Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Види пейзажу. Подорож у гори

Конспект уроку образотворчого мистецтва
у 3 класі.

Тема: Види пейзажу. Відтворення плановості розміщення об’єктів у просторі шляхом загороджування. « Подорож у гори»
Мета: ознайомити учнів з видами пейзажу; навчити відтворювати плановість розміщення об’єктів у просторі шляхом нагороджування; розвивати вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх, розвивати художні інтереси і потреби, естетичні ідеали, здатність розуміти та інтерпретувати твори мистецтва, оцінювати естетичні явища; формувати в учнів систему художніх знань і вмінь; виховувати емоційно-ціннісне ставлення до мистецтва та дійсності.
Обладнання: репродукції художніх творів, гуаш, пензлі, ємності для води, альбоми, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу
1.1. Привітання
1.2. Повторення правил безпечної роботи на уроці.

- Давайте повторимо правила безпечної поведінки:
1) На уроці пам’ятай : роботу без дозволу вчителя не розпочинай.
2) візьми собі на згадку: робоче місце та інструмент тримай завжди в порядку.
3) Щоб травм і порізів уникати під час роботи не слід розмовляти.
4) Скінчилась робота – ти не тікай , а за собою поприбирай!
1.3. Перевірка наявності необхідних матеріалів.
- Тепер уважно подивіться на свої парти. Чи є у вас все необхідне? Сьогодні ми будемо використовувати альбом для малювання, простий олівець, фарби, пензлики, ємність для води.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Світ навколо нас неймовірно красивий. В цьому ми переконуємося, коли переглядаємо твори мистецтва – картини.
- Як ви вважаєте, де беруть натхнення художники ?
- Що можна побачити на картинах ? ( Обличчя людей, різні предмети, прекрасні краєвиди…)
- Давайте пригадаємо жанри образотворчого мистецтва.

ГРА « Чарівна скринька »
( У скриньці знаходяться чарівні горішки. Потрібно дістати горішок , відкрити його , дістати «зернятко»- папірець із записом і продовжити написане )
• Художній твір, сюжетом якого є зображення тварин називається …
(анімалістичний жанр ).
• Зображення людини – це .. (портрет ).
• Картина, на якій зображено сцени із повсякденного життя людей називається … ( побутовий ).
• Зображення моря – це … (мариністичний ) жанр.

ІІІ. Оголошення теми уроку.
- Який жанр, на вашу думку, ми ще не назвали ?
- Відгадавши загадку, спробуйте здогадатись ще про один жанр образотворчого мистецтва.
Як побачиш на картині намальована хмарина,
А під нею квітів ряд, чи вирує водоспад,
Чи садок вишневий наш – мусиш знати ,
Що картина називається … ( пейзаж ).
- Як називають художників , які на картинах зображують природу ?
- Це художники-пейзажисти.
- То якою буде тема нашого уроку ?
- Так, ми поговоримо сьогодні про різні види пейзажного жанру.

ІV. Засвоєння знань, формування вмінь і навичок.
 Робота з підручником ( с.86-87 )
- На які види поділяють пейзаж?
 Гра « Який це вид пейзажу? Чому саме так? »
- Уважно розгляньте картини. Спробуйте визначити вид кожного пейзажу і поясніть свою думку.
 Бесіда
- Художники-пейзажисти, створюючи картини, не тільки зображують природу, а й намагаються передати її настрій, почуття прекрасного.
- Порівняйте картини с. 87 у підручнику. Котра з них викликає у вас почуття радості ?
- Що є спільного у цих картинах ?
- До якого виду пейзажу можна віднести картини ?
- Сьогодні на уроці ми спробуємо намалювати тематичну композицію – пейзаж.
- А зараз заплющіть очі , послухайте і спробуйте уявити :
Зелені гори, гори сині,
густі смерекові ліси,
Квітучі трави в полонині
Молочно- сизі від роси…
Гурти корів, овець отари,
Мов атакують висоту,
І ген до сонця линуть хмари…
- Поділіться, що ви уявили, слухаючи вірш ?
- Чи здогадались, що будемо малювати ?
- Які гори є в Україні ?
Край казкової краси гірських пейзажів, зігрітий любов’ю його жителів, гірських рік,цілющих джерел з кришталевою водою - все це Карпати.
Це розкішна перлина в багатій скарбниці природи.
- Розпочнемо роботу зі створення гірського пейзажу як художники. Вивчимо елементи майбутньої роботи.
Фізкультхвилинка

V.Творча робота дітей.
Пам’ятайте :
 Глибину простору передавайте кольором.
 Елементи, що знаходяться на передньому плані малюйте детальніше.
 Ретельно підбирайте кольори для передачі настрою.
Послідовність виконання роботи
 Виконайте олівцем ескіз малюнка.
 Починайте роботу світлішими фарбами. Найсвітліше – небо.
 Розфарбуйте гори темнішою фарбою.
 Для дальніх планів – холодні кольори, для ближніх планів – яскраві і теплі.
 Зобразіть дерева, будинки, хмарки.

VІ. Виставка робіт.

Категорія: Уроки | Додав: nlasuk799 (01.02.2018) | Автор: Наталія Ляшук E
Переглядів: 1487 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!