Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Тварини. Різноманітність тварин. Тварини і людина

Тварини. Різноманітність тварин. Тварини і людина

Урок «Я і Україна. Довкілля»

2-й клас

Мета:

  • розширити й уточнити знання учнів про тварин, їх різноманітність і середовище існування;
  • допомогти дітям зрозуміти залежність життя тварин від тепла, рослин, інших тварин і людини;
  • розкрити цінність тварин у природі;
  • розвивати прогностичне мислення школярів;
  • виховувати любов до природи та шанобливе ставлення до тварин.

Обладнання: сюжетний малюнок дерева, малюнки тварин, схеми, картки з написами, таблиця «Наш словничок».

Хід уроку

І. Організація класу та створення позитивного меседжа

Нас кличе в дорогу -

скоріш вирушай.

В мандрівках чудових

пізнай рідний край.

Відкрий таємниці

для себе, мій друг.

Для тебе іскриться

і річка, і луг.

Чи готові ви до відкриття таємниць?

ІІ. Актуалізація знань учнів

На дошці сюжетний малюнок дерева з таємничими помешканнями.

Тут на галяві дуб зелений,

Дупло якесь у ньому є.

Під дубом нірка і куреник -

Мабуть, помешкання чиєсь.

Дізнатись разом, друзі, маєм,

Хто мешкає на дубі цім.

Якщо загадки відгадаєм -

Відкриєм таємницю всім.

а) Відгадування загадок

1. Пухова руденька шуба

Із сосни стриба на дуба.

Хвіст у неї, як мітла,

А сама на зріст мала.

Не звірятко - просто диво:

Невгамовне, пустотливе.

Вгору - вниз, на гілку з гілки...

Хто це буде, діти... (білка)

2. У землі мої комори,

Добре рию ходи, нори.

Я маленький, мовчазний,

Ще до того і сліпий. (Кріт.)

3. Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу.

Дзьоб міцний і довгий маю,

Шкідників ним здобуваю. (Шпак.)

4. Є у лісі хата.

В ній кімнат багато.

Тут диве отара

Добрих санітарів.

Та цю хату не чіпай -

Санітарам спокій дай... (мурашки)

До кожної відгадки діти з дошки добирають малюнок тварини та прикріплюють до відповідного місця на сюжетному малюнку.

б) Бесіда про мурах, їх роль у житті лісу, бережливе ставлення людей до них

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

а) Повідомлення теми та мети уроку

Учитель. Ось і відкрили ми з вами першу таємницю, дізнавшись про мешканців цього чудового куточка довкілля. Сьогодні на нас чекає ще багато таких таємниць. Одна з них сховалась у відгадках.

Ще раз подивіться на них (тепер у малюках) і назвіть їх. (Білка, кріт, мурашки, дятел.)

Як назвати їх одним словом? (Тварини.)

Так, ви відкрили другу таємницю, а це є тема нашого уроку. Прочитаймо її з дошки.

Читають тему з дошки.

б) Зустріч з Гадайликом

Час Гайдалика стрічати.

Хоче він багато знати

Про тварин і про природу.

Станем, друзі, у пригоді? (Так.)

Виходить хлопчик і питає учнів. Запитання підготовлені заздалегідь.

Допоможіть мені зрозуміти, чи належать тварини до природи.

До якої природи вони належать?

Чому ви так гадаєте?

Підходить до сюжетного малюнка.

Назвіть усі об'єкти живої природи, які є на малюнку. (Дуб, калина, папороть.)

Як їх назвати одним словом? (Рослини.)

Як ви гадаєте, тварини і рослини між собою пов'язані? (Рослини дають чисте повітря, без якого не може жити жодна жива істота; є кормом, помешканням для них.)

Дякую вам за цікаві розповіді.

в) Робота з книгою (робота у групах)

Учитель. Тварини також для рослин необхідні. Чому і як вони стають у пригоді рослинам, розповість вам текст. Опрацюйте його у групах, а потім поділіться результатами своїх досліджень.

г) Обмін інформацією

IV. На гостини до лісової школи

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (13.11.2009)
Переглядів: 5187 | Рейтинг: 3.6/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!