Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Урок рефлексії. Розв’язування задач на рух
| Тема: Урок рефлексії. Розв’язування задач на рух Мета: тренувати вміння використовувати формулу шляху для розв’язування задач на рух; тренувати обчислювальні навички, уміння обчислювати текстові задачі, здатність до виправлення власних помилок на основі рефлексії особистої діяльності; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати охайність при оформленні записів. Обладнання Демонстраційний матеріал: інтерактивна дошка, плакат із зображенням зоряного неба. Роздатковий матеріал: картка для перевірки математичного диктанту, самостійна робота, схеми до задач для творчої роботи, картка для етапу рефлексії «Картка твердження». Хід уроку I. Самовизначення до учбової діяльності. Прочитайте побажання. З хорошим настроєм приймайтеся за роботу. - Як ви розумієте це побажання? - Чому роботу потрібно починати з хорошим настроєм? - А що робити, коли у людини поганий настрій? - давайте налаштуємось на роботу. II. Актуалізація знань учнів. Сьогодні на уроці у нас буде багато цікавих завдань. Ось перше з них. 1. Підбери пару. З’єднайте на своїх листочках формулу з її назвою. Яких формул не вистачає? Запишіть ці формули у зошит. (S = v • t ; V= s : t) III. Оголошення теми і мети уроку.
- Яка з цих формул являється основною? (S = v • t) - Під час виконання яких завдань ми використовуємо ці формули? - То якою буде тема нашого сьогоднішнього уроку? Розв’язування задач на рух. Давайте подивимось, які завдання ми ставимо перед собою на сьогоднішньому уроці. - Які якості ми візьмемо з собою? ( Взаємодопомогу, підтримку, знання, навички, уміння). III. Робота над темою уроку. 1. Математичний диктант. - Мотоцикліст за 2 години проїхав 80 км. Знайдіть швидкість мотоцикліста. (80 : 2 = 40) - Катер плив 3 години зі швидкістю 30 км/год. Яку відстань проплив катер за цей час? (30 • 3 = 90) - Сума двох чисел дорівнює 1000, один із доданків дорівнює 400. Знайдіть другий доданок. (1000 – 400 = 600) - Перший велосипедист проїхав 340 км/год, а другий 70 км/год. На скільки км більше проїхав перший велосипедист, ніж другий? (340 – 70 = 270) - Автомобіль був у дорозі 4 год і проїхав 480 км. З якою швидкістю рухався автомобіль? (480 : 4 = 120) - Зменшуване 800, різниця – 600. Знайдіть від’ємник. (800 -600 = 200) - Знайдіть дільник, якщо ділене 2700, а частка – 900. (2700 : 900 = 3) - Туристи були в дорозі 10 год і йшли зі швидкістю 4 км/год. Яку відстань вони пройшли? (4 • 10 = 40) - Сполучіть послідовно числа на своїх картках. Який предмет у вас вийшов? ( Ракета) - А куди можна полетіти на ракеті? У космос. Ми з вами сьогодні вирушимо у політ і відвідаємо деякі планети Сонячної системи. - А що таке сонячна система? Перший учень. Згідно з поширеною в наші дні теорією, Сонячна система – це Сонце і група планет, які обертаються навколо нього. Зародилися близько 4, 6 мільярдів років тому з газовопилової хмари, що виникла після так званого Великого вибуху. - Скільки планет налічує Сонячна система? Другий учень. У Сонячній системі дев’ять планет. Ближче за всіх до Сонця розміщений Меркурій, далі Венера, земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і найвіддаленіший Плутон, який усе ще вважається планетою, хоч про нього відомо дуже мало. - Ну що ж, вирушаємо в політ. Для того щоб дізнатися на яку планету ми вирушимо потрібно виконати завдання. Але перш ніж ми з вами почнемо роботу хотілося б звернути вашу увагу на зображення неба. За правильну відповідь ви будете отримувати зірочки, які потім прикріпити на наше небо, щоб воно стало красивішим. 2. Розв’язування задачі з коментуванням. Туристи йшли до пункту призначення 5 днів по 6 годин зі швидкістю 4 км/год. Яку відстань вони пройшли? - Що нам відомо в задачі? (час руху і швидкість) - Чи можемо одразу відповісти на запитання задачі? Ні, нам не відомо час руху. - А можемо дізнатися? 