Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
У математичному кафе
У математичному кафе Інтегрований урок у 2-му класі Зінтегровано предмети: математика, основи здоров’я,
образотворче мистецтво. Мета: Повторити з учнями усне і письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Формувати уміння самонавчання.
Розвивати навички образного мислення, уяву, фантазію, творчість; ознайомити учнів з основними правилами харчування і приготування їжі, розширити знання дітей про культуру і традиції споживання їжі, формувати навички культури, естетики і гігієни правильного харчування. Хід уроку І.Організаційний момент Тихо звучить легка приємна музика. 1. Створення емоційного настрою уроку - Добрий день, всі друзі щирі!
Рада вас вітати в мирі!
Будем гарно працювати
І знання всі здобувати. - Я рада вітати вас всіх у нашому затишному «Математичному кафе» 2. Тренінг "Умій володіти своїм настроєм" ─ Щоб наша зустріч була приємною - спіймайте посмішку сонечка і прикрасьте нею своє обличчя. Подаруйте свою веселу посмішку сусідові, нашим гостям. Усміхніться всім навколо: Небу, сонцю, квітам, людям І тоді обов’язково День тобі щасливим буде. ─ А тепер доторкніться одне одного, усміхніться одне одному й подаруйте чудовий настрій, скажіть приємні слова.
Коли ми даруємо добрі слова, чудовий настрій, тепло своїх долонь іншим, нам стає також тепло і затишно на душі. І наше сонечко ще більше посміхнулося. ІІ. Мотивація знань. Ось ми з вами і у кафе, але не простому, а математичному. Чого ви чекаєте від нашої зустрічі? (мікрофон) ІІІ. Повідомлення теми і мети. Я приготувала цікаву програму вашого перебування у цьому незвичайному місці. Та спершу ознайомтеся із меню. 1. «Салат із числами» 2. «М’ясна задача». 3. Десерт. «Приклади з медом» ІV. Робота над темою уроку. 1. Хвилинка каліграфії Зошит свій я відкриваю Навкоси його кладу Ручку я ось так тримаю, Сяду рівно не зігнусь Буду я писати гарно Аби час пройшов не марно Запишіть число, класна робота К.хв.: Напишіть: 2 – п’ятірки, 3 – трійки, напишіть цифру два стільки разів, скільки, на вашу думку, людина разів їсти в день. 2.Правила харчування. На початку нашої зустрічі я побажаю вам здоров’я, бо це найдорожче, що у нас є. Від нього залежить розвиток кожної людини, успішність навчання, самопочуття. Здоров’я ж великою мірою залежить від харчування. Тож давайте ознайомимося з правилами харчування, які нам розкажуть мої помічники – майбутні кухарі Яна і Аня. Включаємо телеканал «3+3». (Кухарі нагадують правила харчування.) Яна
- За стіл сідайте акуратними із чисто вимитими руками. - Їсти треба 4-5 разів на день в один і той самий час. Якщо дотримуватись цього правила, то у вас завжди буде добрий апетит, їжа краще засвоюватиметься. Обов’язково снідайте. - Їжа має бути різноманітною і складатися з різних продуктів. Аня
- Корисно їсти молочні продукти, м’ясо, рибу, овочі і фрукти. Не захоплюйтеся надміру солодощами, виробами з борошна, жирною і солоною їжею. - Їсти треба повільно, ретельно пережовувати. - Під час споживання їжі не можна відволікатися, займатися іншими справами, бо це знижує апетит і погіршує засвоєння продуктів. - Не можна переїдати. Яна
- Дуже корисно дітям споживати різноманітні салати з овочів, а в овочах багато різноманітних вітамінів. Але найціннішою в них є очищена рослиною вода з розчиненими в ній хімічними речовинами. Недарма кажуть, що овочі – комора здоров’я. Для вас ми приготували салат із числами. Сподіваємось він вам сподобається. 3. «Салат із числами». Робота в парах. Діти: І варіант працюють за програмою «Лісова школа 2 клас», у розділі «Числа». Записати парні числа від меншого до більшого, ІІ варіант прикрашає салат ягодами винограду – записати числа від більшого до меншого. Фізкультпауза (для очей) • «Намалюйте» очима сонечко з променями спочатку за
годинниковою стрілкою, а потім - проти годинникової стрілки. • У тому ж положенні заплющте очі, сильно примружтеся, потім розплющте очі. Повторіть 5-6 разів. • Сидячи поставте руки на пояс. Поверніть голову ліворуч, подивіться на лікоть лівої руки. Оберніться направо і подивіться на правий лікоть. Виконайте 5-6 разів. • Відставте на 15—20 см палець, по черзі по 2—3 секунди дивіться то на дошку (стіну), то на палець. Повторіть 5—6 разів. • Витягніть руки вперед, подивіться на кінчики пальців, підніміть руки
