Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Чаплигіна Наталія Анатоліївна, вчитель початкових класів, вища категорія, Уманська гімназія № 7 Уманської міської ради Черкаської області
УРОК ЗІНТЕГРОВАНОГО ЗМІСТУ за підручником «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах»
Тема. У книжковій у світлиці гумор є та небилиці. Кузько Кузякін «Свободу тарганам», «Чим корова не собака». Мета: формування ключових компетентностей, зокрема: вміння вчитися: організовувати робоче місце, планувати свої дії, орієнтуватися в часі та берегти його, доводити роботу до кінця, бути наполегливим; читацької: самостійно читати новий текст, відтворювати прочитане за питаннями, орієнтуватися у тексті, знаходити ключові слова, висловлювати ціннісні судження щодо прочитаного, визначати приналежність твору до певного літературного жанру; загальнокультурної: будувати свої стосунки на толерантній основі, оволодівати формулами мовленнєвого етикету, узгоджувати свою поведінку із загальноприйнятими моральними нормами; предметних компетентностей: розпочати знайомство дітей із творчістю Дмитра Кузьменка (Кузька Кузякіна), збагачувати словниковий запас учнів словами з творів письменника; формувати уміння самостійно й продуктивно працювати з дитячою книжкою, орієнтуватися у світі книжок і вибирати їх для задоволення власних пізнавальних потреб, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; вчити виділяти головну думку твору, характеризувати дійових осіб, оцінювати їхні вчинки. Розвивати читацький кругозір, творчу фантазію, уяву, допитливість, вміння визначати гумор у підтексті твору, робити висновки та аргументувати свою думку. Виховувати любов до рідного слова, морально-етичні цінності через художні образи літературних творів, вчити виділяти повчальне у прочитаних творах, бажання піклуватись про власне здоров’я. Тип уроку: урок зінтегрованого змісту. Обладнання: портрет Дмитра Кузьменка (Кузька Кузякіна) добірка книжок Кузька Кузякіна «Кожен може стати принцесою», «(Я х трамвай + зоопарк)2», відеоматеріали, презентація. Хід уроку І. Організаційний момент. Книжок країна – чарівна, У гості нас чека вона. Отож, часу не гаємо – У подорож рушаємо. Книжки читаєм залюбки І потрапляєм, малюки, У світ пригод, фантазій, мрій. Ти гумор тут знайти зумій. Цікава книжка! Ось яка! До себе в гості нас чека! ІІ. Підготовча робота. 1. Вступна бесіда - Сьогодні на уроці ми зустрінемося з новими книжками. Давайте спочатку пригадаємо правила користування книгою. Гра «П’ять не…» (Вправа «Мікрофон») ( не можна…) 2. Робота з виставкою книжок з теми (Кузько Кузякін «Кожен може стати принцесою», «(Я х трамвай + зоопарк)2»)
Довідкове бюро Кузько Кузякін (справжнє ім’я Дмитро Кузьменко) – автор, художник і педагог. Народився 12 травня 1984 року. Отримав дві вищих освіти: журналістську й педагогічну. Також закінчив Житомирську художню школу. Він працював вожатим у таборі «Артек», вихователем у центрі для дітей-сиріт, викладачем фізики. Дмитро Кузьменко редагував та ілюстрував декілька дитячих журналів («Пізнайко», «Мамине сонечко», «Професор Крейд»). Отримав відзнаку в кількох літературних конкурсах («Коронація Слова», «Смолоскип», «Витоки», премії імені Олександри Кравченко).
Учитель:
оповідань «(Я х трамвай + зоопарк)2». Обидві вони щедро та весело ілюстровані художницею Інною Черняк, яка тонко відчула гумор художника і відтворила веселий настрій у кумедних малюнках. ІІІ. Читання вчителем уголос художнього твору. (Додаток 1) Перегдяд рекламного відеоролика про книгу Кузька Кузякіна «(Я х трамвай + зоопарк)2»
увійшло до збірки «(Я х трамвай + зоопарк)2», яке має назву «Свободу тарганам». (Спочатку вчитель читає текст до речення «А потім він повернувся. І не сам, а з друзяками.»
тексту за прочитаним уривком). (Учитель закінчує читати текст). ІУ. Бесіда-міркування про прочитане. 1. Відповіді на запитання - Хто завівся на кухні у хлопчика? - Звідки прийшли непрохані гості? - З ким повернувся тарган через тиждень? - Яке припущення висунула мама? - Як хлопчик доглядав за тарганами? - Що надумала мама влаштувати одного разу в квартирі? - Чому мама зойкнула, заглянувши до хлопчикової шафки? - Які смаколики для тарганів там зберігалися? - Як батьки вирішили боротись з тарганами? - Як хлопчина допоміг своїм друзям? - Чому наш герой прив’язався до тарганів? (бо у нього не було ні песика, ані кота, ані навіть рибок) - Чи можна заводити в хаті тарганів у ролі домашньої тваринки? Чому? - Яку пораду ви могли б дати батькам хлопчика? - А самому хлопчику? (Вправа «Мікрофон») 2.Робота в парах 1 ряд – пояснити значення вислову татові перепало на кислички 2 ряд – пояснити значення вислову життя вусатих друзів висіло на волосинці 3 ряд – пояснити значення вислову таргани накивали п’ятами 3. Інсценізація уривку прослуханого твору (Від слів «Якось завівся…» до слів «…зажурилася мама.») (Підготовлені учні) Фізкультхвилинка У. Самостійне ознайомлення учнів з новою книжкою, яку вони мають читати. Кузько Кузякін «Чим корова не собака». - Зараз ви самостійно прочитаєте оповідання Кузька Кузякіна «Чим корова не собака». (Робота з «Хрестоматією сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах»). УІІ. Самостійне читання учнями мовчки твору Кузька Кузякіна «Чим корова не собака». 1. Словникова робота Молочні породи корів – корови, які дають молоко, а не вирощуються для м’яса. Міськвно – скорочено від «міський відділ народної освіти» - державна установа, яка керує школами міста. Спонсор – благодійник: людина чи організація, яка надає грошову допомогу. Стінгазета – саморобна газета, яку розміщують на стіні. Перформанс – вид сучасного мистецтва, дуже коротка і яскрава вистава. 2. Самостійне читання учнями оповідання «Чим корова не собака» УІІІ. Виявлення та оцінка вчителем якості самостійного читання твору. 1. Тестове завдання 2. Бесіда за змістом прочитаного Вправа «Мовознавці» 1 ряд – вибрати з тексту багатозначні слова (лінійка…) 2 ряд – пояснити вираз свято на носі 3 ряд – пояснити вислів тонко впіймав тему Вправа «Під мікроскопом»
3. Визначення головної думки твору
| |
Переглядів: 74 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |