Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Виховна робота [ Додати статтю ]

Перший урок "Україна – наш спільний дім"

Україна – наш спільний дім

 

Мета: поглибити знання учнів про незалежну Україну та її державні символи, проаналізувати етапи здобуття українським народом державної самостійності;

 розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати і критично оцінювати історичні факти, робити висновки, відстоювати власну позицію;

виховувати почуття патріотизму та національної гідності, любов до рідного краю, розуміння своєї причетності до подій, що відбуваються в Україні, формувати переконання у нетлінності духовних скарбів України.

Обладнання: комп’ютер, презентація, ілюстративний матеріал, звукозаписи

 

Хід  уроку

Вступне слово вчителя. Оголошення теми першого уроку.

Слайд 1,2. Звучить пісня про Україну, яка супроводжується ілюстративним матеріалом

Слайд 3.

Учитель. Із тисяч народів і народностей світу майже 200 виросли в нації – створили свої держави й домоглися визнання світової спільноти, серед них – Україна.

Учень.                

 РІДНА ХАТА

Різні в світі є країни,

Різні люди є у світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти.

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім,

То — прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

           Там шумлять степи безкраї,

          Наче вміють говорити,

          Там  ясніше сонце сяє,

          Там солодше пахнуть квіти.

          Різні в світі є країни,

          Гарні є і є багаті,

          Та найкраще в Україні,

          Бо найкраще в рідній хаті.

                                           Юрко Шкрумеляк

Ведучий 1. У духовному й політичному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Тепер маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. Слайд 4.  А рік той – тисяча дев’ятсот дев’яносто перший.

Ведучий 2. Цьогорічний День незалежності України прийшов як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, яка повинна стати запорукою успішного культурного і політичного розвитку суспільства.

Успіх нинішнього українського державотворення значною мірою залежить від того, чи зуміємо ми об’єктивно проаналізувати власний історичний досвід, зокрема усвідомити, як формувалася і функціонувала українська державницька ідея.

Учень-історик. Процес зародження й розвитку цієї ідеї виявився довготривалим, складним, а на деяких етапах й вельми суперечливим. Слайд 6. Це великою мірою зумовлено надзвичайно непростою історичною долею українського народу, численними перешкодами на шляху становлення його етичної самосвідомості, жорстокими переслідуваннями тих, хто намагався підняти національне питання в умовах чужоземного поневолення.

Так склалося, що ми, звертаючи погляд на свою історію, знаходили переважно події сумні. Пам’ять наша міцно зафіксувала такі сторінки, як зруйнування золотоглавого Києва, битву під Берестечком, драматизм Полтавського бою, підступне нищення Січової Запорізької республіки, Емський указ і Валуєвський циркуляр про заборону української мови. А з недавніх історичних подій –, розстріляне Відродження 20-х, голодомор тридцять третього, чорна наруга тридцять сьомого, операція "Вісла", чорнобильська трагедія.

Чи закінчилися перешкоди на зміцненні нашої держави? Що ще заважає нам ?

Діти висловлюють свої думки.

Читці читають поетичні рядки

1.     Великий скарб земля твоя, та вічна долі віра,

 Народу, вільна сторона, століть сторінка біла.

 Зникали твої вороги, як хмари в небі синім.

 На жаль, болючі ті стежки, та завжди мала силу.

 

2.     Допоки чути навкруги чудову ніжну мову -

 Ти будеш жити у серцях та серед рос ранкових.

 В кущах калини, у містах, межа де суходолу,

 Де в гори стрімко мчиться шлях, де чути колискові.

 

3.     Допоки пісня солов'я над полем дзвінко лине,

 Не згасне доблесть вся твоя, у дочки й твого сина.

 Сьогодні інколи вони того не розуміють,

 Що мають у своїх руках святу козацьку мрію.

 

4.     Здобуток сотень поколінь, бажана твоя воля.

 Велике свято навкруги не тільки в день святковий.

 Вкраїно, ненько! Ти живи, поки не згаснуть зорі,

 А вітер розвіває стяг та береже Бог долю.

 

Учень читає вірш В.Симоненка.

Де зараз ви, кати мого народу?

Де велич ваша, сила ваша де?

На ясні зорі і на тихі води

Вже чорна ваша злоба не впаде.

 

Народ росте, і множиться, і діє

Без ваших нагаїв і палаша.

Під сонцем вічності древніє й молодіє

Його жорстока й лагідна душа.

 

Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!