вгору, зробивши при цьому вдих, опустіть руки — видих. Зробіть 5—6 разів. • Заплющте повіки. Помасажуйте їх кінчиками пальців 10—15 секунд. 4. «М’ясна задача». А зараз пропоную вам основну страву - «М’ясну задачу». Хто із нею впорається – молодець. Рекомендую всім вживати м’ясні страви поєднуючи з овочами. Учні розв’язують задачу під керівництвом вчителя, користуючись пам’яткою. Порція тушкованого м’яса складається з 3 шматочків по 10 грам та 2 шматочків по30 грам. Чи задовольнить вона денну потребу дитини в м’ясі? Пам’ятка Щодня дитині слід з’їдати: - 1-2 скибки хліба, 4 печива, 250г каші; - 500 г овочів та зелені; - 2-3 яблука або 2 склянки фруктового соку; - 1 склянка молока чи кефіру, 50-100 г сиру, - 80-100 г м’яса, риби чи птиці, 1-2 яйця. 1) 10 +10+10=10*3=30(г) – маса трьох шматочків м’яса по 10 грам; 2) 30+30=30*2=60(г) – маса двох шматочків м’яса по 30 грам, 3) 30+60=90(г) – маса порції м’яса. Відповідь: порція м’яса масою 90 грам задовольняє денну потребу дитини в м’ясі. Діти записують розв’язання задачі на дошці і в зошиті. 5. Танцювальні розваги. А зараз запрошую всіх до танцювального залу.
Діти танцюють під музику Аліни Гросу «Бджілка». 6. Десерт. «Приклади з медом». На десерт вам пропоную приклади з медом. Програма «Лісова школа».
Мед – це ліки, створені природою. Не дарма його називають рідким золотом. В ньому містяться вітаміни групи В, Е, К, С, провітамін А - каротин, фолієва кислота. Мед допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нервової та серцево-судинної систем, легенів, бронхів, горла.
Особливо корисний мед для дітей, оскільки він підвищує вміст гемоглобіну і покращує імунітет.
У кулінарії мед використовується різноманітно. Випічка, десерти, напої, соуси і навіть м'ясні страви - ось не повний список того, де може застосовуватися мед. Медом в багатьох випробуваних рецептах можна замінювати цукор, це додасть вже знайомим страв новий пікантний смак і аромат. Особливо це корисно людям, страждаючим ожирінням та цукровим діабетом. Дуже добре додавати мед в чай або молоко, тільки необхідно стежити, щоб температура напою не перевищувала 45 градусів, інакше мед збереже не всі свої корисні властивості.
Саме сміливе застосування мед знайшов у медицині. Це, звичайно й знамениті медяні масажі, особливо на спині й грудях, де мед проявляють свої антисептичні, і протизапальні властивості.
Це спеціальні прикладні маси на суглоби, адже мед здатний утримувати в організмі кальцій.
Гнійні рани, які погано загоюються, ще в давнину лікували медом. І в цьому випадку мед, часто, не рівня навіть антибіотикам. 7. Перегляд телепередачі «Майбутні справжні лікарі». А зараз пропоную вашій увазі телепередачу «Майбутні справжні лікарі», присвячену вітамінам. Ви дізнаєтесь про вітаміни, їх значення для життя людини і про те в яких продуктах вони містяться. Послухайте поради лікаря-дієтолога. Вітаміни - високоактивні біологічні речовини, носії певних життєвих процесів. Надходячи в організм у підвищеній концентрації, вони можуть активізувати відповідні процеси. Вітаміни групи B допомагають стимулювати діяльність імунної системи під час стресу, після чи операції травми. Прийом полівітамінів, що містять вітаміни A, C, D, E, B6 допомагає зміцнити імунну систему і попередити простудні вірусні захворювання. Вітамін B6 стимулює синтез нуклеїнових кислот, що необхідні для росту клітин і вироблення антитіл для боротьби з інфекцією. Вітамін C чи аскорбінова кислота підвищує активність макрофагів у боротьбі з інфекційними агентами. Прийом вітаміну E підвищує стійкість до захворювань у всіх вікових групах, а особливо він корисний пацієнтам в літах. Доведено, що діти, яким батьки регулярно дають вітаміни, рідше хворіють розповсюдженими інфекційними хворобами, ОРЗ, отитами, синуситами.
Особливості впливу основних вітамінів
Вітамін А – сприяє росту, покращує зір, міститься в рибі, морепродуктах, абрикосах, печінці, моркві, маслі, сирі, яйці, зеленій цибулі, риб’ячому жирі.
