Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Свято математики

Мета. Систематизувати і перевірити засвоєння матеріалу. Вдосконалювати обчислювальні вміння, закріпити склад числа в межах 10, вчити розв’язувати задачі на збільшення і зменшення на кілька одиниць; на різницеве порівняння, розвивати логічне мислення, пам'ять. Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги і прагнення до знань.

Обладнання. Карта «Сонячна система», маршрут подорожі, космічний корабель, картки – зірочки, таблиця «математичні сходинки», емблеми «Сонечко», «Краплинка», «Хмаринка», телеграма.

Хід проведення подорожі

1.    Організаційний момент

У нас сьогодні ніби свято,

Гостей зібралося багато,

Ану ж на мене подивіться,

І веселенько посміхніться.

Сіли всі рівненько, починаємо працювати.

Сьогодні миз вами вирушимо у подорож, який вид транспорту допоможе побувати там, де ще люди не бували, а ми з вами будемо першими, ви дізнаєтесь, якщо розкладете картки – зірочки в порядку зростання

Л    О  Е  Б   А  К  Р   Ь

7     2   6  5    4   1  3    8

 На чому ми будемо подорожувати?

2.     Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку.

Діти, нас чекає цікава мандрівка у Всесвіт. Там є великі й малі планети. Дружба з точною і такою необхідною наукою як математика, допоможе нам здійснити цю мандрівку. Ми перевіримо ваші знання таблиці додавання і віднімання в межах 10, вміння розв’язувати задачі і цікаві вправи. Оцінюватиметься ваша праця у космічному польоті за допомогою зірочок ( за правильну відповідь кожному учневі буду давати зірочку).

3.     Знайомство з маршрутом подорожі.

Кожний ряд одержує емблеми.

1 ряд – «Сонечко»

2 ряд – «Хмаринка»

3 ряд – «Краплинка»

Зараз треба перевірити, чи готові ви до польоту? Чи не забули ви числа, без яких нема що робити в космосі.

     Завдання – полічити в порядку зростання, а потім в порядку спадання. Цифри знаємо добре. А чи не розлучилися ми мислити?

Логічні завдання.

1.     Який сьогодні день? Число? Місяць? Рік? Який був учора? Який буде завтра?

2.     Назвіть зірку, яка освітлює планету Земля вдень?

3.     Яким найдавнішим апаратом для лічби користувалися люди?

4.     Яку частину доби найяскравіше світить Сонце?

  А тепер уже пора на ракету

  Час у Всесвіт відлітати

Піднімаємось по сходинках до космічного корабля.

 ( діти розв’язують приклади)

Щоб ракета стартувала, нам необхідно закласти програму в компютер.

      Гра в ЕОМ.

Стартування

Отже, шлях у космос відкритий. Тримаємо курс на планету Юпітер. А тепер до роботи. Відкрийте свої бортові журнали і запишіть число та місяць сьогоднішнього дня.

4Хвилинка каліграфії

5.Математичний диктант.

6.Повторення вивченого матеріалу.

Увага! Подивіться в ілюмінатор. Які зірочки гарні миготять в небі! Хто ризикне вийти у відкритий космос.

( Учні працюють біля дошки за картками у вигляді зірочок).

А ми всі працюємо над космічними прикладами

 

( завдання для кожного ряду)

  +5 = 9                        +     = 9                               8 = 7 +

 

7 -   =4                         + 3 = 10                              9 =       + 1

 

1 +      = 8                   2 -       = 0                            6 = 10 –

 

   - 2   = 4                    10  -     =   9                         10 = 5 +

 

Молодці! Впоралися з першим навантаженням.

Самостійна робота

Ой, що це! Чується небезпека! Наближається корабель космічних піратів. Ми повинні якнайшвидше виконати своє завдання і минути небезпеку.

Знайти помилку

 

8 + 2 = 10                                   6 + 2 = 8                       2 + 7 = 10

9 – 5 = 3                                      7 – 4 = 4                       6 – 4 = 2

 Небезпека позаду. Можна відпочити.

 Фізхвилинка

 

Раз, два, три, чотири, п’ять,

Час прийшов нам спочивать.

Тож піднімем руки вгору,

І всі глянемо на зорі.

А тепер всі руки вбоки,

Як зайчата скоки – скоки.

10, 9, 8, 7

Час за парти нам усім.

Розв’язування задач

 

Поки ми з вами працювали, наш корабель наблизився до планети Юпітер. Жителі цієї планети дуже люблять розв’язувати задачі. Один із жителів цієї планети приготував задачі і для вас.

   У мене в руках чудова зірка. Подивіться, та вона ж чарівна!

 

( на звороті малюнок казочки «Лисичка і Журавель», «Івасик – Телесик», «Коза і семеро козенят».

Робота над задачами

 

1 ряд          Ж – 4 порції

                    Л  - ? на 5 порцій більше

 

 

2 ряд          Карасів – 10

                    Окунів – 4            ? на скільки більше.

 

3 ряд      Було – 7 козенят

                Втекло – 3 козенят

                Залишилось – ? козенят

 

Додаткове завдання – скласти задачу за виразом 8+2.

Із завданням ми впоралися. Засвітимо зірочку на планеті Юпітер. Наш курс – планета Сатурн. Тут нас чекають нові завдання.

 

Кругові приклади

 

Наші друзі з планети Земля нам прислали цікаві радіограми, зачитаємо їх.

1.     Ти, ще й я, ще й ми з тобою. Скільки всього нас?

2.     На дроті сиділо 5 ластівок. Третя ластівка полетіла. Скільки ластівок залишилося?

3.     Дві дівчинки йдуть зі школи додому, а назустріч їм 3 хлопчики. Скільки всього дітей іде додому?

4.     У дівчинки було 10 копійок. Вона купила олівець. Скільки грошей залишилося у дівчинки?

 

 Засвічуємо зірочку на планеті Сатурн.

 

Наближаємося до планети, назва якої зашифрована.

УАпНоТ   ( ПЛУТОН)

 Робота з геометричним матеріалом

На незнайку він не схожий,

Для футболу не пригожий.

Дуже люблять діти,

Весело лічити. 

1 ряд – відшукати трикутники і полічити їх.

2 ряд – полічити чотирикутники

3 ряд – круги

 

Засвічується зірочка на планеті Плутон.

 

Підсумок заняття.

 

Політали, політали,

На планетах побували,

Хоч й цікаво було там,

Та пора додому нам.

 

Наш політ завершено. Приземляємось на планеті Земля.

 

Погляньте на карту Сонячної системи. Як гарно святяться зірочки, які світили нам з вами.

1.     На яких планетах ми побували?

2.     Які завдання ми виконували?

3.     Яке завдання було найлегшим?

4.     Що викликало труднощі?

5.     Яке завдання було найцікавішим?

 

Перелічіть свої зірочки. У кого найбільше зірочок дістає «Диплом космонавта».

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (28.02.2012) | Автор: Оксана Федів
Переглядів: 1995 | Рейтинг: 3.4/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!