Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Число і цифра 6
| Тема: Число і цифра 6. Утворення числа прилічуванням одиниці. Поняття «шостий». «Сусіди» числа. Склад числа 6. Написання цифри 6. Мета: ознайомити з поняттям число і цифра 5, вчити утворювати число 5 прилічуванням 1; закріпити поняття «п’ятий», вчити здійснювати кількісну та порядкову лічбу; закріпити поняття «сусіди» числа, вчити на практиці визначати «сусідів» числа; формувати навички написання цифри 5; виховувати любов до математики, як науки. Обладнання: предметні малюнки, таблички будиночків для повторення складу чисел 1–4, картки цифр, набори геометричних фігур.
Хід уроку 1.1. Повторення вивченого • Усна лічба за картками 4 – 1 = 2 – 1 = 3 + 2 = 2 + 1 = 2 + 2 = 5 – 1 = 5 – 4 = 3 + 2 = 5 – 3 = • Повторення складу чисел. — У казкових будиночках живуть числа. Нам потрібно відшукати сусідів чисел, які сховались у вікнах. На даху будинків — номер дому. Двоє сусідів повинні утворити число, яке написане на даху будинків. 1.2. Вправа «Яка фігура „зайва”?» Діти не тільки знаходять «зайву» фігуру, але й пояснюють, чому вони так думають. II.Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку Сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось про число і цифру 6, вивчимо склад числа, поняття «шостий» ІІІ. Вивчення нового матеріалу 3.1. Утворення числа 6 — Порахуйте від 1 до 5. Яке число іде після 5? Як можна утворити число 6, якщо є число 5? (Шляхом додавання 1 до 5) — Викладіть 5 кружечки, До них докладіть ще 1. Скільки вийшло всього кружечків? Як же утворилось число 6? Висновок: число 6 можна утворити додаванням одиниці до попереднього числа 5. Скільки тварин на малюнк справа? (пять) Скільки на малюнку тварин ліворуч? (одна) Скільки всього тварин на малюнку? (шість) Як тваринок стало на малюнку п’ять? (свиня) Як утоврилось число 6? (до 5 додали 1) Яку кульку приніс кінь? (з числом 5) Яка по рахунку свиня? (шоста) Завдання 2 с 27 Скільки всього скейтів? Яким по порядку є жовтий скейт? А синій? А якщо лічити справ на ліво?
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Три, чотири — виринають, П'ять, шість — на воді Кріпнуть крильця молоді, Сім, вісім — що є сили Всі до берега поплили, Дев'ять, десять — обтрусились І за парти опустились. 3.2. Робота в зошиті з друкованою основою 1) Завдання 1 с. 23 Скільки зірочок на небі жовтих? Скільки білих? Скільки всього? Як зірочок стало 6? Який приклад записано під малюнком? 2) Завдання 2 с 23. Обведи зайве. (жабка) Що спільного у всіх інших предметів? (це комахи) Скільки лапок у комах? (шість) 3) Завдання 3 с 23 Дізнайся номери автобусів. Який номер першого автобуса? Другого автобуса? Третього автобуса? У якого автобуса номер найбільший? Найменший? 4) Завдання 4 с 23 У кожній групі чисел обвести найбільше число, а найменше – підкреслити. 3.3. Робота з підручником 1) Завдання 2 с 30 На які два числа можна розкласти число 6. Скільки корабликів ліворуч і праворуч на першому малюнку? (1 і 5 – 6). Який приклад можна записати? (1+5=6) Скільки корабликів ліворуч і праворуч на другому малюнку? (2 і 4 – 6). Який приклад можна записати? (2+4=6) Скільки корабликів ліворуч і праворуч на третьому малюнку? (3 і 3 – 6). Який приклад можна записати? (3+3=6) 2) Завдання 3 с 30 Які монети слід узяти, щоб отримати 6 копійок? 4 по 1 і й по 2. 5 і 1.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Вушка є у них довгенькі) В лісі грались, веселились, — Працювати вже стомились. А щоб добре працювати, Треба трішки пострибати. Відпочили, розім'ялись Й до роботи знову взялись. 3.4. Робота в зошиті 1) Завдання 5 с 23 Порівняти числа 2) Завдання 6 с 23 Записати під кожною фігурою кількість її сторін, вершин і кутів. 3) Завдання 7 с 23 • Написання цифри 6 у зошиті. IV. Закріплення вивченого матеріалу 4.1. Попереднє та наступне число На дошці виставлені числа від 1 до 10. — Прочитайте числа. Знайдіть число 5. Яке число стоїть перед 5? Це число називається попереднім. Яке число стоїть після 5? Це число називається наступним. Назвіть попереднє число до 3. Назвіть наступне число до 4. 4.2. Робота з підручником 3) Завдання 4 с 30 Назвати «сусідів» числа 3. Яке число наступне за числом 5? Яке передує числу 2? Числу 6? IV. Підсумки уроку - У якому вагоні їде цифра 6? - Яке число попереднє до числа 5? - Яке число наступне числа 3? - Назвати сусідів числа 5. Тема: Закріплення знань про склад числа 6. Шестикутники. Обчислення знань виразів. Числовий промінь. Утворення чисел прилічуванням і відлічуванням 1. Мета: закріпити вміння писати цифру 6, продовжувати роботу над формуванням поняття відповідності число-цифра, кількість елементів множини – натуральне число; вчити доповнювати рівності числами та знаками; розвивати математичне мислення, мовлення; ознайомити з новою геометричною фігурою – шестикутником; виховувати культуру запису математичних даних у зошитах. Обладнання: цифрове віяло, кольорові олівці, лінійка, таблиці та схеми.
Хід уроку Перевірка готовності учнів до уроку. На партах повинно лежати: підручник, зошит з друкованою основою та простий зошит, кольорові олівці, простий олівець, лінійка, ручка, цифрове віяло. ІІ Актуалізація опорних знань учнів 2.1. Повторення відомостей про склад чисел 3, 4,5. Заселити у вільні квартири числа. Завдання 1 с 31 – Заселити числа у вільні квартири. 2.2. Лічба предметів Скільки на малюнку яблук? Скільки на малюнку груш? Скільки на малюнку трикутників? Скільки на малюнку фруктів? Скільки на малюнку білочок? Скільки на малюнку собачок? Скільки всього на малюнку тваринок? 2.3. Назвати зображені геометричні фігури ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми та мети уроку. Сьогодні на уроці ми з вами продовжимо працювати над вивченням числа та цифри 6, поглибимо знання про склад числа 6 та дізнаємось про фігуру, у якої шість кутів, вершин, сторін. ІV. Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу. Розвиток математичних знань, умінь та навичок. 4.1. Робота з зошитом з друкованою основою (с.25) 1) Завдання 1 Доповни до 6. Скільки намальовано трикутників? (1). Скільки ще треба намалювати трикутників, щоб їх стало 6? (5). (учні домальовують трикутники) Який приклад написано справа? (1 + … = 6) Яке число треба поставити у віконечко? (5) Скільки намальовано кружечків? (2). Скільки ще треба намалювати кружечків, щоб їх стало 6? (4). (учні домальовують кружечки) Який приклад написано справа? (2 + … = 6) Яке число треба поставити у віконечко? (4) Скільки намальовано квадратиків? (3). Скільки ще треба намалювати квадратиків, щоб їх стало 6? (3). (учні домальовують квадратика) Який приклад написано справа? (3 + … = 6) Яке число треба поставити у віконечко? (3) Скільки намальовано п’ятикутників? (4). Скільки ще треба намалювати п’ятикутників, щоб їх стало 6? (2). (учні домальовують) Який приклад написано справа? (4 + … = 6) Яке число треба поставити у віконечко? (2) Скільки намальовано овалів? (5). Скільки ще треба намалювати овалів, щоб їх стало 6? (1). (учні домальовують) Який приклад написано справа? (5 + … = 6) Яке число треба поставити у віконечко? (1) ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій уклоніться За щасливий день вчорашній. Всі до сонця потягніться, Вліво, вправо нахиліться, Веретенцем покрутіться. Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте. 2) Запиши склад числа 6. На ніжках у жабки черевички. Дописати на лівому черевичку цифру, щоб сума чисел на правому черевичку та на лівому дорівнювала числу, написаному на животику жабки. 3) Завдання 3 Записати сусідів числа 4.2. Робота з підручником 1) Завдання 2 с. 31 Учні записують приклади у зошити 4.3. Первинне закріплення Завдання 3 с .28 4.4. Ознайомлення з шестикутником Завдання 3 с 31 підручника Це – шестикутники. Показати у шестикутника кути, вершини, сторони. Скільки їх? (6) Тому фігура і називається шестикутник. 4.5. Ознайомлення із числовим променем На скількох квіточках побувала бджілка? (на 6) Це – числовий промінь. Якщо до числа додати 1 – отримаємо наступне, якщо відняти 1 – отримаємо попереднє. V. Закріплення, систематизація та узагальнення знань, розвиток умінь та навичок. 5.1. Робота в зошиті з друкованою основою 1) Завдання 4 с 24. Розвяжи чарівний ланцюжок 2 + 1 = 3 + 3 = 6 – 4 = 2 – 1 = 1 + 1 = 2.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Різні листочки дружно підберемо. Відразу вгору піднімемо, А потім їх підкинемо, Нехай собі летять! 2) Завдання 5 с.24 Вставити пропущені числа Яке число треба додати до числа 4, щоб отримати число 6? Яке число треба додати до числа 3, щоб отримати число 6? Яке число треба додати до числа 1, щоб отримати 6? Яке число треба додати до числа 2, щоб отримати число 6? Завдання 6 с 24 Написання чисел VІ. Підсумок уроку 6.1. Бесіда Що нового дізналися на уроці? Що було складно? | |
| Переглядів: 6747 | Рейтинг: 1.0/1 |
| Всього коментарів: 0 | |
