Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Тема. Відпочинок на природі. Мета: розкрити уявлення про
природу як живий організм; вчити бачити красу світу; розвивати вміння безпечно
спілкуватися з природою; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу;
виробити правила безпечної поведінки у лісі; виховувати почуття любові;
вдячності до природи. Обладнання: ілюстрації,
ляльки, грамзапис Хід уроку Організаційний момент Оголошення теми і мети уроку. Живої природи світ таємничий Ми на уроці відкриваєм. Навчимось його красу не
руйнувати, А примножувати, любити,
оберігати. Вивчення нового матеріалу. Гра-подорож «Краса у звичайному» Вступне слово вчителя Весна - найпрекрасніша пора року.
Вона вступає у свої права після холодної, морозної зими. Тому навіть перші
незначні зміни у природі, що несе із собою ця пора року, сприймаються надзвичайно гостро. Вона вбирає рясно
землю в яскраві шати. Повітря наповнює безліччю п'янких пахощів, усе навколо
пробуджується, оживає. Життя відновлюється, кипить, вирує - і все це яскраво відбивається в
симфонії звуків, що лунають у природі. Сьогодні ми разом з сонечком
пройдемо по стежинах природи під голубим небом, де радісно літають птахи,
комахи, метелики, де тепло під сонцем на землі дітям, тваринам, рослинам. - Діти, а що таке довкілля? Давайте
привітаємося з довкіллям: - Доброго ранку, сонечко ясне! - Доброго ранку, земле прекрасна! - Доброго ранку, дерева зелені! - Доброго ранку, птахи галасливі! - Доброго ранку, люди щасливі! Весна із сонечком запрошує на
гостину до лісу. - Як поводитись на гостині? Гра «Мікрофон» - Дерева, квіти і кущі не нищити! - Птахів охороняти! - Гнізда, мурашники не руйнувати! - Комах і звірят не ображати! (включається
грамзапис) Спілкування дітей з природою - Поглянь на мене: я така маленька, у мене тонкі
ніжні пелюстки, такі гарні зелені листочки, така тоненька стеблинка, я так
гарно пахну. Я -травинка-тростинка, така тоненька, струнка, ніжна,
м'яка, я люблю тебе - Підійди до мене ближче. Поглянь на мої тоненькі
гілочки. Послухай ніжний трепет моїх листочків. Вдихни аромат моїх ніжних
квітів. - Яка ти тендітна і струнка,
красуне! Ти чудова. Я знаю як ти радієш мені. Я люблю тебе, маленька, і ніколи
тебе не ображу. Не буду тебе топтати ногами. Живи, моя травиночко, даруй людям
радість! Шелести гучніше, своїми тендітними гілочками кущику! Шуми, любе
деревце! Дидактична гра «Впізнай рослину» - А чи знаєте ви, що рослини вкрай необхідні нам! Технологія Метод «прес» (робота в парах) - Я вважаю, що... (рослини лікують нас) - Тому що... (вони
виробляють кисень, яким ми дихаємо) - Наприклад... (коли вчені
порівняли воду, що стікає з водойми, зарослої деревами, виявилося, що вода
чиста, приємна на смак, а з безлісого вигону - містить багато шкідливих
бактерій) - Діти, а кого можна зустріти в лісі? Про це ми дізнаємось на стежинці «Буду
я природі другом» Робота над прислів'ям: «Де багато пташок, тема комашок.» Інсценівка «Як звірята ліс
рятували» Лісова Фея. Лісові звірята, а
йдіть-но швидше сюди. Звірі (заєць, їжак, лисиця, ведмідь). Що сталося?
Лісова Фея. Лихо сталося! До лісу прийшов хлопчисько, Злий розбійник Грицько! Він дерева ображає, Гнізда пташечкам ламає!
Звірі. Гриця налякати, У «відлуння» з ним пограти! Хлопця треба проучити І поводитись навчити! Лісова Фея.
Чую, він іде сюди! Тож ховайтесь, хто куди! (виходить
Грицько, наспівуючи пісеньку) Грицько.
В лісі я люблю гуляти. Всіх лякати, все ламати! Квіти я зриваю, Гнізда всі ламаю! Ось сміливий я який! Звірі (промовляють
ніби луна). Ой-ой-ой! Грицько. Хто там ховається в кущах? Звірі. Ах, ах,
ах! Грицько. Насила на мене страх... Звірі. Ах-ах-ах! Грицько. Мені не страшно! Я не
боягуз! Звірі. Боягуз, боягуз, боягуз. Грицько. І тебе я не боюсь. Звірі.
