Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Закріплення обчислень виду 40-8. Порівняння виразу і числа. Складання задач за виразом.
Тема. Закріплення обчислень виду 40-8. Порівняння виразу і числа. Складання задач за виразом.
Мета. Формувати в учнів вміння знаходити значення виразів виду 40 – 8. Закріплювати знання щодо порядку дій у виразах з дужками порівнювати вирази і числа . Вдосконалювати вмінфня розв’язувати складенні задачі. Розвивати мислення, швидкість думки, пам’ять, увагу, обчислювальні навички. Виховувати інтерес до точних наук.
Тип уроку. Закріплення знань, умінь, навичок.
Методи: ігровий, розповідь, пояснення, вправи, самостійна робота, ілюстративно-демонстраційні.
Обладнання: карта подорожі, картки, роздатковий геометричний матеріал, мультимедіа..

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.
Любі діти! У наш клас
Завітали гості щирі!
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!

Ми вам раді, люди добрі,
І вітам щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас!

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку і мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні у нас з вами цікавий урок математики. Ми відправимося у подорож по Математичному океану.
Попливем на кораблі до незнанної землі, разом будем рахувати, додавати, віднімати, порівнювати, розв’язувати задачі. (на стіл виставляється макет корабля)

– Ось перед вами карта цього океану.

ІІІ. Відтворення і корекція знань.

– Всі моряки ведуть бортові журнали. Отже, сьогодні і ми зробимо записи. Відкрийте зошити, запишіть число нашої подорожі.
1.Математичний диктант.
Ось і друге завдання.
- Чи можете ви бути капітаном свого корабля?
* до різниці чисел 20 і 5 додати 4;
* різниця чисел 30 і 3;
* записати сусідів числа 56;
* записати найбільше двоцифрове число;
* запишіть число, у якому 9дес. і 1од.; 3дес. і 6од..
(19, 27, 55, 57, 99, 91, 36)

2. Диференційне розв’язування прикладів. (с.56 № 343)
1-й варіант щоб пропливти поверх морських скель, там, де багато медуз. (№ 343, верхній рядок) – для сильніших учнів.
2-й варіант щоб пропливти між підводних скель, цей шлях безпечніший. (№ 343 нижній рядок)
Перевірка (1 В. 26, 24, 47; 2 в. 33, 82, 64)
3. Задача
– Слухаємо задачу.
Найстаршій доньці морського царя 20 років, а наймолодшій Русалоньці – на 6 років менше. Скільки років Русалоньці?
– Якою дією ти дізнався? Чому?
– Хто отримав таку ж відповідь?
– Молодці! Підготували корабель. Відправимося на наступний острів.

Острів Каліграфії
– Подивіться на цей ряд чисел і знайдіть закономірність побудови.

95, 90, 85, .., 75, 70, .., 60, ..., … .
- Які це числа? (двоцифрові)
Каліграфічна хвилинка
– Подивіться ще раз на числовий ряд.
– Запишіть цей ряд.

ІV. Узагальнення і закріплення знань.
– Вирушаємо і ось Обчислювальний острів. Щоб потрапити на нього, нам необхідно виконати завдання під номером 340. Подивіться , що нас просять зробити? (Порівняти вираз і число і виписати нерівності зі знаком «більше»).
– Зараз виконаємо самостійно.
Самостійна робота (3 – 4 хв)
– Давайте виконаємо перевірку. (40- 8 > 31 60 – 3 > 47 )
– Наступне завдання № 341, назвати числа на 4 менші від поданих.
40 68 80 94 30

– Вирушаємо далі і потрапляємо на Острів відпочинку.
Рухівка (під музику)

– Увага! Ми наближаємося до порту Задачного.
Повторення плану роботи над задачею:
а) Уважно прочитати умову
б) З’ясувати, про що йдеться в задачі
в) Назвати опорні слова
г) Назвати числові дані
д) Визначити, якою дією розв’язується задача
е) Розв’язати задачу

– Робота в групах (розв’язати задачу на листочках)
– Знайдіть задачу під номером 339. Прочитайте її, обєднайтеся у групи, розв’яжіть її. (записують на листочках розв’язання і відповідь)
– Зачитати розв’язання. Чому відняти?

Робота над задачею
– Знайдіть задачу під № 342. Слухаємо, я читаю.
– Самостійно прочитайте,

Розбір задачі
– Про що йде мова у задачі?
– Хто був у шкільному гуртку?
– Скільки хлопчиків?
– Скільки дівчаток?
– Скільки дітей не брало участі у виставі?
– Що запитується у задачі?
– Складемо скорочений запис. визначте ключові слова. Які це слова?
Було – 24 хл. і 16 д.
Не грало – 4
Грало - ?

– Чи можемо зразу дати відповідь на питання? Чому?
– Можемо дізнатися скільки всього дітей було у театральному гуртку?
– Якою дією? Чому?
– Тепер можемо дати відповідь?
– Якою дією? Чому?
– Яка перша (друга) дія?
1) 24 + 16 = 40 (д.) - було
2) 40 – 4 = 36 (д.)
– Яка відповідь?
- Хто може записати виразом? (24 + 16) – 4
Як іншим способом можна розв’язати задачу
(24 – 4) + 16 або (16 - 4 ) + 24

– Наступна зупинка – порт Геометричний. Подивіться уважно на нашу карту. Щоб потрапити туди, треба виконати наступне завдання.

Робота в парах
– На кожній парті лежить конверт з геометричними фігурами.
– Ваше завдання 1 хвилину подивитися на малюнок, а потім скласти з геометричних фігур такий самий малюнок.
– Яка пара виконала це завдання, то піднімає руки.

– Які геометричні фігури використали?
– Скільки трикутників, чотирикутників?

Ось ми наблизилися до порту Розумників і Розумниць.
Скласти числа.
Робота в парах (на листочках)
Ваше завдання скласти і записати двоцифрові числа за допомогою цифр 1, 4 , 6 . Числа можуть повторюватися. (11, 14, 16; 44, 41, 46; 66, 61, 64)
1 ряд – в розряді десятків було цифра 1;
2 ряд – в розряді десятків цифра 4;
3 ряд – в розряді десятків цифра 6.
Запишемо їх на дошці. Скільки таких чисел? (9)

Скласти задачу за виразом 20 – (6 +7)
У порту було 20 кораблів. Зранку відплило 6 кораблів, а потім ще 7. Скільки кораблів залишилося у порту?
«Візерункові кросворди»

У підводному світі дуже красиво, там можна побачити різних тварин та рослини, які не можемо побачити на землі. Зараз ми з вами познайомимо наших гостей з математичною красою.
Робота в групах.
(Під звуки мелодії…)

Візерунки у клітинках так цікаво малювати
І при цьому рахувати, і ніяк не нудьгувати!
26 – 13 35 + 53 97 – 20 85 – 61
40 + 32 51 + 28 96 – 13 15 + 53
24 + 14 87 – 54 98 – 80 13 + 14
52 + 22 49 – 20 67 – 45 50 + 13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
71 72 73 74 75 76 77 78 79 80
81 82 83 84 85 86 87 88 89 90
91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

- Давайте подивимось, хто зумів побачити красу математичного «океану».

XII. Домашнє завдання.
Домашнє завдання для вас приготували підводні зірочки , . (Черговий-листоноша роздає «зірочки» з диференційованим д/з, слабші - №345 (2) 346 ; сильніші - №345(1,2), 346.)

XIII. Підсумок уроку.
Емоційний підсумок:
- Чи сподобалось вам ?
- Чи цікаво вам було виконувати завдання? Які?
Розвивальний підсумок:
- Чого ви навчились?
- У чому стали розумнішими?

XIV. Прощання.
Ви гарно працювали сьогодні на уроці, швидко обчислювали числові вирази, вправно розв’язали задачі.
Ось і пролунав дзвінок - закінчився наш урок.
За роботу по заслузі щиро дякую вам, друзі.


Джерело: http://власна розробка
Категорія: Уроки | Додав: (29.11.2013) | Автор: Пінькевич Галина Василівна E
Переглядів: 1947 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!