Конспект
заняття з логіки для дітей старшого дошкільного віку
МЕТА: створити умови для розвитку логічного мислення; вчити
аргументувати й доводити свою думку. Розвивати уяву, сенсорні здібності
(сприйняття форми, кольору, розміру). Закріпити знання цифр в межах 6. Вчити
знаходити предмет серед запропонованих, користуючись значками властивостей,
розрізняти і впорядковувати предмети за величиною. Виховувати допитливість.
ОБЛАДНАННЯ: кольорові кружечки, картки з цифрами
від 1 до 6, різнокольорові ниточки, малюнки до загадок, по 10 кольорових смужок
однакової ширини, які відрізняються за довжиною на 1 см (від 1 до 10 см), на
кожну дитину, набір іграшкових комах, макет павутиння.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Вихователь: Діти, хто це до нас завітав у гості?
Діти: Павучок.
Вихователь: Що він тут наплів?
Діти: Павутиння.
Вихователь: Хто попав у полон до павучка?
Діти: Муха, метелик, джміль, жучок.
Вихователь: А одним словом, як можна їх назвати?
Діти: Комахи.
Вихователь: Вам їх шкода? Чи не хотіли б ви
визволити комах? Щоб це зробити, треба виконати цікаві завдання, які павучок
приготував вам.
Завдання №1. Загадка
Тільки дощик прошумів
Над лужком, над лісом.
Хтось у небі рушничок
Вишитий повісив. (Веселка).
Вихователь: Так, це – веселка. А скільки кольорів
має веселка? (Сім). Давайте їх пригадаємо. У кожного з вас на столі лежать
різнокольорові кружечки. Викладіть їх так, як розміщені кольори у веселки.
Коли діти виклали, вихователь запитує:
- Який перший колір?
- Який останній?
- Який колір знаходиться між зеленим і синім?
- На якому місті жовтий колір? Оранжевий?
Фіолетовий?
- Який колір веселки найбільше подобається вам і
чому?
- Які кольори веселки найчастіше зустрічаються
восени?
Вихователь: А зараз ми з вами пограємося з
кольоровими ниточками. У кожного з вас є картки з цифрами від 1 до 6. Уважно
слухайте завдання:
а) покладіть блакитну ниточку до цифри, яка
показує кількість сонечок на небі (1);
б) жовту ниточку до цифри, яка показує кількість
їжачків на моєму малюнку (2);
в) зелену ниточку до цифри, яка означає кількість
колесив в автомобілі (4);
г) коричневу – до цифри, яка менша за цифру 4 на
один (3);
д) червону – до цифри, яка більша за цифру 4 на
один (5);
е) фіолетову – до цифри, яка показує кількість
яблучок на малюнку (6).
Вихователь: Ось і отримався у нас такий чудовий
орнамент. А на що він схожий? (Відповіді дітей: на райдугу, на небо і землю,
яка вкрита листочками і т. д.)
Вихователь: Молодці діти! Ось ми і виконали перше
завдання павучка, і визволили з вами першу комаху – метелика. А щоб врятувати
другу комаху, павучок приготував загадки, в яких ми будемо відгадувати предмети
за формою, кольором і властивостями. (На дошці виставляються картинки, на яких
відображено властивості предмета, який треба відгадати. Внизу – малюнки –
відгадки).
Вихователь пропонує дітям уважно розглянути значки
властивостей і серед малюнків-відгадок знайти предмет, який відповідає цим
властивостям.
Перша загадка – трикутник, круг зеленого кольору,
їжак ( ялинка).
Друга загадка – круг, квадрат оранжевого кольору,
вогонь (сонце).
Третя загадка – круг, фарби різнокольорові, жаба
(м’яч).
Четверта – конус, прямокутник білого кольору,
сніжинка, торт (морозиво).
Вихователь: Ось ми і визволили з вами ще одну
комаху – муху. А зараз послухайте казку, яку розповів мені павучок , і я гадаю,
що ми допоможемо цареві звірів з цієї казки.(Вихователь розповідає казку.)
Казка.
В одному лісі жили – були звірята. Усі вони були
різні: і маленькі, і великі. Одного разу лев, цар звірів, вирішив зібрати усіх
мешканців лісу і визначити, хто з них якої висоти: хто найвищий, а хто
найнижчий. Зібралися звірі біля лева і почали шикуватися в ряд від найнижчого
до найвищого. Штовхалися, сопіли, а вишукуватися так і не змогли.
Вихователь: Ну, що, допоможемо звірятам? Добре.
Тільки у вас у кожного замість звірів лежать кольорові смужки різної довжини.
Вам треба їх викласти від меншої до найбільшої.
Вихователь: У мене на столі зібралися іграшкові
звірі і треба їх теж пошикувати.( Викликається одна дитина і виконує це
завдання).
Вихователь: Ось ми і визволили ще одну комаху –
джмеля.
Ой, діти, а що це за гостя до нас завітала? Так,
Мишка! А що полюбляють їсти мишки? (сир). Тільки наша мишка розгубилася і не
може знайти доріжку до сиру, давайте їй допоможемо. (Кожна дитина отримує схему
з лабіринтами – доріжками до сиру, знаходить вірну доріжку).
Вихователь: Ось і визволили ми з вами останню
комаху – жучка, бо вірно знайшли доріжку до сиру.
Малята, чиї завдання ви сьогодні виконували? Яке
завдання вам найбільше сподобалося? Яке було важко виконувати? Кого ви сьогодні
визволили? Як ви гадаєте, ми з вами зробили добру справу? Що вам допомагало
правильно виконувати завдання?
http://www.ha-ha.com.ua/
|