Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Буква "ер". Словниково-логічні вправи
| Методичний кабінет спеціалізована школа № 30 м. Хмельницького Вчитель : Красюк Г. А, Українська мова ( читання) 1 клас Тема: Звуки I Р I , IР’ I, позначення їх буквою «ер». Словниково - логічні вправи. Мета: Ознайомити учнів з графічним зображенням звуків IрI , Iр’I . Вчити читати склади, слова з новою літерою. Формувати вміння ви- конувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками. Розвивати та збагачувати активний словник учнів, мислення, навички швидкого та правильного читання. Виховувати інтерес до мовних явищ, вміння співпрацювати. Обладнання: Картки, відеозапис, малюнки. 2012 р. Хід уроку 1. Організація класу. Привітання з гостями. Перевірка готовності до уроку товариша по парті. 2. Розвиток навичок читання. а) Гра « Вовк та заєць» б в к л м н т с ( додаю голосні : а і и е ) б) Прочитай слова ( відеозапис) + робота над словами: - знайди назву гри; - пестливе слово; - інструмент; - професію. в) Робота в парі. Гра « Розділи на слова» Слова так міцно подружились, В ланцюжок один з*єднались. Ви олівчика візьміть, Кожне слово відділіть. Клаваносилавкошикулимони. 3. Повідомлення теми та мети уроку. - Сьогодні ми ознайомимося з новими словами, вивчимо нову літеру, а зараз допоможіть мені зрозуміти з яких слів складаються такі: головоломка, пішохід, скоромовка. а) Вивчення скоромовки: Рогата корівка реве – Малюнок для вивчення ромашки, травичку рве. - Який звук повторюється?... Позначається ось такою буквою Рр. б) Хвилинка фантазії. Що нагадує?... Виліз равлик на стеблинку, Зупинився і завмер. На собі несу хатину, А вона, як буква «ер». 4. Фізкультхвилинка + вправа на увагу « Піймай слово з буквою Р» : кукурудза , гарбуз, персик… 5. Робота з підручником. а) Читання складів: - в будинках; - павутинка; - ракета. б) Звуковий аналіз: - робота з малюнками + схеми; - багатозначні слова; - Робота в парі з карткою ( з*єднай слова і їх схеми) 6. Вправа для очей. Наші очі стомились та потребують відпочинку. ( відеозапис « Карлсон») в) Читання слів з підручника з словниковою роботою: - 1 ст. – знайти ознаки; - 2 ст. – слова, що мають схожі частини; - 3 ст. – слова-дії; - 4 ст. – додайте до слова букву і та одержите цукерку; - 5 ст. – слово у множині. 7. Фізкультхвилинка.
8. Робота над скоромовкою: а) Бесіда за малюнком ( Кого бачите на малюнку? Чим дівчатка займають-ся?... б) Читання скоромовки хором + перевірка сприймання… в) Робота в парах . Читання скоромовки. г) Перевірка. 9. Підсумок уроку. - Хто , на вашу думку, гарно працював на уроці? - Яку букву вивчили? - Легше працювати самостійно , чи в парі? Чому? | |
| Переглядів: 1963 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
