Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Шкільний психолог [ Додати статтю ]

Тести на визначення ведучої руки і провідного ока

Тести на визначення ведучої руки і провідного ока

 

 Основоположник вітчизняної нейропсихології А.Р. Лурія запропонував визначати провідну руку і ведучого ока за наступними тестами.

 

Схрестіть руки на грудях в «позі Наполеона». Яка рука від ліктя до зап'ястя виявиться зверху, та і є провідною.

 

Якщо ви зміните позиції рук, то випробуєте незручність, тому що ви або лівша, або правша.

 

Переплетіть кілька разів поспіль пальці рук. Великий палець, якої руки виявиться зверху, та і є провідною при виконанні дрібних рухів.

 

Подивіться, яка рука зверху, коли ви аплодуєте.

 

Зверніть увагу на величину луночки нігтя великого пальця і мізинця, а також на венозну систему на руках. У ведучої руки луночку більше, а вени є більшими.

 

Складіть долоні рівно, впритул одна до одної. Зауважте: пальці провідної руки зазвичай на 1-2 мм довше пальців на другій руці.

 

Візьміть олівець. «Пріцельтесь», вибравши мішень і дивіться на неї обома очима через кінчик олівця. Замружте одне око, потім друге. Якщо мішень сильно зміщується при замруженому лівому оці, то ліве око - ведуче, і навпаки.

 

Провідною ногою є та, якою ви відштовхуєтеся при стрибку.

 

Дуже часто у багатьох людей ці тести не збігаються. Це говорить про те, що у них обидві півкулі мовні і що вони парціальні (часткові) лівші.

 

Буває і так, що у людини абсолютно однакові тести для обох рук, плюс обидва ока ведучі, цільові, і їх поля зору однакові. Це досить рідкісне явище. Таких людей називають амбідекстрами. Вони майстри на всі руки.

 

Амбідекстром був Леонардо да Вінчі. Його приклад підтверджує гіпотезу: вміння володіти лівою рукою точно так само, як правої, сприяє гармонійному розвитку обох півкуль мозку.

Категорія: Шкільний психолог | Додав: [ADM]Irina (24.06.2010)
Переглядів: 2802 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!