Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Способи прояву емоцій
Тема. Способи прояву емоцій. Позитивні і негативні емоції, їх значення для збереження і зміцнення здоров'я. Уміння контролювати емоції.

Мета: сформувати уявлення про позитивні та негативні емоції;
розвивати вміння знаходити зв'язок між характером людини та її здоров'ям;
виховувати в учнів прагнення змінювати свій настрій і настрій оточуючих людей у кращий бік,
використовувати способи подолання негативних емоцій; виховувати стриманість.

Обладнання: предметні малюнки, презентація: «Емоції і почуття», картки з назвами емоції.

ХІД УРОКУ 

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. СЛОВО вчителя
На попередньому уроці ми говорили про те, що здоров'я — це... (головне багатство людини). А продовження речення я чекаю від вас.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Бесіда.
(Учитель малює на дошці три обличчя: усміхнене, сумне
і байдуже.)
Розгляньмо ці обличчя.
— Чому вони такі різні?
— Що змушує їх бути різними?
— Усі ці обличчя виражають різні ... (почуття). Синонім до цього слова — емоції.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про емоції та їх вплив на здоров'я людини. Вміння контролювати свої емоції.

V. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя.
Ми буваємо веселими й сумними, злими та ласкавими. Усе це — наші почуття, або емоції.

Емоції — це реакція людини на навколишній світ. Усі наші емоції поділяються на три великі групи. (На дошці з'являється напис.)
Емоції
Позитивні Негативні Невизначені
Радість Байдужість Гнів
— Яке ж обличчя вам подобається більше і чому? (Веселе, тому що на нього приємно дивитися.
2. Гра «Вгадай, яка емоція зображена?»
3. Робота за підручником
Читання тексту на с. 58.
Яким ти буваєш?
Що виявляють емоції?
Чому сприяють емоції?
Які бувають емоції?
Уважно прочитайте словничок емоцій на с. 59.

Розподіліть емоції, наведені в словничку, так: позитивні, невизначені, негативні. емоції

Позитивні Негативні Невизначені
Радість Байдужість Гнів


Енергизатор « Дзеркало»

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Розповідь учителя.
Емоції значно впливають на стан нашого здоров'я. Людина не може жити без зміни настрою. Але чим швидше вона впорається з поганим настроєм, тим міцніше буде її здоров'я.

Замисліться: як часто ми гніваємося, кричимо на когось. І зовсім не думаємо про те, що в такі хвилини наше серце почи¬нає швидше працювати, пульс прискорюється, але коли-небудь організм може дати збій. Тому ми повинні якомога раніше на¬вчитися контролювати свої емоції.

— Як ви гадаєте, чи впливають на оточуючих людей ваші нега¬тивні емоції? Як вони впливають на ваше здоров'я?
— Чи повинна людина прагнути контролювати свої емоції? Отже, тема нашого уроку — «Вміння контролювати свої емоції».
На дошці з'являється епіграф уроку — слова Л. М. Толстого: «Людина повинна бути завжди радісною. Якщо радість закін¬чується, шукай, у чому помилився».

2. Практична робота. Робота в групах.
Підбір емоцій, почуттів, рис характеру позитивної людини.
- Чому саме ці емоції та почуття ви вибрали? (Звіт груп.)

3. Розв'язування ситуативних задач.

До дошки викликаються чотири учні. Учитель пропонує їм розв'язати ситуації. Кожен із учнів повинен назвати перше розв'язання, яке спало йому на думку, а потім обговорити з класом інші варіанти розв'язання цієї проблеми.

Ситуації для обговорення:
1) Ви гуляєте на вулиці й бачите, що хлопці відняли м'яч у маляти.
2) Вас покарали за те, що зробив ваш друг.
3) Ви випадково зламали іграшку брата, і він плаче.
4) Ви дізналися, що ваш друг погано говорив про вас.

Висновок. Завжди треба думати про наслідки свого вчинку. Перед тим як прийняти якесь рішення, треба гарненько поду¬мати.

4. Робота з підручником.

На наш настрій впливають обставини, усе те, що відбувається з нами і навколо нас.

Є обставини, які ми можемо змінити, проте є й такі, яких ми змінити не в силі.
- Як поводитися в такому разі?
- Чи можна покращити свій настрій?
Наприклад, сьогодні вам не щастить, настрій поганий. Як учинити?

— Обміркуйте, як долаєте свої негативні емоції? ( Стор. 59-60)

Варіанти відповідей

Намагатися пригадати щось приємне.
Показати перед дзеркалом щось смішне, веселе.
Послухати музику.
Заспівати, станцювати.
Намалювати карикатуру.
Умитися — змити поганий настрій.
Проспівати своє ім'я в пестливій формі, наприклад Наталочка, Натуся.
Головне — переконати себе, що як візьмешся до якоїсь справи, на душі полегшає.

5. Вправа на саморегуляцію
«Візьми себе в руки»
Як тільки відчуєш, що тебе щось дратує або хочеться кого-небудь стукнути, є досить простий спосіб довести собі свою силу: обхопи долонями лікті й сильно притисни руки до грудей — це поза стриманої людини.

VII. Домашнє завдання
VIIІ. ПІДСУМОК УРОКУ

— Наприкінці нашого уроку я хочу поговорити про ваші гарні звич¬ки і про те, як вони допомагають уникнути негативних емоцій. (Перед кожним учнем на парті лежить картка з таблицею.)

Гарні звички Наслідки гарних звичок
Говорити про людей, яких немає поруч, тільки гарне Вас будуть вважати надійною людиною

Погоджуватися завжди з позитивними
характеристиками відсутніх Ви станете краще думати про себе

Займатися не тільки тим, що вам удається,
але і тим, чого б ви хотіли навчитися Вам буде приємно робити те, що ви хочете.

Чесно говорити про те, що ви думаєте і відчуваєте У вас з'явиться почуття задоволення від того, що ви почуваєтеся чесним і щирим у стосунках із людьми
Категорія: Уроки | Додав: oksoi (17.01.2012) | Автор: Коцеміра Оксана Іванівна E
Переглядів: 3768 | Рейтинг: 2.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!