Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Знайомство. Моя сім'я. Краса сім'ї

Заняття з партнерства за програмою «Орієнтир», проведеного у групі 1-х класів.

Тема: Знайомство. Моя сім’я. Краса сім’ї.
Мета:
• познайомити учнів одного з одним в рамках групи;
• формувати почуття взаємоповаги, партнерські стосунки;
• дати поняття про сім’ю. відносини в сім’ї їх красу;
• вчити працювати в невеликих мікро групах;
• протестувати дітей за тестом «Я і моя сім’я».

Хід заняття:
 
І. Знайомство. (проводиться у формі гри).
- Сьогодні ми зібралися всі разом на перше заняття. Ще не всі учні гарно знають одне одного. Тому я пропоную вам познайомитись. Спочатку я пропоную кожному назвати своє ім’я так, як йому подобається, щоб його називали. (Миколка, Оленька…). А тепер потисніть одне одному руки, говорячи якісь приємні слова.
- А зараз розкажіть, будь-ласка, який у вас настрій.
- Я бачу, що не у всіх сьогодні веселий настрій. Діти, давайте спробуємо підняти настрій Сашкові. Як це можна зробити? (За допомогою жестів , міміки, лагідних слів, вірша чи пісні).
Я бачу, що не у всіх сьогодні веселий настрій . Діти, давайте спробуємо підняти настрій Сашкові. Як це можна зробити? (За допомогою жестів, міміки, лагідних слів, вірша чи пісні).

ІІ. Повідомлення нового матеріалу.
1. - Я бачу, що настрій у вас тепер гарний. Але ви, напевне, скучили за домом, трішки стомилися. А хто чекає вас вдома? А як вас усіх назвати одним словом? (Сім’я, родина ).
- Хто входить у сім’ю? (Мама, тато, діти…)
- Це члени сім’ї. Чим вони відрізняються? (Віком, статтю) .

2. - А зараз я пропоную вам пограти в гру, яка називається «Крісло автора». (Учні за бажанням сідають у «крісло автора» і розповідають про свою сім’ю, відповідаючи на такі запитання:
• скільки чоловік налічує твоя сім’я, як їх звуть?;
• чим любить займатися твоя сім’я?;
• чи дружно живе твоя сім’я.

3. - Що для вас в сім’ї робить мама? (готує їжу, прибирає…).
- Що робить тато? (заробляє гроші, ремонтує, допомагає мамі…)
- Чи допомагаєш ти батькам? Як?
- Як живуть люди в сім’ї: разом чи окремо? Чому? (Разом, бо всі допомагають один одному, всім разом весело…).
4. - Фізкультхвилинка:
- Давайте спробуємо показати за допомогою рухів, яку роботу ви виконуєте вдома.

5. - Гра «Додай речення»:
- Мені весело коли … Я люблю … Я хочу … Мені сумно, коли … Мені цікаво, коли …
- А зараз перевіримо, чи гарно ви знаєте членів своєї родини. Продовжіть ці ж речення, розповідаючи про когось із членів своєї родини. (Мамі весело, коли… Мама любить…).

6. - Чи красиве ваше житло? Хто його прикрашає? (Всі разом)
- Чи допомагає спільна робота в сім’ї прикрашенню вашого житла? Як? (Разом можна все швидко прибрати, почистити, поклеїти шпалери…).
- Що можна зробити для краси вашого житла? (Ремонт, гарні речі, картини, фотокартки, іграшки, книжки, прикраси…)

ІІІ. Практична робота:
- А як можна прикрасити наш клас?
- Сьогодні ми зробимо прикрасу для нашого класу.
- Ми створимо дерево класу.
- Як зручніше працювати: кожному окремо чи разом? (Разом) Чому?
Виготовлення дерева.

ІV. Тестування:
- А тепер кожен із вас пригадає свою сім’ю і намалює її. Малюнок ми назвемо «Я і моя сім’я».
- Кого обов’язково потрібно зобразити?
(Діти працюють, а вчитель проводить міні-бесіди за змістом малюнка).

V. Підсумок заняття:
- Кого ми називаємо сім’єю?
- Яку роботу виконують члени вашої сім’ї?
- Як краще працювати: спільно чи окремо? Чому?
- Яку сім’ю можна назвати красивою?
- Як ви допомагаєте своїй сім’ї?

Категорія: Уроки | Додав: zadornova (23.10.2010) | Автор: Задорнова Алла E
Переглядів: 2555 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!