Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Усі професії потрібні
Урок 6
Тема. Усі професії потрібні
 
Мета: формувати в учнів уявлення про зміст і значення праці лю­дей різних професій, про професії батьків, значення їхньої праці для інших людей; розкрити зв'язки між працею людей і ставленням до них; вчити аналізувати, узагальнювати; виховувати повагу до трудів­ників, ощадливість і бережливість до результатів праці дорослих, пра-целюбство. На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали видавництва «Ранок»: демонстраційний матеріал «Професії. Спорт».
ХІД УРОКУ
1. Вправа «Погода».
Тепло чи холодно надворі?
Яке небо?
Чи є дощ?
2.   Робота за підручником (С. 22).
Учитель читає текст у підручнику, пропонує учням розглянути ма­люнки і дати відповіді на запитання.
Людей яких професій зображено?
Як ви здогадалися?
Що ви знаєте про ці професії?
3.   Творче завдання «Дари професій».
Діти отримують картки з різними словами (це можуть бути предметні малюнки, наприклад: будинок, меблі, одяг, взуття, книга, молоко, пісня, танець, обручка, іграшка тощо). Кожен учень називає професії, завдя­ки яким люди можуть користуватися тими або іншими предметами, які зображені на картці. Наприклад: молоко люди мають завдяки тваринни­ку, ветеринару, доярці, продавцю тощо. Якщо хтось із дітей не може на­звати декілька професій, то йому допомагають всі інші.
Це завдання допоможе розкрити зв'язки між працею людей і став­ленням до них.
Висновок. Нас оточує багато речей, що є необхідними для навчання, праці, відпочинку. Будь-яка річ — результат праці людей різних професій. Якщо ви бережете речі, то шануєте працю цих людей.
 
4.   Робота у групах.
Учні складають колективну розповідь про одну з професій.
Фізкультхвилинка
Хочу я здоровим бути, Закалятись хочу я. Тож гімнастику робити Треба разом — ти і я!
З фізкультурою ми дружим, Різні вправи любим дуже! Раз, два, три, чотири, п'ять — Будем зараз присідать.
 
5.   Робота за підручником (С. 23).
Учитель читає загадку, учні відгадують, розглядають малюнки, нази­вають професії людей.
Які ще професії ви знаєте?
Учитель. Професія — це вміння добре виконувати певну роботу, виготовляти різні речі, надавати послуги. Всі професії важливі і потріб­ні. Своєю працею кожен дає користь іншим людям.
 
6.   Робота в парах.
Учні розповідають про професії батьків за планом:
де працюють батьки;
хто вони за професією;
чим корисна їхня праця для людей.
Формуванню уявлення учнів про професії батьків, значення їхньої праці для інших людей сприятиме завдання додому: малюнок «Дерево сі­мейних професій».
Попросіть дітей згадати, ким працюють або працювали різні члени їхньої сім'ї, а потім (вдома) намалювати чарівне дерево сімейних про­фесій, кожна гілка якого — певна професія.
 
