Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Сонце корисне та шкідливе. Правила безпечного перебування на сонці
| Тема: Сонце шкідливе і корисне. Правила безпечного перебування на сонці. Мета: Формувати в учнів уявлення про Сонце шкід-ливе і корисне. Ознайомити учнів з дією сонячних променів на організм людини, з небезпекою сонячних опіків та ударів. Пояснити дітям правила безпечного перебування на сонці. Розвивати увагу учнів, спостережливість, зв’язне мовлення. Виховувати повагу до природних об’єктів, любов до оточуючого світу. Обладнання: Кросворд, таблиця „ Правила безпечно-го перебування на сонці”, мультиплікаційний герой - лікар Пілюлькін, малюнок сонечка з промінчиками, картки експрес опитування і тестових завдань, мікро- фон. Хід уроку: II. Перевірка та закріплення вивченого матеріалу. 1. Фронтальне опитування. - Які їстівні гриби ростуть в лісі? - Які отруйні гриби ви знаєте? - Як слід рятуватися в лісі від пожежі? 2. Робота в групах. ( Експрес опитування)
Щоб не заблукати в лісі: - не відходь _________ від _________; - постійно __________ зі старшими; - звертай увагу на предмети - орієнтири: ____________________________________________. Щоб не сталося пожежі в лісі: - не розпалюй _________ на траві чи поряд з ________ деревами; - не ________ вогонь у ________ або коли _________ погода; - багаття ретельно загаси: засип _________ або залий __________. Гасити лісові пожежі можуть тільки __________. Дітям необхідно швидко тікати ________ вітру, при-кривши _________ і __________ мокрим одягом. III. Повідомлення теми уроку. 1. Створення проблемної ситуації. Відгадування ключового слова кросворду. 1 с 2 о 3 н 4 ц 5 е 1. Що то за голова , Що тільки зуби й борода? ( Часник) 2. На городі в нас росте Сонце ясне, золоте. Жовте око, жовті вії, Та чомусь воно не гріє. ( Соняшник) 3. Я на сонці сонцем сяю, Родичів багато маю. Гарбузову господиню Добре знаю. Хто я? (Диня) 4. Мов червоний ліс, На городі зріс, В борщі скупався, У рот сховався, Язик припік, В борщ назад утік. (Перець) 5. Я кругленька, червоненька. З хвостиком тоненьким. На городі мене рвуть І до столу подають. (Редиска) 2. Актуалізація опорних знань. - Для чого потрібне сонце рослинам? - А хто ще не може обійтись без сонечка? - Коли сонечко найласкавіше і найкраще гріє? IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Повідомлення учителя. Зовсім скоро завітає до нас найулюбленіша пора року - літо. Всі ми з великим задоволенням будемо ні-житися під ласкавими променями сонечка. Сонячне проміння корисне для організму людини. Під їх впли-вом гинуть мікроби на шкірі, а сама шкіра виробляє вітамін Д; покращується обмін речовин. Тому старай-тесь влітку більше бувати на прогулянках і, звичайно, засмагати. Сонечко - друг і ворог. Якщо ви довго гра-єтесь на вулиці за спекотної, сонячної погоди, то сон-це шкідливо діє на організм людини і існує небезпека перегріти голову та отримати сонячний удар або опі-ки тіла. Тому все повинно бути в міру. 2. Розповідь учителя з елементами бесіди. В спекотну погоду люди можуть отримати соняч-ний удар. Головні його ознаки: головний біль, слаб-кість, носова кровотеча, блювота, потемніння в очах. А ще можуть бути сонячні опіки. - Як ви гадаєте, які ознаки сонячного опіку? ( Почер-воніння шкіри, пухирі, лущення шкіри.) Всі ці захворювання можуть призвести до втрати здоровя і навіть життя людини. Щоб цього не сталося потрібно знати правила безпечного перебування на сонці і надання допомоги потерпілим. 