в парах) -Скласти і записати речення за моделлю. Хто? Що роблять?, що роблять?, що роблять? Де? Презентація тут! Джерело: http://www.docme.ru/RPB5 | |
Переглядів: 2763 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |