Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Весна в житті тварин
Мета: узагальнити і поглибити знання учнів про особливості життя тваринного світу весною на основі власних спостережень та знань, розвивати спостережливість, активізувати навички та вміння усного мовлення на основі вивченого тематичного матеріалу
Обладнання: ілюстрації тварин, предметні малюнки, індивідуальні картки
Хід уроку
1. Організація класу
2. Вступне слово вчителя
Весна - найпрекрасніша пора року. Вона вступає в свої права після холодної, морозної зими. Тому навіть перші незначні зміни у природи, що несе із собою ця пора року, сприймаються надзвичайно гостро. Вона рясно вбирає землю в яскраві шати. Повітря наповнює безліччю п'янких пахощів, усе навколо пробуджується, оживає. Життя відновлюється, кипить, вирує - і все це яскраво відбивається в симфонії звуків, що лунають у природі.
3. Блок англійської мови
Повідомлення теми і завдань уроку.
- Так звичайно, весна - це час радощі і для людини, і для всього живого на землі.
- Сьогодні на уроці, діти, ми поговоримо про особливості життя тваринного світу весною.
4. Актуалізація знань
- Зараз ми відгадаємо загадки про тварин, але не просто будемо називати відгадки, а і згруповувати тварин за їх зовнішньою будовою. Записи груп тварин будемо вести на індивідуальних картках.
Загадки
1. Влітку любить полювати,
А зимою в лігві спати. (Ведмідь.)
2. Хто комах з кори виймає,
Про здоров'я лісу дбає. (Дятел.)
3. У лісі біля пня біготня і метушня:
Народ робочий весь день клопоче. (Мурахи.)
4. Довгий чорний шнурок поміж трав шелестить. (Гадюка.)
Ланцюжки живлення
Складемо ланцюжки живлення
Сойка, яструб, жолудь, куниця, гриби, білка.
- Від чого залежать ланцюжки живлення?
- Кому, на вашу думку, легше вижити в довкіллі?
5. Новий матеріал
- Для того, щоб краще пізнати тваринний світ, ви вдома працювали по групам і приготували повідомлення про тварин. Крім того, всі прагнули дізнатися про щось цікаве із життя тварин навесні.
- Давайте спочатку поміркуємо.
- Чому весною довкілля стає веселим і гомінким? З чим це пов'язано?
Повідомлення дітей про тварин.
1. Звірі. - Як же поводять себе навесні звірі?
2. Птахи. Весняний ліс.
- Весну неможливо уявити без пернатих друзів. Незвичайно, весна для птахів - гаряча пора.
3. Комахи.
Пісня „Моя сім'я" (англійською мовою).
4. Земноводні.
- Земноводні, мабуть, одні з найдивовижніших, ні на кого гне схожих тварин, чи є життя повне таких несподіванок і сюрпризів, що, здається, наче ці тварини прибули до нас з іншої планети.
5. Риби.
6. Моделювання.
- Змоделюємо „шнуровку" модель житла тварин.
7. Охорона природи.
- Всім вам відомо, зо наша природа знаходиться у небезпечні і потребує від людини обережного дбайливого ставлення до себе.
Учись любити
Учись любити все навколо себе:
Траву і квіти, кущик, деревце.
Жучка і пташку, і блакитне небо,
Синьооке чисте джерельце.
Усе прийшло на білий світ, щоб жити,
Щоб дарувати радість і красу.
Учися дивуватись і любити
Чистеньку, мов перлиночка, росу.
Поглянь на світ - це дивовижна казка!
А квіти - це, мабуть, душа землі.
У кожній з них струмить любов і ласка,
Вони, неначе діточки малі.
Яка земля! Чарівна, пречудова!
Вона нам мати. Ми - її дитя!
Летить на землю весняна обнова,
Бурлить, вирує на землі життя!
6. Домашнє завдання
Скласти власний план спостережень за тваринами весною на наступний рік.
7. Підсумок
Розумова гімнастика.
- Чи бувають перелітні звірі. (Кажан.)
- Чи є пташине молоко? Якщо є, то в яких птахів? (Пінгвін.)
- Куди зайцю зручніше бігти вгору чи згори? (Вгору, передні лапи коротші.)
- Чи всі птахи прилітають з теплих країв одночасно?
- Що найбільше вражає людей у лелеках? (Вірність і довірливість.)
- Які птахи найдружніші? (Чайки, пташки, ластівки.)
Тест
1. Ліс - це...
а) тварини;
б) рослини;
в) тварини й росини.
2. Що спричиняє відліт птахів:
а) холод;
б) нестача їжі?
3. Хто живе у лісі:
а) ластівка;
б) зозуля;
в) гуска?
4. У птахів передні кінцівки перетворилася на:
а) крила;
б) лапи.
5. Поширений в Україні звір з довгими задніми лапами:
а) кріт;
б) заєць;
в) білка.
6. Кажан - це ...
а) звір;
б) птах.
Категорія: Уроки | Додав: OlgaREX (26.11.2009) | Автор: Ольга E
Переглядів: 4408 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!