Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Християнська етика в українській культурі [ Додати статтю ]

Внутрішня та зовнішня краса людини

Урок 24
Тема: Внутрішня та зовнішня краса людини.
Мета: Вчити дітей бачити в людині не тільки її зовнішню красу, а перш за все красу її душі. Виховувати почуття доброти, вірності, вдячності.
Обладнання: ікона, свічка, кольорові ілюстрації до казки «Червона квіточка».

Хід уроку

І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Перевірка домашнього завдання.

Діти вдома записали свої позитивні та негативні риси. В класі вони називають одну з негативних рис і розповідають, як намагаються позбутися цієї риси.
4. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми навчимося бачити в людині не тільки її зовнішню красу, а й красу її душі.
ІІ. Основна частина.
1. Актуалізація опорних знань.

- Діти, пригадайте казку Г. Х. Андерсена «Гидке каченя». Саме на прикладі образу Гидкого каченяти ми побачили, що можна мати дивовижну внутрішню силу і вибачати всім образи, перемагати всі негаразди. З казки ми зрозуміли, що внутрішня краса не впадає у вічі, але важливіша за зовнішню.
Ще одним з таких прикладів є російська народна казка «Червона квіточка»
Прочитайте її першу частину і спробуйте дати відповідь на запитання:
- Чим відрізнялися бажання двох старших сестер від бажання молодшої?
2. Знайомство з казкою «Червона квіточка».
Діти самостійно читають першу частину казки.
3. Відповіді на запитання до казки, с. 112.
4. Опрацювання короткого оповідання на с. 113.

- За якими критеріями краще обирати собі друзів?
- З якими людьми вам цікаво?
- Що ви робите для того, щоб і з вами було цікаво?
- Хто з біблійних персонажів ставив на перше місце не земну славу, а розум і мудрість? (Цар Соломон).
- Чим було винагороджене таке бажання?
- Подумайте, чи завжди ваші бажання можна назвати розумними й корисними, чи завжди ви цінуєте внутрішній скарб людини?
ІІІ. Підсумкова частина.
1. Узагальнення вивченого.

- Хто з доньок купця вам найбільше сподобався?
- За що вам найбільше сподобалась молодша донька?
- На наступному уроці ми продовжимо роботу над казкою.
2. Домашнє завдання.
Дочитати казку до кінця, с. 113-119.
3. Спільна молитва.

Рудик О.В. – вчитель початкових класів Широківської загальноосвітньої школи №1

Категорія: Християнська етика в українській культурі | Додав: (15.07.2015) | Автор: Рудик О.В.
Переглядів: 1653 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!