Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Сузір'я творчості
Мета: Розвивати творчу діяльність учнів, збагачувати їх активний словник; формувати естетичні уявлення учнів, вміння користуватися словом; виховувати любов і повагу до української мови, формувати уміння спостерігати за навколишнім середовищем. 
Обладнання: Ілюстрації, хрестоматія «Золоті перлини», мультимедійна дошка, комп’ютер, збірки віршованих творів.

ХІД УРОКУ 
І. Організація класу
Учитель.
Доброго ранку!
Діти. Доброго ранку!
Учитель. Японські екстрасенси радять: щоб гарно пройшов день, коли прокинешся - голосно засмійся!
Давайте і ми з вами запрограмуємо себе на все добре!
Дівчата. Я всміхаюсь сонечку!
Хлопці. Здрастуй, золоте!
Дівчата. Я всміхаюсь квіточці!
Хлопці. Коли вона росте!
Дівчата. Я всміхаюсь дощику!
Хлопці. Лийся мов з відра!
Всі. Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра!
Вчитель. Я теж бажаю усім добра, успішного дня і приємного спілкування!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Вступне слово вчителя.

На шкільних уроках ви в основному знайомились з творчістю письменників - дорослих людей. А чи пробували ви самі скласти вірш, написати оповідання чи казку, придумати мелодію до якоїсь поезії, намалювати ілюстрацію до твору? Готуючись до уроку, ви пізнавали народну творчість, читали загадки, прислів’я, приказки, скоромовки, народні усмішки, співали пісні, збагачували свій активний словниковий запас образними і влучними висловами.

ІІІ. Робота з виставкою книг
1) Бесіда.

- Яку книжку ви запропонували для виставки?
- Чим вона вам сподобалась?

ІV. Поетична вікторина
А) Зоре моя вечірняя,
Зійди над горою.
Поговоримо тихесенько
В неволі з тобою.
(Т.Г.Шевченко)
Б) Ходить сон коло вікон,
А дрімота - коло плота.
(Народна творчість)
В) В парках і садочках,
На доріжки й трави,
Падають листочки
Буро-золотаві.
(Катерина Перелісна)
Г) Мамо, іде вже зима,
Снігом травицю вкриває.
В гаю пташок вже нема…
Мамо, чи кожна пташина
В вирій на зиму літає?
(Леся Українка)

V. Аналіз та обговорення прочитаного
1. Бесіда.

- Які поетичні рядки з прочитаних і вивчених напам’ять вами віршів сподобались найбільше?
- Прочитайте.
(Діти зачитують із збірки віршованих творів)
2. Читання віршів дітьми (Хрестоматія «Золоті перлини», ст. 223-225)
Вчитель. Ознайомтесь з поетичними творами ваших ровесників.
Мир планеті - щастя дітям
Я так люблю свою землю,
За щедрість пшеничних ланів,
За сонце, що сяє на небі,
За радісний спів солов’їв.
За тата, матусю та рідних,
Що ніжно леліють мене,
А також за працю їхню,
Що краще життя нам несе.
Так хочеться миру на світі,
Щасливі зростали щоб діти,
Навчились дружити, мужніли,
І землю б свою захистити.
Я також всім серцем, душею,
Бажаю добра на планеті,
Щоб мирно жилося всім дітям,
На нашій прекрасній землі.
Вчитель. Як ви розумієте заголовок вірша?
3. Діти готуються виразно прочитати вірш.
Молитва дитяти
На дворі вже вечір.
Дитина мала
Угору до Бога слова промовля:
«На тебе я Боже сьогодні молюся,
Здоров’я прошу для своєї матусі,
Для тата і бабці й старому дідусю,
Й сестричці маленькій пухнастій Ганнусі»
Вчитель. Про що ж просила дівчина?
(Відповіді учнів)

VІ. Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній,
Всі до сонця потягніться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте.

VІІ. Добирання слів, що римуються
Травичка (косичка, водичка, синичка)
Малята (хата, свята, дата)
Хати (спати, чекати, гуляти, читати)
Зіроньки (дівоньки, Віроньки)

VІІІ. Складання поетичних рядків
1.
Хати Ми пішли до хати,
Спати Вже пора нам спати.
Зіроньки В небі сяють зіроньки,
Дівоньки Для малої дівоньки.
2. Робота в парах.
Написати вірш, використовуючи рими.
Школа - мати - дбати;
Знань - бажань;
Слова - голова;
Думок - струмок.
Діти. Школа як рідна мати,
Про нас усіх дбає.
Знань гарних
Нам усім бажає.
Діти. Сніг біленький - біленький.
Пиріг смачненький-смачненький.
Травичка зелененька-зелененька.
А матусенька рідна-рідненька.

ІХ. Гра «Впізнай риму»
Вчитель. Якщо слова римуються, діти плескають в долоні (ловлять рими)
Весна - красна.
Світить - гляне.
Кіт - світ.
Дорога - шлях.
Гілка - квітка.

Х. Підсумок уроку
Вчитель. Дякую вам за добру роботу. Бажаю творчих успіхів у вашому житті.
- Що вам найбільше запам’яталась?
- Чим саме вам подобаються вірші?
Категорія: Уроки | Додав: Люда1989 (26.11.2013) | Автор: Людмила E
Переглядів: 1010 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!