Юсь-юсь-юсь. Грицько. Ой-ой-ой! Ай-ай-ай! Мамо, мамо, виручай! Я більше не буду квіти зривати, Я більше не буду ліс ображати! (тікає) Звірі. Ура! Всім відомо, що наша
природа знаходиться у небезпеці і потребує від людини обережного
дбайливого ставлення до себе. Учись любити Учись любити все навколо себе: Траву і квіти, кущик, деревце.
Жучка і пташку, і блакитне небо, Синьооке чисте джерельце. Усе прийшло на білий світ, щоб
жити, Щоб дарувати радість і красу. Учися дивуватись і любити, Чистеньку, мов
перлиночка, росу. Поглянь на світ - це дивовижна
казка! А квіти - це, мабуть, душа землі. У кожній з них струмить любов і ласка,
Вони, неначе, діточки малі. Яка земля! Чарівна, пречудова!
Вона нам мати. Ми - її дитя! Летить на землю весняна обнова, Бурлить,
вирує на землі життя. Лісова фізкультхвилинка - Вітер лісові дерева хилить (нахили
вправо, вліво із піднятими руками) - Яскраві метелики скрізь пурхають {змахи
руками, ніби крилами) - Стрибають по гілках білка з
білченям (стрибки) - Ходять лісом ведмідь із ведмежам (ходіння
перевалюючись) - їдять суниці в лісі дітлахи (присідаючи,
діти зображують, як вони їдять суниці). У природи є також свої закони і
правила поведінки. Сонечко хоче нагадати про це за допомогою знаків (демонструються
«Знаки поведінки на природі») Ці знаки називаються заборонними, тому що
вони забороняють робити зло природі. Природа чарує нас своєю красою. Вона
викликає радість, здивування, а іноді і смуток. Ось зараз ми з сонечком
пройдемо доріжкою «небезпек». Природа допомагає зміцнити
здоров'я, але в природі зустрічається багато небезпек. Це - отруйні рослини,
хижі тварини, пожежа. Треба вміти визначати небезпеку, знати
основні правла безпечної поведінки, коли ти заблукав. Робота з підручником. Розгляд ілюстрацій і бесіда за їх
змістом. - В лісі що треба робити, щоб не
заблукати? - Що треба робити, щоб не було
пожежі? - Якщо ви зустріли тварин? - Читання тексту у підручнику. - Робота в групах: складання пам'ятки. 1 група Щоб не заблукати, слід пам'ятати: • не ходити до лісу самими без дорослих • в лісі слід триматися разом. Якщо заблукали,
кричіть голосніше • якщо ви заблукали, не панікуйте 2 група Щоб уберегти себе від небезпеки: • не куштуйте ягід, яких не знаєте • не збирайте грибів, яких не знаєте • не чіпайте тварин 3 група Щоб не було пожежі в лісі: • не грайтеся сірниками • не розводьте без дорослих вогнище • не залишайте вогнище Гра «Пожежа в лісі» Перенести тваринку в безпечне
місце Робота в зошиті 1. Позначити предмети, які ви взяли б із собою на
відпочинок 2. Розгляньте малюнки і придумайте назви знакам, які
нагадують про правила поведінки на природі 3. Придумайте свої знаки. Намалюйте їх Конкурс на
кращий знак 4. Що стало причиною
пожежі в лісі? 5. Які ще можуть бути причини виникнення пожежі в
лісі? - Ми пройдемо на
наступну доріжку «Ми частка природи, бережімо її» Конкурс на складання розповіді на тему «Мій
хороший вчинок на природі» Якщо людина добре серце має, Вона
іде у світ добро творить, В її очах любов і ласка сяють, Така людина сонечком
горить. Підсумок уроку Ось і закінчилась наша подорож. Будьте і ви, як
маленькі сонечка. Творіть добро, оберігайте природу, садіть дерева, кущі,
квіти. Любіть нашу землю і вона відповість вам любов'ю, щедрістю і пануватимуть у світі мир і злагода. Підготувала вчителька Хмельницької СЗОШ №21 Сивун Алла Григорівна | |
| Переглядів: 2690 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
