Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Об’ємні вироби з паперу і картону
Тема: Об’ємні вироби з паперу і картону. Об’єкт праці: Виготовлення іграшок конічної форми. Мета: Закріпити вміння виконувати розмітку за ескізом; вчити учнів з’єднувати частини об’ємного виробу конічної форми; повторити правила безпечної роботи з циркулем; розвивати навички культури праці, виразне мовлення; виховувати естетичні смаки, акуратність, культуру мовлення. Обладнання: Зразок виробу, тонкий картон, кольоровий папір, ножиці, циркуль, клей, технологічна картка. Хід уроку І. Підготовка робочих місць. ( учні розкладають на парті кольоровий папір, картон, клей, ножиці; черговий учень роздає технологічні картки). ІІ. Організаційний момент. Продзвенів уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тож і ми часу не гаймо, - Наш урок розпочинаймо! ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Відгадайте загадки: Очі в неї вузенькі, Ніжки в неї тоненькі, Жовтувато-рудий кожушок, Хвіст у неї розкішний, І пухнастий, і пишний, А на кінчику – білий пушок. (лисиця) Справжній красень-молодець: На голівці – гребінець, Хвіст у нього гарний, пишний, Різноколірний, розкішний. (півень) Коли гарний настрій має, Ляже, пісню заспіває, Хтось подумає: ледачий, Та помилиться одначе. Бо коли почує мишку, Не ледачий анітрішки. (кіт) Молодці, ви відгадали всі загадки правильно. Діти, а в якій українській народній казці є всі ці персонажі про які ми з вами відгадували загадки? («Котик і півник») Яку шкоду робила лисичка? Як котик рятував півника? Чим закінчилася казка? А сьогодні на уроці ми з вами виготовимо іграшкових персонажів цієї казки з картону та кольорового паперу і розіграємо цю казку. І\/. Розгляд та аналіз зразка виробу. Ось подивіться на цю лисичку, що виготовила я. Тулуб лисички, як і будь-якої іншої іграшки конічної форми, має форму конуса. Голова – теж має форму конуса, але значно меншого розміру. Для того, щоб з’єднати обидва конуси, в конусі, що буде головою лисички я проколола шилом отвір. Для лисички я обрала колір оранжевий, адже лисички руді. Очі, вуха, лапки, хвіст я наклеїла способом аплікації. \/. Послідовність трудових дій. Зараз уважно подивіться на технологічну картку, що лежить у кожного з вас на парті. Перш, ніж виготовити тулуб, виконаємо його графічне зображення. Для цього будуємо циркулем дугу радіусом 120 мм., яку потім виріжемо і склеїмо. Для виготовлення голови будуємо круг радіусом 30 мм, яку теж виріжем і склеїмо, утворивши конус. При склеюванні залишаємо не склеєним трикутник (гостру частину конуса). В нього просуваємо конус-тулуб. Інші деталі: вушка, очі, лапки і хвостик наклеюємо способом аплікації. Але перш ніж почати виготовлення виробу, пригадаємо правила користування ножицями, клеєм. Правила користування ножицями. 1.На уроці користуватися ножицями, що мають заокруглені кінці. 2.Ножиці повинні бути гострі. 3.Передавати ножиці лише закриті, вушками вперед. 4.Рріжучи, тримати гострі кінці від себе. Правила користування клеєм. 1.Наносити клей пензликом. 2.Стежити, щоб клей не проливався на парту, одяг. 3.Наносити клей так, щоб він не виступав за краї деталі, що приклеюється. 4.Клей, що розлився, витерти чистою серветкою чи ганчіркою. \/І. Самостійна робота учнів. Отож, ви зрозуміли, як слід виконувати виріб. А щоб швидше виготовити персонажів казки, працювати будемо групами по 4 учні: кожен виготовляє одну іграшку. (учні самостійно під керівництвом вчителя виконують вироби) Фізкультхвилинка. Два прихлопи, три притопи, На носок, на каблучок. Руки вліво, руки вправо – Ми танцюєм гопачок. Раз – присядем, два – присядем, Настрій гарний! Покружляли, повертілись І тихесенько всі сіли. \/ІІ. Продовження самостійної роботи. (учні продовжують виконувати персонажів казки) \/ІІІ. Інсценізація епізодів казки. Оцінювання робіт. Відбір на виставку. ІХ. Підсумок уроку. Ось і закінчився наш урок. Сьогодні ми з вами поринули у чарівний світ казки, адже своїми руками ми створили її чарівних персонажів і вони ожили в наших руках. Тож нехай нас у життя завжди оточує казка і її чарівний добрий світ. Х. Прибирання робочих місць.
(учні прибирають робочі місця, чергові виносять сміття) | |
Переглядів: 5606 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |