Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова [ Додати статтю ]

Повторення про прикметник

Дяченко Ю.Ю.

вчитель початкових класів

Одеська ЗОШ № 8

Тема: Повторення про прикметник.

Мета: Закріплювати в учнів знання учнів про прикметник як частину мови; розширити і поглибити знання дітей про значення і роль прикметника у мовленні. Формувати уміння знаходити прикметники в текстах, визначати їх морфологічні ознаки, синтаксичну роль. Розвивати уміння вживати прикметники у мовленні. Сприяти формуванню моральних якостей.

Обладнання: індивідуальні картки, презентація.

ХІД УРОКУ

I.                  ОРГМОМЕНТ.(PPT 2)

– В класі затишно? (Так!)
– Продзвенів уже дзвінок? (Так!)

 - Чи присутні гості в нас? (Так!)

   Привітатись треба? (Так!)
– Вже закінчився урок? (Ні!)
– Навчатися бажаєте ? (Так!)
– Тож сідаємо, часу не гаємо

-- Роботу починаємо.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. (PPT 3)

1.     Каліграфічна хвилинка. Запишіть прислів’я та поясніть його значння.

Розум полягає не лише в знанні, але й в умінні використовувати знання для діла.

2.     Мотивація навчальної діяльності.

-         Послухайте вірш і скажіть про яку частину мови тут розповідається.

Важлива дуже ця частина мови

Її нам треба знать обов’язково.

Слова ці цілий світ нам розкривають,

Іменників ознаки називають

Якби не ці слова, ми б і не знали

Що світ – чудовий, а життя – щасливе.

-         Так про яку частину мови тут говориться? (про прикметник).

 

III.           ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.

IV.           ЗАКРІПЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ.

Зупинка № 1 (PPT 4)

Складання «Асоціативного куща» на тему «Прикметник».

-         Я пропоную скласти асоціативний кущ про прикметник.

Називайте все, що згадали.

 

 

                           За числами                     За родами в однині

 


Частина мови                            Прикметник                       Зв'язок з іменником

 


  Ознаки                                   Другорядний                                 Який?

предмета                                        член                                         Яка?

                                                       речення                                      Яке?                         

                                                                                                            Які?

 

Підсумок: Отже, що ми знаємо про прикметник? (один учень за схемою асоціативного куща узагальнює сказане). Молодці.

 

 Зупинка № 2 ( Самостійна робота) (PPT 5)

-         Прочитайте вірш та випишіть з нього прикметники. Укажіть іх число і рід.

Прийшла Баба Зима, та прийшла не сама –

Привела із собою дідуся з бородою,

Довгою, пухнастою, білою, сріблястою.

Дідуся Морозом звати, з ним малі морозенята.

По сніжку гуляють, діток забавляють.

(Колективна перевірка)

Зупинка № 3 (Робота в парах) (PPT 6)

-         Випишіть словосполучення «прикметник + іменник» та «іменник + прикметник». Визначте відмінок прикметників.

 

 Колискова пісня. Скільки їх створив народний геній! Цей особливий фольклорний жанр, позначений високим поетичним світосприйняттям, глибиною мелодійного звучання, багатством образів.

 

Зупинка № 4 (PPT 7)

ФІЗХВИЛИНКА

 

Зупинка № 5 (Колективна робота) (PPT 8)

-         Складіть речення, розберіть його. Зробіть морфологічний розбір виділених слів.

 

Легкі тепловії лоскочуть покрите бронзовою смагою лице, і фіалкові васильки кивають тобі з узбіччя шляху як давньому знайомому, і перепели в нескошених житах ніби запрошують до степових криниць.

 

V.               ПІДСУМОК УРОКУ. (PPT 9, 10)

Гра – аукціон «На уроці….»

-         На уроці я навчився ….

-         Я дізнався ….

-         Мені сподобалось ….

-         Мої очікування ……

-         Я поділюся вдома з батьками ……

Художник, який увесь час фантазує, щось малює, розфарбовує. Його ім’я – ПРИКМЕТНИК Він завжди ходить з пензлем і олівцем. Щойно ІМЕННИК перетвориться на якийсь предмет – ПРИКМЕТНИК його відразу розмалює, вияскравить ознаку. Тоді відразу стає зрозуміло, який чи чий цей предмет.

Прикметник дасть іменнику-предмету

Якусь його ознаку чи прикмету.

ПРИКМЕТНИК – це частина мови,

Без неї нам не обійтись.

Ти вслухайсь в слово пречудове,

Йому, як другові, всміхнись.

Земля – ЯКА? – ласкава, люба, рідна,

А сонце – щире, золоте,

А небо – лагідне, погідне,

Життя – прекрасне, золоте.

А очі в мами – добрі, ніжні,

А голос – чистий і дзвінкий,

А руки – теплі і надійні,

А погляд – сонячний, ясний.

Квітки у полі – білі, сині,

Червоні, жовті, голубі.

Хмарки у небі – бистрокрилі,

Весняні, літні й зимові.

Усі ознаки називає

Прикметник як частина мови.

І жодної ознаки не оминають

Слова ці, справді, пречудові.

VI.           ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Зупинка № 2 ( Самостійна робота)

-         Прочитайте вірш та випишіть з нього прикметники. Укажіть іх число і рід.

Прийшла Баба Зима, та прийшла не сама –

Привела із собою дідуся з бородою,

Довгою, пухнастою, білою, сріблястою.

Дідуся Морозом звати, з ним малі морозенята.

По сніжку гуляють, діток забавляють.

 

Зупинка № 3 (Робота в парах)

-         Випишіть словосполучення «прикметник + іменник» та «іменник + прикметник». Визначте відмінок прикметників.

 

 Колискова пісня. Скільки їх створив народний геній! Цей особливий фольклорний жанр, позначений високим поетичним світосприйняттям, глибиною мелодійного звучання, багатством образів.

 

Зупинка № 5 (Колективна робота)

-         Складіть речення, розберіть його. Зробіть морфологічний розбір виділених слів.

 

Легкі тепловії лоскочуть покрите бронзовою смагою лице, і фіалкові васильки кивають тобі з узбіччя шляху як давньому знайомому, і перепели в нескошених житах ніби запрошують до степових криниць.



Джерело: http://docme.ru/Pfw
Категорія: Українська мова | Додав: [ADM]Irina (14.02.2013) | Автор: Юлія Дяченко
Переглядів: 3957 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!