Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Складання тексту «Зайчик-побігайчик»

Тема. Складання тексту «Зайчик - побігайчик»
Мета. Розширити знання учнів про текст, вчити правильно будувати речення,
розміщувати їх в логічній послідовності.
Розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, увагу, вміння відповідати на
запитання.
Виховувати пізнавальний інтерес, любов до живої природи.
Обладнання. Малюнки баби Яги, ілюстрації до казок.

 

Хід уроку
 

I. З /к. ч - на.
Загадка
Зла чаклунка живе в лісі.
В хатці на одній нозі.
На мітлі вона літає .
І усіх навкруг лякає.
(баба Яга)

II. Основна частина
1. Вступне слово вчителя з елементами бесіди.
Жила в одному лісі баба Яга.
- Як ви, діти, гадаєте, який був цей ліс? (Густий, дрімучий, казковий,
далекий.)
- Якою, на вашу думку, була баба Яга? (Недоброю, злою,сердитою, старою).
І якось вдалося злій Язі упіймати ось такого зайчика.
- Який це зайчик, діти? (Маленький, пухнастий, сірий, хороший)
От впіймала Яга зайчика (а тоді вона була дуже голодною) та й вирішила
його... Що зробити? (З'їсти.) Каже вона зайчику: « Зайчику - побігайчику, я
тебе з'їм».
- Як ви гадаєте, що зробив маленький зайчик, почувши такі слова?
(Злякався, затремтів)
- Не дуже весела історія, дітки. Шкода вам зайчика? (Так)
Давайте спробуємо врятувати пухнастого. Треба запитати в баби Яги, як
можна врятувати зайчиська.
2. Повідомлення теми уроку
Можна, але для цього ви маєте скласти текст «Зайчик - побігайчик».
- Що ж таке текст? (Це розповідь)
-3 чого складається розповідь? (З речень)
-А для цього потрібно виконати багато завдань. З кожним правильно
складеним реченням зайчик буде віддалятися від баби Яги. І наближатися
до вас.
- Щоб зайчика звільнити, потрібно про нього багато чого знати. А ви щось знаєте про зайця?
3. Дидактична гра «Що ми знаємо про зайця?»
- Зайчик живе в лісі чи на річці?(3айчик живе в лісі. Зайчик живе на річці.)
- Зайчик має довгий хвостик чи довгі вуха? (Зайчик має довгі вуха. Хвостик у зайчика короткий.)
- Зайчик повзає чи стрибає? (Зайчик не повзає. Зайчик стрибає)
- Зайчик їсть м'ясо чи овочі? (Зайчик їсть овочі. Зайчик не їсть м'яса.)
- Зайчик їсть моркву, капусту, огірки, помідори? (Зайчик їсть моркву і капусту. Зайчик наїсть огірків та помідорів.)
- У зайчика є своя хатка? (Своєї хатки зайчик не має. У зайчика є своя хатка.)
- Лисиця і білочка можуть бути друзями зайчика? (Лисиця не може бути другом зайчика. Білочка може товаришувати із зайчиком.)
4. Фізкультхвилинка
Сірий зайчик сів і жде.(Присісти)
Спритно вушками пряде.
(Приклавши кисті до вух то розгинають,загинають)
Зимно зайчику стоять.
Треба трошки пострибать. (Стрибки)
Скік - скок, скік - скок.
Треба трішки пострибать,
Пострибавши відпочили і за парти тихо сіли. (Сідають)
- Молодці! З кожним правильно виконаним завданням наш зайчик все дальші відходить від баби Яги. А до нас все ближче.
5. Запис речень складених учнями на дошці.
6. Запис тексту у зошити.

Щось зовсім наша Яга засмутилася. Видно погані її справи. Зайчика вона може уже і не наздогнати. Давайте виконаємо ще одне завдання і врятуємо зайчика від баби Яги.
7. Гра «Зайчик у казці»
«Коза - дереза» (Зайчик виганяв козу із лисиччиної хатки.)
«Солом'яний бичок» (Зайчик спіймався, вхопившись за смоляний бік бичка.)
«Рукавичка» (Зайчик жив у рукавичці з іншими тваринками.)
«Колобок» (Зайчик хотів з'їсти колобка.)
- Що ж, діти, ви виграли. Забирайте свого зайчика. Що ми будемо робити із зайчиком? ( Гратися, дружити, товаришувати.) Давайте познайомимося із ним поближче. Хто розкаже йому, як звати дівчаток нашого класу? Як звати хлопчиків? Удень ви можете гратися із зайчиком. А ось вночі, коли вас тут не буде, компанію зайчику складуть ваші улюблені іграшки. Із якими іграшками зайчик зможе погратися?
8. Підсумок уроку.
ІІІ. Закл. частина.

Загадка
В полі, в лісі проживають,
А хатиночок не мають.
Довговухі стрибунці.
Сірі й білі. Це ... (Зайці)

Зайчик-побігайчик
Зайчик живе у лісі. Він чає довгі вуха і короткий хвіст. Гарно стрибає. Зайчик їсть овочі. Дуже любить моркву і капусту. Своєї хатки не має.
Білочка може товаришувати із зайчиком.

Категорія: Уроки | Додав: olyasvjatenko (29.12.2016) | Автор: Святенко Ольга Валентинівна E
Переглядів: 1291 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!