Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова [ Додати статтю ]

Складання тексту – розповіді з елементами опису на тему «Золота осінь» за запитаннями і опорними словами

Тема: Складання тексту – розповіді з елементами опису на тему «Золота осінь» за запитаннями і опорними словами. (3 клас)
Мета: поглибити уявлення учнів про текст, речення; вчити бачити і розуміти
прекрасне в природі; удосконалювати вміння складати речення за
запитаннями і опорними словами, висловлювати свої почуття і виражати їх в
письмовій формі; розширювати словниковий запас учнів; розвивати творчу
уяву; виховувати любов до природи.
Тип уроку – урок розвитку зв’язного мовлення.
Обладнання: ілюстрації на тему «Осінь»; осіннє листя для гри «Чарівні листочки»;
таблиці з опорними словами; роздатковий матеріал: запитання для
складання тексту, конверти зі словами для складання речення-кінцівки.

                                                                               Хід уроку:

І. Організація класу.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Загадка про осінь.

Без пензлика, без олівця
Розфарбувала деревця.
2. Слухання легенди про Осінь.
Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі останньою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй:
a. Забирай все моє багатство. Я віддаю тобі все своє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе.
І Осінь виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і
садів і чарує нас своїм осіннім золотом.
3. Перегляд презентації «Золота осінь».

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

IV. Актуалізація знань учнів.

Щоб успішно виконати завдання, треба повторити вивчене про текст і речення.
Гра «Чарівні листочки» ( на дошці прикріплене осіннє листя з запитаннями на
зворотному боці. Діти по черзі зривають листочки і відповідають на питання).
Запитання: Що таке текст? Назвіть основні ознаки тексту? З яких частин
складається текст? Які бувають тексти? Що виражає речення? Які бувають
речення за метою висловлювання?

V. Хвилинка каліграфії.
О о Оо оо ос сі нь осінь
Звуко – буквений аналіз слова. Добір спільнокореневих слів.

VI. Робота над складанням тексту про осінь.
1. Словникова робота.

Робота з опорними таблицями.
золота різнокольорові
щедра барвисті червоне
Осінь Дерева Вбрання у
красуня святково клена
чарівниця вбрані жовтогаряче

барвистий килим
жовте
Листя у Земля
Берізки
золотисте розкішна ковдра

2. Відповіді на запитання з опорою на слова ( усно ).
1. Яка пора року прийшла?
2. Якими стали дерева?
3. В якому вбранні стоїть клен?
4. Яким стало листя у берізки?
5. Чим вкрилася земля?

3. Усна розповідь (2-3 учні).

VІІ. Фізкультхвилинка.

VІІІ. Самостійна робота.

1. Запис тексту у зошиті.
2. Робота в парах. Складання речення – кінцівки. (Діти отримують конверти зі словами і складають речення).

Зразки речень: Чудова осіння пора! Як гарно восени! Осінь – прекрасна пора
року!
3. Перевірка і аналіз написаного.

ІХ. Підсумок уроку.
Про яку пору року говорили? Чим вас приваблює осінь? Які види роботи
сподобалися на уроці?
Читання дітьми віршів про осінь.

Х. Домашнє завдання.
Переписати на паперовий осінній листок текст про осінь.



Джерело: https://yadi.sk/d/n0PR46YDqLX2j
Категорія: Українська мова | Додав: ton (20.03.2016) | Автор: Гой Антоніна Геннадіївна E
Переглядів: 1475 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!