Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Веселі ігри

Веселі ігри

            ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ З МІЖПРЕДМЕТНИМ

             ЗВ'ЯЗКОМ  З МАТЕМАТИКОЮ, ЧИТАННЯМ, ПРИРОДОЗНАВСТВОМ,

             МУЗИКОЮ, 4 КЛАС

 

      Мета уроку: виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і свідоме ставлення до власного здоров’я; сприяти гармонійному фізичному розвитку, оволодінню життєво необхідними руховими діями і навичками; розвивати необхідні морально-вольові якості.

     Завдання уроку:

-          розвивати спритність та інші рухові якості в естафетах;

-          тренувати силу, ловкость, гнучкість, швидкість під час виконання фізичних вправ.

     Інвентар: гімнастичні лави, волейбольні м’ячі, картки з математичними прикладами, маркери, обручі, мотузка, картки із словами, гімнастичні палиці, кеглі, стільці, ракетки для бадмінтону, тенісні м’ячі.

    Місце проведення : спортзал

    

                                                        Хід уроку

 

                            Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні

              вказівки

                                     1

       2

                    3

                                                           Підготовча частина ( 12 хв. )

       1.Організаційна частина

       Учитель: « Сьогодні на уроці ми з вами будемо не тільки займатися фізичними вправами,щоб стати сильними, ловкими, гнучкими, но також повторимо де який матеріал з математики, читання, природознавства та музики. Подивимось з інших предметів ви такі ж спритні, як і на фізичній культурі.»

     1 хв.

Учні стоять в шеренгу напроти вчителя

      2.Стройові вправи

      - Шикування.

      - Повороти на місці.

      - Різновиди ходьби.

      - Різновиди бігу.

     4 хв.

Зберігати середній темп

     3.Загальнорозвивальні вправи на місці

   - В.п.- стійка, руки на поясі;

  1-поворот голови праворуч;

  2 – в.п.

  3 – поворот голови ліворуч;

  4 – в.п.

  5 – нахил голови назад;

  6 – в.п.

  7 – нахил голови вперед;

  8 – в.п.

    - В.п. - стійка, руки на поясі;

  1 – плечі вгору;

  2 – в.п.

   - В.п. – стійка ноги нарізно, руки на поясі;

  1 – поворот тулуба ліворуч, ліву руку відвести назад;

  2 – в.п.

  3 – те саме, праворуч

  4 – в.п.

   - В.п. - стійка ноги нарізно, руки на поясі;

  1 – 3 - нахил тулуба вперед, пальці рук торкаються пальців ніг;

  4 – в.п.

   - В.п. - стійка, руки на поясі;

  1 – сіли, руки вперед;

  2 – в.п.

   - В.п. - стійка, руки на поясі;

  По 10 стрибків почергово на правій і лівій нозі

     7 хв.

Після розминки поділити клас на дві рівні команди на розсуд вчителя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Два учні, які показали найкращі результати, призначаються капітанами.

                                                       Основна частина ( 25 хв. )

      Естафета 1. « Математична »

   Перший у колоні за сигналом веде м’яч до лавочки, на якій прикріплений папір із прикладами і лежить маркер. Учасник розв’язує перший приклад і повертається до команди, ведучі м’яч. Передає естафету наступному гравцеві.

      5 хв.

За перемогу в естафеті команда отримує бал.

 

 

 

За невірно розв’язаний приклад штраф 0,5 бала

      Естафета 2. « Читацька »

   Перший у колоні за сигналом повзе за допомогою рук по лавочці, пролазить під двома обручами, що лежать на підлозі, підбігає до мотузки, що натягнута у кінці залу і відв’язує один згорток, на якому написано слово. З ним він бігом повертається до команди, а наступний гравець повторює всі дії попереднього. Зібравши всі слова, команда складає прислів’я. Команда, яка зробить це швидко і правильно – виграє.

     5 хв.

            Прислів’я:

   Свій край – як рай, а чужа країна – як домовина.

   Зимове сонце, як мачуха: світить та не гріє.

   Живе, як горох при дорозі: хто не йде, той скубне.

   Гарний, як спить, та ще й лицем до стіни лежить.

 

     Естафета 3. « Природознавська »

   Це конкурс капітанів. Капітани по черзі присідають, а присівши, називають будь яку тварину. Капітан, який перший помилився, або двічі назвав одну і ту саму тварину, або взагалі не назвав жодної – програв.

     5 хв.

 

     Естафета 4. « Музична »

   Посередині залу стоять колом 15 стільців. Навколо яких стоять учасники двох команд через одного. Ведучий включає музику, а діти з підстрибуванням ходять по колу біля стільців. Як тільки музика замовкає, вони намагаються сісти на стільці. Той, кому стільця не вистачило, виходить з гри. З кола забирають один стілець і гра продовжується доти, доки не залишиться одне крісло. Виграє команда, чий учасник завершить гру.

     5 хв.

 

     Естафета 5. « Спортивна »

   Перший учасник із ракеткою для бадмінтону ( на ній тенісний м’яч ) за сигналом переступає через лавочку, йде в кінець залу, обминаючи три кеглі. Повертаючись назад, усе повторює, передає ракетку наступному гравцеві. Виграє команда, яка швидше закінчить естафету. 

     5 хв.

 

 

За кожне падіння тенісного м’ячика штраф 0,5 бала.

 

У змаганнях перемагає команда, яка набрала найбільше балів.

                                                     Заключна частина ( 3 хв. )

     Підбиття підсумків уроку

   Визначити найактивніших учнів. Всі учні команди-переможниці отримують високі оцінки.

 

    Домашнє завдання:

    Стрибки зі скакалкою:

 - 100 ( дівчатка )

 - 80 ( хлопці )

 

 

 

 

                               Література :

 

  1. Леськів А.Д., Левковський Д.М., Дзюбановський А.Б., Леськів В.А.Фізична культура для учнів 1-4 класів – СМП «Астон», Тернопіль – 2000
  2. Без труда не выловишь рыбку из пруда.- М. «Малыш», 1975 г.
  3. http:// hata.profi.co.ua
  4. Остапенко О. Виховання у молодших школярів інтересу до фізичної культури. - // Початкова школа. № 5, 2003 р.

 

Маслова Олена Петрівна, учитель фізичної культури, Донецька школа № 30.

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (18.01.2011)
Переглядів: 1828 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!