Вітамін B1 - знаходиться в рисі, овочах, птахах. Він зміцнює нервову систему, пам'ять, поліпшує травлення.
Вітамін B2 - знаходиться в молоці, яйцях, капусті брокколі. Він зміцнює волосся, нігті, позитивно впливає на стан нервів.
Вітамін РР - у хлібі з грубого помолу, рибі, горіхах, овочах, м'ясі, сушених грибах, регулює кровообіг і рівень холестерину.
Вітамін В6 - у цільному зерні, яєчному жовтку, пивних дріжджах, квасолі. Благотворно впливає на функції нервової системи, печінки, кровоутворення.
Вітамін В5 (пантотенова кислота) - у квасолі, кольоровій капусті, яєчних жовтках, м'ясі, регулює функції нервової системи і рухову функцію кишечнику.
Вітамін B12 – у м'ясі, сирі, продуктах моря, сприяє кровоутворенню, стимулює ріст, сприятливо впливає на стан центральної і периферійної нервової системи.
Вітамін С – у шипшині, солодкому перці, чорній смородині, обліписі, корисний для імунної системи, сполучної тканини, кісток, сприяє загоєнню ран.
Вітамін D – у печінці риб, ікрі, яйцях, зміцнює кістки і зуби. Лікар-дієтолог: Отже, запам’ятяйте, діти, треба вживати різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм усіма вітамінами, необхідними для нормального росту та розвитку вашого організму. Вітаміни: Хто дружити з нами буде – про хвороби враз забуде . Вирости здоровим зможе, Негаразди переможе. 8. Розваги у арт-холі. А зараз я запрошую всіх до арт-холу.
Діти підходять до столу, на якому підготовлене робоче місце для кожного учня, (досочка, ножик, пластилін для ліплення). Користь яблук: 1. Яблука відновлюють кров. Після великої крововтрати потрібно їсти печені яблука, запечені зі цвяхами. Цвяхи потрібно вимити і перед їжею прибрати. Після такої термальної обробки залізо, яке перейде в яблука, стає органічним і добре засвоюється організмом. 2. Яблука виводять отрути. Яблука - це натуральний сорбент. Вони багаті пектином - білком, який чистить кишечник, і флавоноїдами, які зв'язують вільні радикали, запобігаючи розвитку пухлин. 3. Яблука додають сил. Завдяки мінералам магнію, фосфору, кальцію, калію, селену і йоду, а також вітамінам С, В1, В2, РР, Е і А, яблука чудово відновлюють сили після втоми, стресів, при хворобах. Причому весь цей букет зберігається головним чином в шкірці і тонкому шарі м'якоті. Саме тому дієтологи рекомендують ретельно мити, але ні в якому разі не чистити яблука. 4. Яблука знижують рівень холестерину. Дієтологи відзначили, що двотижнева яблучна дієта знижує рівень холестерину в крові людини аж на 30%! 5. Яблука очищують зуби. Цими соковитими фруктами можна замінити зубні щітки. І головне, що особливих зусиль для цього не потрібно, достатньо лише з'їсти одне яблучко натщесерце - і зубна емаль природним чином очиститься від нальоту, який скупчився на ній, а в яснах покращиться кровопостачання. 6. Яблука покращують травлення. У яблуках містяться органічні кислоти: яблучна, лимонна, саліцилова і бор. Завдяки цьому, яблука стимулюють вироблення жовчі і шлункового соку. Отже, одне яблуко за 20 хвилин до їжі - і вовчий апетит під час трапези вам гарантований. Діти ліплять яблука і складають на 2 тарілочки.
Складають приклад 3+3=3*2=6
7. Подарунки від лікаря-дієтолога. Розгляньте малюнок: - Скільки всього клубнічок?
2+2+2+2=8 (к.) - Зараз ми накриємо наші яблучка чарівною скатертиною і вони перетворяться на справжні. - Сучасна книга «скарг і пропозицій». 9. Гостинці у торбинці. За давньою українською традицією гостям обов’язково на прощання треба дати даруночки. Тому і я вам дістаю з торбинки печиво з табличкою множення на 2, яку ми будемо вивчати на наступному уроці; а також солодкі груші з прикладами на множення, які ви розв’яжете, за допомогою дії додавання. 6*5
2*3
2*7
10*3
12*2
4*3 А також пригостіть наших гостей вітамінними яблучками.
Діти розносять гостям яблука. 10. Оцінювання.
Діти отримують яблучка для дерев творчих досягнень учнів.
| |
| Переглядів: 2284 | Рейтинг: 5.0/1 |
| Всього коментарів: 0 | |