1) 5 • 6 =30 (год) – час руху 2) 30 • 4 = 120 (км) Відповідь: 120км вони пройшли. - Чи може хтось розв’язати задачу другим способом? 1)6 • 4= 24 (км) – відстань. Яку пройшли за день 2) 24 • 5 = 120 (км) Відповідь: 1 20 км вони пройшли. - А хто хоче записати вираз о задачі? (6 • 4) • 5 = 120 (км) 3. Завдання на уважність «Чи правильно з’єднали предмети зі швидкостями?» Перевірка з’єднаних зі швидкостями предметів. Учні 3 класу іншої школи з’єднали предмети зі швидкостями. Давайте подивимось, чи правильно вони це зробили? Ракета зі швидкістю 6км/с, а швидкість поїзда 60 км/год. 4. Творча робота в групах Клас об’єднується у три групи ( по рядах) Кожна група повинна скласти задачу та розв’язати її. Складаючи задачі ви повинні звернути увагу на те, щоб швидкості предметів відповідали реальному життю. Перевірка складених задач біля дошки. Один представник з групи підходить до дошки розказує складену задачу і її розв’язання. Решта учнів показують свою реакцію на розв’язану задачу. IV. Фізкультхвилинка. Так як ми з вами подорожуємо космічними просторами, то і фізкультхвилинка у нас буде космічна. Ми з вами сьогодні багато писали і очі наші втомилися, а зараз настав час зробити гімнастику для очей. І порахуємо, скільки зірочок з’явиться на екрані? V. Продовження роботи над розкриттям теми уроку. 1. Самостійна робота. У кожного на парті листочок із самостійною роботою. 2. Перевірка самостійної роботи за еталоном. Подивіться на еталон до самостійної роботи. Якщо ви правильно зробили самостійну роботу – поставте плюс, якщо неправильно – мінус. 3. Наша ракета швидко мчить далі і ми з вами зробимо зупинку на планеті Меркурій. - Хто нам розповість про цю планету? Перша дитина. - Меркурій – найближча до Сонця планета. Її ще називають невловимою планетою, бо вона постійно ховається у променях Сонця. Друга дитина. - Температура поверхні різко змінюється від +420градусів по Цельсію вдень, до -160С вночі. Нам пора вирушати далі. І щоб дізнатися, з якою планетою познайомимось далі нам потрібно розв’язати рівняння. 4. Розв’язування рівнянь. Кому важко може користуватися алгоритмом. (200 + 20 • а):6 = 60 (n : 4 – 35) • 6 = 150 200 +20 • а = 60 • 6 n : 4 – 35 = 150 : 6 200 + 20 • а = 360 n : 4 – 35 = 25 20 • а = 360 – 200 n : 4 = 35 + 25 20 • а = 160 n : 4 = 60 а = 160 : 20 n = 60 • 4 а = 8 n =240 5. Зупинка на планеті Венера. Наступну зупинку ми з вами зробимо на Венері. Хто нам розкаже про цю планету? Венера – найяскравіша планета на небі. Вона знаходиться дуже близько до сонця, тому на ній ніколи не було зелених рослин. На Венері немає ні осені, ні зими – цілий рік спекотне літо. 6. Цікаві завдання. Подорожуючи ми з вами не можемо оминути увагою ту планету, на якій ми з вами живемо. А дізнаємось про неї тільки тоді, коли виконаємо цікаві завдання. 1) В один кінець літак долетів за 80 хвилин, а назад – за 1год 20 хв. Чому? 2) Як за допомогою двійок, знаків арифметичних дій та дужок отримати число 7? 7. Ви чудово справились з цікавими завданнями і настав час повертатися нам додому на нашу рідну планету. За розмірами і масою планета Земля займає п’яте місце серед планет. Найважливішою відмінністю Землі від інших планет Сонячної системи є існування на ній життя. Вона покрита водами океанів і оточена атмосферою, яка містить кисень. Земля здійснює оберт навколо Сонця за 365 діб. VI. Підсумок уроку 1. Бесіда Ось і закінчилась наша подорож. - Якою була тема нашого уроку? - Які формули допомагають нам розв’язувати задачі на рух? - Що на уроці вам найбільше сподобалося? - Що було найважчим? 2. Картка твердження 3. Прикріплювання зірочок на зображення неба. Вчитель: Ніжнік О.М.
| |
| Переглядів: 3135 | Рейтинг: 1.0/1 |
| Всього коментарів: 0 | |