7. Підсумок уроку.
Де і ким працюють ваші батьки?
Хто вони за фахом?
Хто хотів би обрати професію своїх батьків?
Що для цього потрібно?
Назви яких професій вам відомі?
З якими професіями ми познайомилися на уроці?
Яку користь дає кожна з цих професій?
Люди яких професій дбають про вас?
Хто будує школу?
Хто друкує книжку?
Хто лікує хворих?
Хто вчить дітей?
Як потрібно ставитись до результатів праці людей різних про­фесій?Які загадки про професії ви запам'ятали?
Які прислів'я про працю ви запам'ятали?
На уроці можна також використати такі завдання.
Щоб розкрити зміст і значення праці людей різних професій, зв'язки між працею людей і ставленням до них, проведіть гру «Кращий дирек­тор цирку».
Попросіть дітей подумати, якими якостями повинен володіти хоро­ший директор цирку. Всі відповіді дітей записати на дошці. Потім діти по групах або індивідуально відповідають на питання, як вчинить хоро­ший директор цирку, якщо:
у його в цирку почнеться епідемія якої-небудь хвороби тварин;
із цирку піде клоун;
під час вистави у гімнаста розболиться зуб;
глядачам не сподобається вистава;
під час вистави в цирку трапиться пожежа;
артисти цирку посваряться;
цирк зачиниться на ремонт.
Наприклад: якщо в цирку почнеться епідемія якої-небудь хвороби тва­рин, хороший директор запросить кращих ветеринарів, поліпшить хар­чування тварин, дасть їм вихідні дні тощо.
Після цього діти малюють, як директор цирку вчинив би в тій або іншій ситуації. З малюнків дітей робиться виставка «Кращий директор цирку».
Хвилинка-веселинка.
ПЛУТАНИНА
Геть усе, усе на світі Переплутав хлопчик Вітя. Каже: «Діти вчаться в полі, А комбайн працює в школі, Всіх людей стрижуть в лікарні, А лікують в перукарні. Ми книжки берем в аптеці, Ліки — у бібліотеці». От який Вітько дивак! Ти ж бо знаєш — це не так! Діти, звісно, вчаться в... (школі), А комбайн працює в... (полі), Ми лікуємось в... (лікарні), А стрижемось в... (перукарні), Ліки беремо в... (аптеці), А книжки — в... (бібліотеці).
Гра «Доповніть словечко».
ФАХИ НА ВСІ СМАКИ
... (Будівельник) новий дім
Збудував на радість всім.
...(Ветеринар) тварин лікує —
За здоров'ям їх слідкує.
Все знає... (географ) про кулю земну,
Про гір висоту та морів глибину!
... (Диригент) керує хором,
Нам співати з ним
Не сором!
... (Електрику!) Електропраску Відремонтуйте нам, будь ласка! ... (Кухар) запрошує Всіх на обід. Страви смачні — Пообідати слід!
... (Лікар) уважно оглянув дитину,
Каже: «Потрібні тобі вітаміни!»
... (Тренер) спортсменів тренує сумлінно,
Про олімпійську турбується зміну!
... (Перукар) чаклує в перукарні —
Зачіски всім робить дуже гарні!
.  (Токар) виточив із сталі
Всі потрібні нам деталі!
... (Футболіст)
Штрафний пробив —
У ворота м'яч влетів!
Крутиться коло Гончарне невпинно. Зробить... (гончар) Гарний глечик із глини!
(К. Чурюмов. «Малятам про фахи»)
Робота з українськими народними прислів'ями про працю. Праця людину годує, а лінь марнує.
Що посієш, те й пожнеш.
Маленька бджілка, а й та працює.
Землю прикрашає сонце, а людину — праця.
Дерево міцне корінням, а людина — трудовим горінням.
Роботящі руки гори вернуть.
Без діла сидіти — можна одуріти.
Без діла слабіє сила.
Без труда нема плода.
Була б лише охота — наладиться кожна робота. Добрий початок — половина діла.
Вставте пропущені слова.
 
1)                                                                    — навчає і виховує учнів.
2)                                                                    — лікує хворих.
3)                                                                    — перевозить пасажирів.
4)                                                                    — веде телепередачі.
5)                                                                    — готує їжу.
(Диктор, лікар, водій, кухар, учитель)
Вставте пропущені слова.
 
1)                                                                    — вирощують хліб.
2)                                                                    — роблять наші вулиці чистими.
3)                                                                    — сім раз відміряє, а раз відрізає.
4)                                                                    — шиє і ремонтує взуття.
5)                                                                    — висаджує і доглядає квіти.
(Двірники, квітникарка, хлібороби, чоботар, кравець)
Категорія: Уроки | Додав: Natali (09.10.2013)
Переглядів: 1550 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!