Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Як розмножуються тварини?

Тема: «Як розмножуються тварини?»
Мета: ознайомити учнів із способами розмноження і розвитку тварин у природі, формувати поняття "розмноження", "розвиток", "іскра", "пуголовок", "мальок", "лялечка"; формувати вміння міркувати за аналогією, працювати з текстами, тестами, малюнками, таблицями, схемами; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки, спостерігати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, сприяти розвитку пізнавальної активності учнів; виховувати бажання вивчати природу, дбайливо ставитись до тваринного світу, прагнення оберігати його.
Обладнання: ілюстрації різних тварин, таблиці, тести, енциклопедія "Тваринний світ", касети.
Технічні засоби: комп'ютер, магнітофон.
Тип уроку: урок-телепередача.

Хід уроку

І.Організація учнів до уроку.
Доброго ранку - рослинам
Доброго ранку - тваринам
Доброго ранку - сонечку ясному
Людям усім і усьому прекрасному!

ІІ.Хвилинка спостережень.
Повідомлення служби гідрометцентру:
- Вітаю всіх, кого цікавить, якою буде сьогодні погода (повідомлення учня).

Ш.Контроль, корекція, закріплення набутих знань.
Студія "Тварини — частина живої природи".
1.Групова робота
а) завдання 1
Хто більше назве тварин кожної групи?
1 група           2 група           3 група           4 група
звірі                  риби              птахи             комахи
б) Доведіть, що тварини вашої групи
- звірі;
- комахи.

2.Робота в парах (тестування)
1) Тварини, які мають 3 пари ніг називаються:
а) звірами;
б) комахами;
в) птахами.
2) Лисиця - це:
а) всеїдна тварина;
б) травоїдна тварина;
в) хижа.
3) Що спричиняє відліт птахів:
а) холод;
б) нестача їжі.
(самоперевірка з використанням комп'ютера)

3.Індивідуальна робота
Опиши тварину за планом:
1. До якої групи належить за зовнішньою будовою?
2.До якої групи належить за способом живлення?
З.Яке її місце в ланцюзі живлення.
4.Назва тварин.

ІV.Актуалізація знань учнів.
- На які групи діляться тварини? (по таблиці).
- Які б зміни відбулися б в тваринному світі, якби він не відтворювався? (не розмножувались тварини).
Учень: вимерли б тварини, перестали існувати ланцюги живлення, виникла б екологічна катастрофа на Землі.

V. Тема, мета уроку
Розжемноння ринтва.
Мотивація
Завдяки розмноженню на Землі продовжують існувати різні види тварин. В період розмноження люди повинні бути особливо обережні в природі. Щоб своїми діями не зашкодити молодому поколінню. При вивченні нової теми ми маємо плідно І гарно попрацювати, бути активними і кмітливими. Які слова можуть бути девізом уроку?
Активним і уважним будь; 1 уч.
І про кмітливість не забудь; 2 уч.
Видумуй, пробуй і твори; 3 уч.
Розум і фантазію прояви. 4 уч.
Більш глибоко життя і розвиток тварин ви будете вивчати в курсі "Зоологія" в 7 класі.

VI. Студія "Хто, де, як розмножується."
Повідомлення учнів:
1 учень:
1. До якої групи належить тварина?
Сіра муха - цокотуха Грицик чує - щось дзижчить Та як крикне: "Звір гарчить!"
1 сміються всі з тих пір Що для Гриця й муха звір.(комаха)
2.Розмноження комах метелик — яйце — личинка — лялечка — метелик.
2 учень: 1. Яка тварина є символом пильності? (риба)
2. Розмноження риб ікра — мальки — риба доросла
3 учень: 1.Впізнай тварину за описом.
Вона повільно рухається і має на собі міцний панцир, живе дуже довго, (черепаха).
2. Розмноження плазунів яйце — маленькі черепашки.
4 учень: 1.Яка це тварина? Цих тварин використовують під час проведення наукових досліджень. Більше 100 років тому їм спорудили пам'ятник у Парижському університеті. А коли кількість особин для науки досягла 100 тис., їм звели пам'ятник у Японії (жаба).

2. Робота з підручником (диференційовано).
I гр. Які умови необхідні, щоб з яєць вилупилось пташеня?
яйце — пташеня
II гр. Чим звірі вигодовують своїх малят?
доросла особа — малята

VII. Закріплення вивченого
Студія "Служба розшуку"
Тестування:
1. а) ікра — мальки — риба;
б) метелик — яйце — личинка — лялечка — метелик
в) ікра — пуголовки — жаба.

VIII. Вікторина "Чи знаєте ви?" (мозковий штурм).
1. Чим вигодовують звірі своїх малят?
2. Яку тварину не вижене хазяїн в погану погоду?
3.Який звір з'їв колобка?
4.В якого звіра росте ліс на голові?
5.В якого птаха був перетворений чоловік за жадібність?
6.Який корм найбільше полюбляють птахи?
7.Назва якої тварини міститься на горбі міста в Німеччині?
8.Якому птаху поставили пам'ятник в американському місті Бостон?

IX. Режисерська студія
- Поясніть значення слів, виходячи з теми уроку.
I уч. Місце (необхідно правильно вибрати місце для відпочинку,
щоб не злякати тварин, які в цей період розмножуються).
II уч. Ситуація (Попередити небезпечні ситуації: не включати гучно
музику, не руйнувати гнізд, не розпалювати вогнищ).
III уч. Правила (Потрібно знати і дотримуватись правил поведінки в природі).
- Діти, а які правила поведінки в природі ми повинні ще
пам'ятати?

X. Студія "Крок до зірок".
Гості студії "Телепузики" прислали вам зашифроване повідомлення,
- Прочитайте його.
Природаєбагатствомнароду.
Твариничастинаживоїприроди.
Требаставитисьдбайливодотвариногосвіту,
піклуватисьпройоговідтворення.

XI. Домашнє завдання.
Записати схеми розвитку звірів та птахів. Цікаві повідомлення -за бажанням.

XII. Підсумок уроку (під музику у світі тварин).
Паша передача закінчується.
- Які б побажання ви відправили режисеру передачі?
(Сподобався кросворд, цікаві тести, захоплююча гра "Карусель", гарні повідомлення учнів.)
1 учень: Все на світі треба берегти -
І птаха, й звіра, і оту травинку. Не чванься тим, що цар природи ти Бо, врешті, ти - лише її частинка.
Вчитель: Ростіть здоровими і сильними, Добрими і мудрими, Бережіть природу. До зустрічі на нашому каналі.

Категорія: Уроки | Додав: nastianushta (27.03.2018) | Автор: Кулешова Людмила Володимирівна E
Переглядів: 747 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!