Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

урок математики 1 клас
Тема. Число і цифра 4. Утворення числа прилічуванням одиниці. Поняття «четвертий». Розташування предметів на площині і у просторі (ближче – далі). Написання цифри 4.
Мета: показати, як утворити число 4 шляхом додавання 1 до попереднього числа; ознайомити з цифрою 4, вчити писати цю цифру; розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання: предметні малюнки, лічильний матеріал; картки з цифрами.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого
• Робота з набором цифр.
Учитель показує число, учні показують дві картки чисел, з яких складається це число.
• Індивідуальна робота з картками.
Обвести відповідну до кількості малюнків цифру.
• Лічба предметів.
Вчитель на набірному полотні викладає певну кількість предметів. Діти рахують і показують відповідне число.
2. Веселі задачі
• Три веселі киці грались на травиці.
Песик теж до них прибіг —
Скільки котиків усіх?
• На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Одне чорне — скільки всіх?
3. Робота з геометричним матеріалом.
Скільки геометричних фігур на малюнку? Скільки кружечків? Скільки трикутників? Скільки квадратів
II. Оголошення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми навчимось писати цифру 4, навчимось утворювати цифру 4
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Утворення числа 4
На дошці виставлено три зелені трикутники. Скільки трикутників? (три). Вчитель ставить ще один чотирикутник. Скільки чотирикутників? (один) Скільки всього геометричних фігур? (чотири)
На дошці два червоні кружечки. Вчитель викладає ще два зелені трикутники. Скільки всього геометричних фігур? (чотири)
2. Знайомство з цифрою 4
Ось чотири жартівливо
Вигинає лікоть вліво.
— Це число зустрічається часто. Наприклад, у собаки й кішки по чотири лапи. У стола й стільця чотири ніжки. На що схожа цифра 4? (На стілець)
Чого завжди чотири?
Нас оточує безліч різноманітних предметів, складовою частиною яких є чотири елементи або деталі: четверо коліс в автомобіля, чотири ніжки у стола й стільця, чотири ноги у тварин, чотири океани на земній кулі, чотири пори року, чотири сторони світу.
Четвірка – фізкультурниця. Вона полюбляє виконувати вправи ранкової гімнастики з прапорцями. Тому і сама схожа на прапорець, тільки без верхньої горизонтальної лінії.
Усі вправи робить четвірка чітко і точно: чотири нахили уперед, чотири нахили вліво та вправо, чотири присідання, чотири присідання на одній нозі. У четвірки – одна нога. Від фізичних тренувань стоїть вона міцно.
Радить четвірка всім займатися спортом, бо спорт – це здоров'я.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Сильний вітер до землі
Гне дерева молоді.
А вони ростуть, міцніють,
Вгору тягнуться, радіють.
Вітер віє нам в лице;
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище!
3. Робота з підручником
1) Завдання 1 с 24
Скільки тварин намальовано на малюнку? (4)
Скільки праворуч? (3)
Хто прийшов до корови, телятка, козенятка? (бик)
Яку кульку тримає бик? (з цифрою чотири)
Який бик по рахунку? (четвертий)
На дошці геометричні фігури.
Який по рахунку трикутник? (четвертий)
Який по рахунку квадрат? (третій)
Який по рахунку круг? (перший)
2) Завдання 2 с 24
Хто найближче до фінішу? (3)
За ним далі – (4)
Третім до фінішу прибіжить номер (1)
Четвертим прибіжить номер (два)
3) В якому вагоні їде цифра 4? (четвертому)
Назвіть сусідів числа 4? (3 і 5)
Яке число передує числу 4? (3)
Яке число наступне числу 4? (5)
4. Робота в зошиті з друкованою основою
1) Завдання 1 с 17
Скільки жовтих зірочок? (три)
Скільки білих зірочок? (одна)
Скільки всього зірочок? (чотири)
Яка зірочка не зафарбована? (четверта)
2) Завдання 2 с17
Зафарбуй предмети, яких на малюнку чотири (огірки)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
Прилетіли дві сороки.
Прискакали жабенята,
Стали у танку кружляти.
Прибігла лисонька –
Заграла на скрипочці.
Скре-ке-ке, ква-ква-ква!
Щоб спочила голова.
3) Завдання 3 с 17
У якій послідовності Колобок зустрічав цих героїв. Поставити відповідні числа
Зайчик – 1, ведмідь – 2, вовк – третій, лисичка – четверта
4) Письмо цифри 4
— Цифра 4 складається з трьох елементів: короткої прямої похилої лінії, короткої горизонтальної лінії та довгої прямої похилої лінії. Починаємо писати посередині верхньої сторони клітинки на горизонтальній лінії квадрата і ведемо вниз ліворуч коротку похилу пряму лінію нижче середини клітинки. Далі, не відриваючи руки, пишемо другий елемент —
горизонтальну пряму лінію праворуч, не доводячи до правої вертикальної сторони. У верхньому правому куті квадрата ставимо крапку і ведемо вниз довгу пряму похилу лінію так, щоб вона перетнулась з другим елементом правої сторони клітинки, і ведемо вниз до середини нижньої сторони клітинки.

Фізкультхвилинка (для пальчиків)
5) Завдання 5 с 17
Порівняти числа
1 < 3 2 < 4 3<4 4>1
I\/. Підсумки уроку
Відгадати загадки
Під однією шапкою чотири брати стоять. (Стіл)
Має чотири зуби, кожного дня з»являється за столом, але нічого не їсть. (Виделка)
Чотири брати по вулицях бродять, один одного не обганяють, один від одного не відстають. (Колеса автомобіля)
Спить на ліжку біла сплюшка, в неї аж чотири вушка. Всі цю сплюшку звуть…(Подушка)

Тема: Склад числа 4. Доповнення рівностей числами та знаками. Написання цифр
Мета: закріпити вміння писати цифру 4, продовжувати роботу над формуванням поняття відповідності число-цифра, кількість елементів множини – натуральне число; вчити доповнювати рівності числами та знаками; розвивати математичне мислення, мовлення, виховувати культуру запису математичних даних у зошитах.
Обладнання: цифрове віяло, кольорові олівці, лінійка, таблиці та схеми.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Перевірка готовності учнів до уроку.
На партах повинно лежати: підручник, зошит з друкованою основою та простий зошит, кольорові олівці, простий олівець, лінійка, ручка, цифрове віяло.
ІІ Актуалізація опорних знань учнів
2.1. Лічба предметів
Порядкова лічба предметів в прямому і зворотному порядку
- полічити від одного до 5
- полічити від 1 до 7
- полічити від 5 до 9
- полічити від 9 до 4
- полічити від 10 до 1
- полічити від 5 до 1
- полічити від 7 до 4
2.2. Цікаві задачі

2.3. Геометричний матеріал
Уважно розглянь малюнок і покажи використовуючи віяло, скільки намальовано квадратів, скільки прямокутників, скільки трикутників, кругів та овалів.
2.4. Повторення вивченого про число і цифру 4.
- Чого на малюнку зображено по чотири?
- Скільки елементів у множині, якщо їх число позначене цифрою 4?
- Яке число передує числу 4? Яке число наступне після числа 4?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми та мети уроку.
- Як утворити число чотири з попереднього і одиниці?
Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з числом та цифрою 4. Вивчимо склад числа 4. Навчимось порівнювати предмети за різними ознакам, писати цифри.
І\/. Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу. Розвиток математичних знань, умінь та навичок.
4.1. Вивчення складу числа 4.
Скільки намистинок червоного кольору? (3)
Скільки намистинок зеленого кольору? (1)
Скільки всього намистинок? (4)
Отже, якщо три намистинки і ще одна намистинка – то буде 4 намистинки.

Скільки червоного кольору намистинок? (1)
Скільки намистинок зеленого кольору? (3)
Скільки всього намистинок? (4)
Отже, якщо одна намистинка і ще три намистинки, то разом буде чотири.

Скільки намистинок блакитного кольору? (2)
Скільки намистинок жовтого кольору? (2)
Скільки всього намистинок? (4)
Отже, дві намистинки та ще дві намистинки – чотири намистинки.
4.2. Первинне закріплення складу числа 4.
1) Робота в зошиті з друкованою основою
Завдання 1 с 18.
Доповни до 4.
Скільки намальовано трикутників? (1). Скільки ще треба намалювати трикутників, щоб їх стало 4? (3). (учні домальовують трикутники) Який приклад написано справа? (1 + … = 4) Яке число треба поставити у віконечко? (3)
Скільки намальовано кружечків? (2). Скільки ще треба намалювати кружечків, щоб їх стало 4? (2). (учні домальовують кружечки) Який приклад написано справа? (2 + … = 4) Яке число треба поставити у віконечко? (2)
Скільки намальовано квадратиків? (3). Скільки ще треба намалювати тквадратиків, щоб їх стало 4? (1). (учні домальовують квадратика) Який приклад написано справа? (3 + … = 4) Яке число треба поставити у віконечко? (1)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.

Завдання 2 с 18
У бабусі Квакші знову мерзнуть ніжки, вона знову без черевичків.
На черевичку без цифри треба написати таку цифру, щоб сума відомої та невідомої стала дорівнювати чотири.
На першому черевичку написана цифра 1. Яку цифру треба написати на другому черевичку, щоб стало число 4? (3)
На першому черевичку написана цифра 2. Яку цифру треба написати на другому черевичку,
щоб стало число 4? (2)
На першому черевичку написана цифра 3. Яку цифру треба написати на другому черевичку,
щоб стало число 4? (1)
4.3. Робота з підручником
Завдання 1. с 25.
- Кого на малюнку чотири?
- Чого на малюнку чотири?
Читання прикладів
1 + 1 + 1 + 1 = 4
3 + 1 = 4
2 + 2 = 4
1 + 3 = 4
Завдання 2. с. 20. (використовуючи лічильний матеріал)
Які числа потрібно вставити?
Яке число потрібно додати до числа 1, щоб стало 4?(3) – запис приклада у зошити.
І т.д.
\/. Закріплення, систематизація та узагальнення знань, розвиток умінь та навичок.
5.1. Робота в зошиті з друкованою основою с 13.
Завдання 3 с 18.
Обведи зайве:
- на першому малюнку – полуниця, на другому – жук сонечко
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Навколо дерев весело підемо.
Різні листочки дружно підберемо.
Відразу вгору піднімемо,
А потім їх підкинемо,
Нехай собі летять!
Завдання 4 с 18
Як можна взяти з підноса 4 фрукти різними способами?
Два яблука, дві груші.
Три яблука одні груша
Три груші одне яблуко
Завдання 5 с 18
Написання цифр
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА для пальчиків
«Троянда»
5.2. Робота з підручником
Завдання 3 с 25
Які знаки потрібно вставити?
+, -, +, -.
\/І. Підсумок уроку
6.1. Завдання 4 с 25
Виконання цікавої задачі.
6.2. Що нового дізналися на уроці?
Що було складно?
Категорія: Уроки | Додав: Olechka8201 (11.10.2012) | Автор: Олечка E
Переглядів: 5468 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!