Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова | [ Додати статтю ] |
Тема . Звуки [ л], [ л’] . Буква Л л Мета: ознайомити дітей з буквою «Л», «л» ( «ел») та її звуковими значеннями; закріплювати уміння розрізняти функціональне значення звука і букви; виробляти навички звукового аналізу слів; розвивати мовлення учнів ; виховувати бережливе ставлення до птахів. Обладнання: мультимедійна дошка, таблиця. Тип уроку: урок засвоєння знань. Хід уроку I. Організація класу II. Актуалізація опорних знань учнів
- Які букви ми з вами вивчили? - Які з них позначають голосні звуки? - Чому вони голосні? - Чим відрізняються звуки від букв? ( Звуки ми чуємо і вимовляємо, а букви ми бачимо і пишемо). 2. Читання слів ( слайди 1, 2). - Подивіться на колонку слів, вставте букву і прочитайте ці слова. - Подивіться на наступний слайд і перевірте , чи правильно ви вставили букву. - З якої букви будемо писати ці слова? Чому? …іна Ніна … аум Наум … емен Семен … оня Соня
а)Читання слів. - А тепер прочитаєм слова і речення, які вивчали на минулому уроці ( слайд № 3). Син сом ніс Сини соми носи Сани оса неси Сіно оси носимо - Яке із цих слів багатозначне? - Які значення має слово ніс ? б)Читання речень ( слайд № 4). - Прочитайте слова. Чи можна сказати, що перед нами речення? - Що треба зробити, щоб із цих слів утворилося речення? ( В кінці поставити знак). - Подивіться на наступний слайд і з правильною інтонацією прочитайте речення ( слайд № 5). А у нас – ананас. У Наума насос? У Семена сосна! III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку 1. Розвиток фонематичного слуху. У літак сідає лис. З міста він летить у ліс. А лисиця й лисенята Виглядати будуть тата.
IV. Сприймання й усвідомлення нового навчального матеріалу 1. Звуковий аналіз слів. - Відкрийте зошити. - Що означає квадратна дужка? - Подивіться на екран ( слайд № 6 ). Назвіть, що там зображено. ( Лис, ліс). - Зробимо звуковий аналіз цих слів ( коментуємо, учні в зошитах, вчитель – на дошці). - Чим відрізняються ці дві схеми? - Чому у слові ліс [ л’ ] м’який? ( Всі приголосні перед [ і ]– м’які). 2. Визначення позиції звуків [ л] ,[ л’] у словах. - Подивіться на слайди ( № 7 – 9) і скажіть, де у цих словах ( на початку, в кінці чи в середині) стоїть звук[ л] чи[ л’] ? ( Ластівка, орел, голуб). - Як одним словом можна назвати їх? ( Птахи). - Як потрібно відноситись до птахів? ( Оберігати, годувати ( особливо взимку)). V. Фізкультхвилинка Трава низенька – низенька, дерева високі – високі. Вітер дерева колише, гойдає, птахи летять, відлітають, а діти тихенько за парти сідають. VІ. Запам’ятання нового навчального матеріалу 1. Розгляд та аналіз форми букви. - Звуки[ л], [л’] на письмі позначаються буквою «ел». (Показ букви на таблиці). - На що схожа буква Л? - Послухайте віршик. Має Петрик капелюха, натягнув на самі вуха. Капелюх, як буква «ел», Не забудь її тепер. 2. Робота в зошитах. - Відкрийте зошити. За поданим зразком надрукуємо стрічку букв Лл. ( Вчитель допомагає учням, в яких не виходить друкування). VIІ.Систематизація знань, отриманих на даному уроці 1.Читання складів з дошки. - Подивіться на чарівну квіточку і прочитайте склади з буквою Л ( хором). О А Л У І Е И
Ла ал Ло ол Лу ул Ли ил Лі іл Ле ел 4. Робота з Букварем. - Подивіться уважно у Букварики. - Який птах зображений на малюнку? - Хто з вас бачив лелеку? Де саме? - А чому лелек не можна побачити взимку? 5. Фізкультхвилинка для очей. 6. Хвилинка – цікавинка ( слайд № 11). - Лелеки відлітають у теплі краї в Африку. Туди вони летять більше двох місяців, а зворотний шлях на Батьківщину долають удвічі швидше. Гнізда свої влаштовують здебільше на дахах сільських хат. У народі вважають, що лелеки приносять щастя. 7. Робота над реченням. - Давайте складемо речення про лелеку. Відкрийте зошити. - Що означає значок L? ( Початок схеми речення). - Що таке речення? ( Речення – це слово або група слів, що виражають закінчену думку). - Як скласти речення? ( Щоб скласти речення, треба обрати предмет, вказати, яку дію він виконує). - Як розширити речення? ( Щоб розширити речення, треба сказати про предмет, який він і де відбувається дія). - Складіть речення зі словом лелека. - Розширте його. ( На хаті живе білий лелека.) - Зобразіть схему цього речення у зошитах ( один учень на дошці). 8. Бліц – опитування. - Речення – це … - Щоб скласти речення, треба … - Щоб розширити речення , треба … - Кожне слово має… ( ім’я) - Наприклад … - Такі слова називаються … ( іменниками) - Іменники мають … ( прикмети) - Наприклад … - Такі слова називають … ( прикметниками) - Слова можуть виконувати … ( дію) - Такі слова називають … ( дієсловами) - Наприклад … - Маленьке слово, що стоїть біля іменника називають … ( прийменником) - Наприклад … 8. Читання слів у Букварі. - Зараз хором прочитаємо слова у Букварі. VIIІ. Підсумок уроку. - З якими звуками ми сьогодні познайомились? - Які ці звуки – голосні чи приголосні? - Коли звук[ л’] – м’який? - Якою буквою позначаються ці звуки? Презентація знаходиться за посиланням: Джерело: http://www.docme.ru/2yq5 | |
Переглядів: 2622 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |