Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Числові вирази. Складання та читання числових виразів. Розв’язування задач
| Тема. Числові вирази. Складання та читання числових виразів. Розв’язування задач. Мета: ознайомити з поняттям «числовий вираз», вправляти у складанні та читанні числових виразів, розв’язуванні задач, розвивати мислення, пам’ять, увагу, самостійність, виховувати дисципліну праці. Обладнання: картки для опитування, малюнки Вовка та Зайця, картки для роботи в групах, план уроку в малюнках. Хід уроку І. Організація класу. Клас у мене 2-Б, Він мене не підведе. В мене друзів є багато, Всі працюємо завзято. ― Сьогодні ми продовжуємо мандрівку по телецентру. На цьому уроці ми відвідаємо студію, де створюють мультфільми. Ви любите мультфільми? Пам’ятаєте мультик «Ну, постривай»? Хто його головні герої? Давайте сьогодні спробуємо створити нову серію цього веселого мультфільму. А яку ми дамо їй назву? (В комп’ютерному центрі) Отже, у нас в гостях Заєць і Вовк. ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
Вхід у комп’ютерний центр - Вирішив Зайчик піти в комп'ютерний центр та порозважатися. А Вовк, як завжди, хоче його там спіймати. Зайчик втікає від Вовка, але в комп’ютерний центр заблокований вхід. Допоможемо його розблокувати, щоб Зайчик вспів втекти. 1. Математичний диктант. • Запишіть число, в якому 6 дес. 7 од., 4 дес., 1дес.1од. • Запишіть сусідів числа 30, 67. • Запишіть суму 70і 20, 40 і 7. • Запишіть різницю 99 і 90, 47 і 40. - А для того щоб затримати Вовка, треба попрацювати на індивідуальних картках . 2. Робота на індивідуальних картках. (3 учні) - Зайчик побіг на каруселі, а щоб вони працювали, треба розв'язати кругові приклади) Розвага на каруселях. 3. Усний рахунок. На каруселях катається багато звірів. Щоб дізнатися, хто там був , треба обчислити приклади. А вони не прості, вони кругові. 70 – 30 40 – 10 30+6 36 – 1 35+5 40+21 ІІІ. Опрацювання нового матеріалу. ― Ось Зайчик дістався вже комп'ютерної кімнати, але комп'ютер заблоковано. Щоб його розблокувати, треба знати секретний код. Для цього обчислимо вирази. 1. Підготовча робота Розблокуй комп’ютер. Обчислити: (Діти по черзі на дошці) * 16 збільшити на 12 * 50 зменшити на 20 * до числа 43 додати 26 * від числа 90 відняти 50 2. Пояснення — Записи 16+12, 50 – 20 , 43+26 та інші називаються числовими виразами . Якщо виконаємо дію, то знайдемо значення числового виразу. — Запис 23+4 = 27 можна читати по-різному: Сума чисел 23 і 4 дорівнює 27 Значення виразу 24+3 дорівнює 27. 4. Первинне закріплення. №384 Весела галявина _ А тепер час відпочити і відвідати веселу галявину. 5. Фізхвилинка. (Проводить учень у маіці Зайчика) Лапки вгору, лапки вбік, Так щодня і кожен рік. То капусту я збираю, То від вовка я втікаю, Ранком скачу знов до кладки, Як то можна без зарядки. ІV. Розвиток математичних знань. Математичні перегони ― Вовк Зайчикові запропонував позмагатися, хто швидше обчислить вирази. Допоможемо Зайчикові? 1.Складання і запис числових виразів. 30 збільшити на різницю чисел 60 і 20, 50 зменшити на суму чисел 20 і 10, 20 збільшити на суму чисел 16 і 23. Задачний блок ― Звісно, Зайчик переміг, але Вовк приготував для нього пастку: це задачі. Якщо ми їх розв'яжемо, то допоможемо Зайчикові вибратися і втекти додому. а)№ 386 С. к. ― 50 Б. к. ― ? , на 30 менше , ніж Д. к. ― ? , на 20 більше, ніж б) Робота в групах І група - №384 ІІ група - № 385 ІІІ група – обчислити: 62 + 30= 62 + 3= 39 – 9 = 90 – 10= V. Підсумок. Вихід ― Вовк зрозумів, що Зайчик за допомогою друзів (тобто нас) виявився розумнішим і спритнішим. Він запропонував Зайчикові дружити, бо в дружбі велика сила. Прочитайте вирази, обчисліть: 42+47= (9 – 3 ) +2= Домашнє завдання №384 | |
| Переглядів: 4186 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