3. Робота з таблицею „ Правила безпечного перебу-вання на сонці ” - Приймати сонячні ванни можна через 2 години після прийому їжі. - Засмагати краще вранці до 11-ї години або перед заходом сонця після 17-ї години. - У перші дні засмагати на сонці можна до 10 хвилин з перервами. - Перебування на сонці без головного убору може спричинити сонячний удар. 4. Поради лікаря Пілюлькіна. - До нас на урок завітав мультиплікаційний герой, якого ви всі знаєте, але відгадаєте тоді, коли прослухаєте загадку. На людину цю не сердься Бо у нього добре серце: Відчуває біль чужий Він так само, як і свій. І завжди, чим тільки зможе, Добрим людям допоможе: Дасть таблетки і настої І болячки всі загоїть. Може приписать уколи. Ти не бійся їх ніколи - Пропадуть від них мікроби, Утече важка хвороба. - Хто цей герой? (Лікар Пілюлькін) - До нас він прийшов, щоб нам розповісти про першу допомогу при сонячному ударі і при опіках. Допомога при сонячному ударі: Потерпілого несуть у прохолодне й добре провітрюване місце, кладуть так щоб голова була трохи піднята, розстібають одяг, який заважає, миють обличчя холодною водою, на голову кладуть холодний компрес, дають напитися холодної води. Компреси міняють через 5 -8 хвилин. У важких випадках викликають лікаря. Допомога при сонячних опіках: Якщо шкіра почервоніла, можна змастити її одеколоном, сметаною, розведеним оцтом. Якщо утворився пухир, треба обмити обпечене місце блідо - рожевим розчином марганцівки, а краї його обробити перекисом водню, підсушити струменем повітря. Хвилинка відпочинку. - А тепер прошу вас вийти з-за парт. Я запрошую вас на хвилинку відпочинку. „Сонечко” Вийшло сонце на гороньку ( руки вгорі колом) Разом з білим днем, ( руки в сторони) Розчісує голівоньку білим гребінцем, ( розчісують) Ясний промінь заплітає У стрічку імлі, ( заплітають довгі коси) Дрібні іскри розсипає По усій землі. (розсипають іскри по колу) 5. Робота з підручником. а) Опрацювання тексту самостійно. б) Вивчення порад перебування на сонці. в) Робота в групах. ( Аналіз малюнків.) г) Гра „ Мікрофон”. (Відповіді на запитання.) - Назвати ознаки сонячного удару. - Яку першу допомогу слід надати? - Назвати ознаки сонячного опіку. - Яку першу допомогу слід надати? V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Робота в зошиті. Завдання 1. Дописати речення. Тривале перебування під палючим сонцем може спричинити _______________. Щоб цього не сталося треба перебувати на сонці ___________. У спекотні дні потрібно вживати достатню кількість __________. Завдання 2. Знайдіть і обведіть олівцем помилки художника. Завдання 3. Пригадайте і запишіть, яка допомога необхідна потерпілому при сонячних опіках. 2. Робота в групах. Творче завдання. Скласти загадку за римами: ... привітне ... тендітне. ... віконечко ... сонечко. 3. Тестова перевірка. Назвати ознаки сонячного удару: а) хочеться сміятися, б) болить голова, нудить, в) хочеться купатися. У перші дні засмагати на сонці можна: а) 2 години, б) цілий день, в) 10 хвилин. Ознаки сонячного опіку - це: а) хочеться пити, б) почервоніння шкіри, в) приємне відчуття. Краще засмагати: а) до 11-ї години ранку, б) у полудень, в) з відкритою головою. VI. Підсумок уроку. - Про що ми говорили на уроці? - Що дізнались про сонечко? - Про які способи запобігання перегріванню дізналися? Хвилинка цікавинка. Подякуй сонечку. ( На промінчиках від сонечка учні записують корисні дії сонячного проміння для людей.) - Хай сонечко вам приносить на своїх промінчиках тільки радість. Найкращі ліки для всіх - Це сонце, повітря і сміх. VII. Домашнє завдання. Опрацювати статтю підручника і відповісти на запитання. Підготувала: вчитель початкових класів Кірик Світлана Іванівна | |
| Переглядів: 4152 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
