Україна на фiзичнiй картi
1. Організаційний момент
2. Вступне слово вчителя Україна! Чарівний і неповторний край. Неможливо відвести очей від її широких полів, від тихих заводей річок із вербами, від густих лісів, сповнених ароматами, від хліборобних степів Донбасу.
А чудова земля Криму, омита теплими водами Чорного та Азовського морів, із цілющим кліматом і незабутніми пейзажами.
А українські Карпати? Це ж симфонія природи, звуки якої хвилюють в усі пори року: гірські схили і домини з невеличкими селами і містами – то засніжені, то полум’яніючи в осінньому вбранні, то яскраво-зелені влітку.
5. Бесіда – Що ви дізналися про нашу Батьківщину протягом навчання в школі? – Яка наша країна – велика чи маленька?
6. Робота з фізичною картою України – Покажіть на фізичній карті нашу країну. – З якими раменами межує Україну? – Яке місто є столицею нашої держави? – Покажіть на карті. Позначте на контурних картах. – Київ. Чудове, велике місто. Місто-легенда, що виросло на дніпровських кручах. – Яку легенду про застосування Києва ви знаєте?
Учень розповідає легенду.
– Яким кольором позначена більша частина України? – Які форми рельєфу позначаються зеленим кольором? – Про що свідчить жовтий колір? – Що позначають коричневим кольором?
Розповідь учнів про Карпатські та кримські гори. Позначення на контурних картках.
– Які ріки протікають територією України? – Які моря омивають нашу землю?
7. Графічний диктант – Поверхня території України в основному рівнинна, але зустрічаються і інші форми рельєфу. За допомогою схематичних малюнків позначимо, які форми рельєфу зустрічаються на рівнинах.
Радо глянути навкруг Ось ярочок, балка, луг. Там рівнина розісталась На далекий виднокруг За рівниною горби Далі десь там береги Це простори України Дорогої батьківщини.
|