Пощезнуть всі перевертні й приблуди,

І орди завойовників-заброд!

 

Ви, байстрюки катів осатанілих,

Не забувайте, виродки, ніде:

Слайд 6.

Народ мій є! В його гарячих жилах

Козацька кров пульсує і гуде!

 

Ведучий 1. Називаючи важкі сторінки нашої історії, ми зовсім не хочемо закреслити те велике і світле, яке підносить наш народ до вершин цивілізації, визначає його заслуги перед людством. Слайд 7. Адже на нашому славному історичному шляху були і могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого, і перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ, і відчайдушний порив до свободи часів Івана Мазепи, і започаткування власної державності в Українській Народній Республіці.

Ведучий 2. Слід згадати найвидатніших з поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, у душу народу українського.

Великого у звершеннях, у любові до землі предків і трагічного у помилках своїх Богдана Хмельницького, грізного вояка, оборонця вольностей козачих Івана Сірка. Мудрого, будівничого й політика, відданого ідеї незалежності української Івана Мазепу. Творця першої української Конституції Пилипа Орлика.

Ведучий 1. У найважчі часи сміливо піднімали свій голос за волю і демократію, за Україну такі велети духу як Григорій Сковорода, Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров, Маркіян Шашкевич, Іван Франко, Михайло Драгоманов, Леся Українка.

Серед видатних діячів новітньої історії, історії кривавих, але і героїчних змагань за вільну і незалежну Україну віддамо шану Михайлові Грушевському та його сподвижникам , котрі привели Україну до поетапного проголошення чотирьох Універсалів.

Музичний кліп «Українська історія»

Ведучий 2. Ось яких велетів духу народила наша земля, ось які люди торували державницький шлях до незалежності України, до сьогоднішнього дня. Якими ж були перші кроки творення незалежної України?

Слайд 8.

Учень-диктор 1.

24 серпня 1991 р.  Акт проголошення незалежності України, в якому підкреслювалося: "… продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, — виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, — здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України.

Учень-диктор 2.

1 грудня 1991 р. відбулися дві події історичної ваги — понад 90% громадян, які взяли участь у Всеукраїнському референдумі, висловилися за незалежність України, водночас було обрано Президента республіки — Л. Кравчука (понад 61% голосів). Ось як прокоментував результати референдуму американський тижневик «Тайм»: «Росія може існувати без України; Україна може існувати без Росії. Але Радянський Союз не може існувати без України. Він закінчився».

Учень-диктор 3.

28 січня 1992 року -  Верховна Рада затвердила Державний прапор України.

19 лютого 1992 року - Верховна Рада затвердила тризуб малим гербом України.

6 березня 2003 року - Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України».

28 червня 1996 року Верховна Рада прийняла Конституцію.

Учитель. Незалежність нашої держави стала реальністю. Україна має свій герб, прапор, гімн і державну мову. Слайд 8.

Учень-історик 1. 

2 вересня 1991 року над будинком Верховної Ради України було піднято синьо-жовтий прапор – символ незалежності та суверенітету нашої держави. А 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним прапором синьо-жовте полотнище. Синій колір символізує чисте небо, мир; жовтий – достаток і працелюбність. Прапор є офіційною емблемою, символом суверенітету України. Тому 23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки України Указом Президента України було встановлено відзначати щорічно 23 серпня День Державного прапора України.

Учень-історик 2.

Герб нашої держави – тризуб – має глибокі історичні корені, належить до часів князювання в Києві Володимира Великого (980–1015 рр.). Він символізує ту ж трійцю життєтворчих енергій, що і хрест, – Мудрість, Знання і Любов, які виходять з одного джерела. Ми можемо пишатися нашим Гербом як символом загальнолюдських цінностей, що мають історичні корені.

Український народ  із повагою ставиться до своїх символів. Прапор і Герб є святинями, тому їх слід шанувати й берегти.

Учень-історик 3.

Гімн України – це головна пісня, яка виконується на всіх урочистих подіях. У його основу покладено мелодію пісні композитора ХІХ століття Михайла Вербицького на слова Павла Чубинського « Ще не вмерла України…»

Звучить Гімн України

Ведучий 1.

Двадцять років ми живемо в незалежній Україні й повинні гордитися тим, що маємо свою державу, мову, землю, традиції і символи. Той є справжнім патріотом, хто своїми вчинками, поведінкою, працею, знаннями і вчинками зміцнює її могутність.

Учитель.

Ви народилися і живете в незалежній Україні. Ще багато проблем у нашій молодій державі – їй всього 20 років. Який вклад у розвиток і зміцнення України можете зробити ви – її сини і дочки, її майбутнє?

Гра «Мікрофон» (учні висловлюють свої думки)

Ведучий 2.

Перші кроки незалежності стали випробуванням для всіх, тестуванням на зрілість, терпіння, толерантність, нарешті – на здоровий глузд. За роки незалежності багато чого змінилося в нашій країні. Зроблено багато, але належить зробити ще більше. Нам треба утвердити Україну як високорозвинену, незалежну європейську державу. Я вірю, що український народ знайде в собі сили і волю, щоб подолати всі труднощі, розумно синтезувати найкращі національні надбання та світовий досвід на шляху розбудови своєї держави.

 

Учень

Святковий день – двадцять четверте серпня,

Так хочеться усмішок і пісень.

Віднині Україна незалежна.

Запам’ятайте, люди, світлий день!

Здійснилась давня заповітна мрія,

Бажання і надія поколінь.

Це почуття свободи серце гріє

І піднімає думи височінь.

Давайте ж станемо пліч-о-пліч всі народи,

Щоб славу України відродить.

Щоб дружно жити, в радості і згоді,

Ми України сестри і брати!

       

        Учень

Сьогодення нам дивиться в очі і зове молодих в майбуття,

Де сіяють нам гасла пророчі, де достойне і світле життя.

Нам за нього боротись, долати всі загати, йдучи до мети.

Щоб тобі, наша рідная мати, більш ніколи не знати біди.

Ми тебе заквітчаєм любов’ю, ми добром тобі встелимо шлях

І усе, що освячено кров’ю ми прославимо в наших ділах.

Щоб пишалась ти нами у світі, щоб за нас тебе сором не пік

Ми клянемось тобі, твої діти, що віднині стоять Україні,

Що віднині цвісти Україні повік!

Ведучий 1. Україна - наша земля, наша держава, і господарями в ній є ми! Нехай безсмертний героїзм предків скріплює нашу національну волю й наснагу на ниві розбудови й утвердження української держави. Де б ти не був, із ким би ти не зустрічався, що б не робив – пам’ятай, що ти вільний громадянин вільної країни. У єдності переможемо і передамо в руки прийдешніх поколінь горду, вільну і багату Україну! Слайд 9. (Звучить пісня Т.Петриненка)

Автор: Юрченко Наталія Миколаївна, учитель української мови та літератури, ЗОШ №17, м. Біла Церква

Презентацію можна скачати за посиланням:



Джерело: http://turbobit.net/x3pg2m6he6ux.html
Категорія: Виховна робота | Додав: [ADM]Irina (15.08.2011) | Автор: Юрченко Н.М.
Переглядів: 15874 | Коментарі: 14 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 141 2 »

Добавил: [ADM]Irina
0

Посилання поновлено! smile
Дата публикации: 04.06.2014 в 23:27 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: соловій
0

wink дякую за урок!!!
Дата публикации: 23.08.2011 в 14:01 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: nifertiti
0

Самої презентації немає, є урок, гімн, кліп
Дата публикации: 22.08.2011 в 13:11 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: Natali
0

Ксюша, треба перейти за посиланням, а потім скачати медленно
Дата публикации: 21.08.2011 в 19:01 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: ksyuha
0

Добрий вечір! Я ще не достатньо добре освоїла комп'ютер, тому не вмію скачати. Навчіть, будь ласка. мені дуже подобається Ваш сайт. Дякую.
Дата публикации: 18.08.2011 в 19:11 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: [ADM]Irina
0

Спробуйте ще раз.
Дата публикации: 17.08.2011 в 23:24 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: nifertiti
0

Презентація скачується, але не відкривається:(
Дата публикации: 17.08.2011 в 16:50 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: [ADM]Irina
0

Архів можу вислати тільки користувачам пошти UKR.NET, так як він займає великий об'єм пам'яті.
Дата публикации: 17.08.2011 в 16:23 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: nifertiti
0

ulyadovgan@gmail.com
Дата публикации: 17.08.2011 в 15:54 Спам[Материал]

 

ble>

 


Добавил: [ADM]Irina
0

Знов перевірила - скачалось. Скачується довго 11 хв. 59 сек.
На пошту можу переслати тільки якщо у вас ukr.net, тому що файл великий.
Дата публикации: 17.08.2011 в 15:14 Спам[Материал]

 

ble>

 

1-10 11-14
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!