Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова | [ Додати статтю ] |
Урок-гра "Морська регата". Тема. Слова, що називають ознаки предметів. Роль прикметників у мовленні.
Тема. Слова, що називають ознаки предметів. Роль прикметників (без вживання терміну) у мовленні. Мета: ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які називають ознаки предметів, формувати вміння ставити питання до даних слів в однині і множині у середовищі назв ознак, розвивати увагу, спостережливість, збагачувати словниковий запас, виховувати бажання працювати. Обладнання: карта мандрівки, презентація, картинки вовка та зайця. Хід уроку І. Організація класу. Будем добре працювати, Щоб грамотно слова писати. Та, щоб мову свою рідну Краще за всіх знати. ― Ми продовжуємо подорожувати з Вовком та Зайцем. Вони вирішили помандрувати. Але їх корабель не випускають з порту. Треба відповісти на питання, а вони не знають. Допоможемо? Вихід з порту ІІ. Актуалізація опорних знань. Вправа «Мікрофон» — Яку тему ми закінчили вивчати? — Які слова відповідають на питання хто? що? — Які слова пишемо з великої букви? — Наведіть приклад слів, що означають один предмет, багато предметів. ІІІ.Опрацювання нового матеріалу. - Вовк та Заєць зустрілися з красунею Русалкою . Вона не відпускає корабель, поки вони не відгадають загадку. Допоможемо? Зустріч з Русалкою 1. Проблемна ситуація. Повідомлення теми уроку. … вуха, … хвіст, … сам на зріст. На городі побував — нам капусту попсував. —Відгадайте загадку. ( на місці крапок записую слова довгі, куций, невеличкий) — Прочитай загадку ще раз. — Які слова допомогли вам відгадати, хто це? — Отже це слова, які називають ознаку предмета. З такими словами ми і познайомимося на сьогоднішньому, навчимося ставити до них питання, впізнавати їх серед інших слів. — Безлюдний острів — Корабель причалив до безлюдного острова. Щоб знайти дорогу додому, треба виконати наступні завдання. 2. Робота з підручником а) Вправа 252 — Розгляньте малюнки. Назвіть предмети та їх ознаки за кольором. б) Вправа 253 (усно) 3. Робота з малюнками. — Розгляньте малюнки. Хто на них зображений? — Назвіть їх та ознаки за розміром. (Курча маленьке, бджілка маленька, страус великий, папуга маленький, жабеня маленьке, жираф великий) Висновок. У нашій мові є слова, які виражають ознаки предметів і відповідають на питання який? яка? яке? які? Правило с. 117. Фізкультхвилинка. Веселий дельфін ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
- Ой, а що це за дим ? Це ж вулкан! Щоб його заспокоїти, слід виконати завдання. Грізний вулкан 1.Вправа 254 - Запишіть на вибір 2 будь-які речення. Піратський капкан - Ой, що це за свист, що за галас? Та це ж пірати. Допоможіть нашим туристам провести з цими злодюгами переговори. Щоб визволитися від піратів, треба поділитися на групи і виконати завдання. 2.Робота в групах. І група - Небо (яке?) … ІІ група - Вітер (який?) … ІІІ група - Книги (які?) … ІV група - Мама (яка?)… Рідний порт 3. Гра «Читалочка- з'єдналочка» - Наші друзі щасливо повернулися в рідний порт. Допоможіть прочитати назви казок, герої яких зустрічали у порту Вовка та Зайця. Червона королева Спляча дівчинка Гидке шапочка Снігова ключик Розумна каченя Золотий красуня V. Підсумок уроку. ― З якими словами ми сьогодні познайомилися? На які питання вони відповідають? Наведіть приклади. Домашнє завдання. Впр. 256, правило с.117. Презентація за адресою http://ru.calameo.com/books/0020350959ba477cdfa16 Джерело: http://docme.ru/V9y | |
Переглядів: 1865 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |