Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Про працелюбних та лінивих
| Урок 18 Тема. Про працелюбних та лінивих Мета: розширити знання учнів про професії дорослих; продовжувати формувати в учнів уявлення, що праця є першоосновою життя для людини; з'ясувати сутність понять працьовита людина, лінива людина; скласти колективний лист Івасикові з побажаннями; встановити причинно-наслідкові зв'язки між учинками дітей та настроєм батьків; розвивати допитливість, творчу фантазію, винахідливість; виховувати працелюбність, повагу до людей праці. Обладнання: малюнки «Люди різних професій», «Працелюбні та ліниві», загадки, вірші. Хід уроку I. Актуалізація опорних знань Як ви гадаєте, яку людину можна назвати працьовитою? А лінивою? II. Повідомлення теми та мети уроку Учні зачитують записану на дошці народну мудрість «Праця людину годує, а лінь марнує» та розглядають малюнки «Працелюбні та ліниві». Хто зображений на малюнках? Доведіть свою думку. III. Робота над новим матеріалом Заглянемо в тлумачний словничок та прочитаємо визначення слів працелюбний і лінивий. До яких людей ви належите? Чому? Робота з підручником (С. 62—65). Бесіда про професії. Погляньте навколо... Нас оточує дуже багато речей, необхідних для навчання, праці та відпочинку. Будь-яка річ — результат праці людей різних професій. Розгляньте малюнки «Люди різних професій». Що ж таке професія? Як ви розумієте це слово? (Діти намагаються відповісти.) Учитель підсумовує, що професія — це вміння добре виконувати певну роботу, виготовляти різні речі, надавати послуги. Чи є найважливіша, найпотрібніша професія? Чому ви так вважаєте? (Діти висловлюють свою думку.) Всі професії важливі і потрібні. Своєю працею кожен приносить користь іншим людям. Пригадайте приказки, прислів'я про працю. Який майстер, така й робота. Мало хотіти, слід навчитися і вміти. Праця людину годує, а лінь марнує. Щоб рибу їсти, треба у воду лізти. Під лежачий камінь вода не тече. Сім разів відміряй, один — відріж. Без труда нема плода. — Послухайте вірші, у яких розповідається про різні професії й про те, яку користь вони приносять людям. Шофер не любить довго спати, Із сонцем він встає І до машини поспіша — Важливі справи є. Його повсюди люди ждуть, Тож рано він і встав, Щоб цеглу і цемент возить, Аби росли міста. Ще всі навколо міцно сплять, Та пекар встати встиг, Аби духмяним калачем Ти смакувати зміг. Муляр весняним шаром барв Нас радувати звик. Тому і він так рано встав, Веселий чарівник. Спитай у сонця і в землі, Спитай дзвінкий потік: Хто починає день новий? Робочий чоловік! Літака веде пілот, Робітник йде на завод, Школярів учитель вчить, Космонавт в ракеті мчить. Кожен знає своє діло, Робить чесно його, вміло. Фізкультхвилинка Щось не можеться сидіти, Треба трішки відпочити. Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись. Руки вгору, руки в боки, Роби чотири кроки. А чи знаєте ви, хто за професією ваші батьки? Де і ким вони працюють?Ким ви мрієте стати, коли виростете? Чому вам подобається ця професія? Чим приваблює? IV. Закріплення одержаних знань Відгадування загадок. У пору літню, в час осінній, Навесні — в гарячий час, Косять, жнуть вони і сіють, Орють лан у котрий раз. (Хлібороби) Хто в гарячий час у лузі Випасає вівці, друзі? (Чабан) Надів біленьку шапку, Готує він нам бабку. (Кухар) Є в тебе справжній, вірний друг, Про це не забувай! Він розповість про все навкруг: Про море, горе, ліс і луг. Що хочеш, запитай! Хороших виростив людей Він за багато літ. Від нього із шкільних дверей Пішли в широкий світ Поет, учений, горновий, Артист і льотчик бойовий... Хто ваш надійний друг? (Учитель) Хто розносить нам листи? Телеграми і газети? Ой, важка у нього ноша! Діти, хто він? (Листоноша). Гра «Дея був?» Я бачив комбайн. Де я був? Я бачив верстат. Де я був? Я бачив шприц. Де я був? Я бачив багато книг. Де я був? Я бачив виставу. Де я був? Я бачив ведмедя. Де я був? V. Підсумок уроку Що нового дізналися на уроці? Що вас зацікавило? Як ви вважаєте, чи існує на світі найголовніша професія? СВОЇМИ РУКАМИ Хоч як не вигадуй, хоч як не крути — самі не приходять поштові листи. Саме неспроможне змолотись зерно, із пряжі саме не звинеться сукно. Самі не підводяться новобудови, самі не напишуться вірші чудові. Ми все це так само, як тата і мами, повинні робити своїми руками. (В. Лунін) VI. Домашнє завдання 1) Опрацювати статтю підручника. Приготувати невеличку розповідь про професію батьків чи за темою «Якби я був...». | |
| Переглядів: 1632 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
