Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Засвоєння таблиці ділення на 8
Тема. Засвоєння таблиці ділення на 8.
Мета: - вправляти учнів у застосуванні знань таблиці ділення чисел на 8 і відповідних випадків ділення під час розв'язання математичних
виразів і задач;
- закріплювати знання конкретного змісту дії ділення;
- розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення;
- сприяти вихованню наполегливості, самостійності, взаємодопомоги.
Девіз уроку. Ні кроку без думки!
Наші помічники - увага, пам'ять,мислення.

Тип уроку. Закріплення знань, умінь.

Методи навчання. Проблемно-пошукові, словесні, практичні.

Зміст уроку.
I. Організаційна частина уроку.
- Діти, сьогодні ми зробимо ще один крок в країні МАТЕМАТИКА.
Робота має бути приємна, тому добре мати поруч друга. Давайте візьмемося
за руки, посміхнемося одне одному і скажемо щось приємне, добре. І так, в
щасливу путь!
II. Розвиток пізнавальної активності учнів.
- Що спільного між математикою і спортом? (Міркування дітей).
- Як і спорт, математика розвиває в людях наполегливість, самостійність, прагнення досягти поставленої мети, взаєморозуміння, взаємодопомоги.
Наш земляк Сергій Бубка став чемпіоном світу, кращим на нашій планеті зі стрибків у висоту. Багато з вас мріють бути такими, як Сергій: вольовими, наполегливими і працьовитими. А розвивати ці якості можна і в школі на уроці. Тому сьогодні я вас запрошую на математичний стадіон.
III. Завдання уроку.
- На нашому математичному стадіоні будемо вправлятися в застосуванні знань таблиці ділення на 8 при розв'язанні математичних виразів і задач. А працювати будемо під девізом: "Ні кроку без думки! Наші помічники: увага, пам'ять, мислення."
IV. Математична розминка. Усні обчислення.
1. - Будь-які тренування розпочинаються з розминки. Доведіть що ви вмієте швидко і правильно рахувати. (На розв'язання прикладів 1 хв).
16: 8 14: 7 5 ∙ 9 3 ∙ 3
72: 8 42: 7 24: 6 4 ∙ 6
8 ∙ 4 7 ∙ 8 36: 6 6: 2
8 ∙ 8 7 ∙ 5 4 ∙ 8 21: 3
(Самоперевірка. Самооцінка).

2. Робота з числовим рядом.

- А ось і перші спортсмени. Подивіться уважно на їх номери:
16; 22; 56; 32; 80; 24
- Яке число зайве? Чому?
- Скільки разів по 8 в даних числах?
- Записати всі числа, які діляться на 8 по пам'яті.
(Взаємоперевірка. Оцінювання).

3. Логічні задачі.(Кожна група учнів отримує логічну задачу.)

а) Три хлопчики - Коля. Петрик. Іванко пішли в магазин. По дорозі до магазину вони знайшли 15 к. Скільки грошей знайшов би один Іванко, якби він один пішов до магазину?

б) Один ослик ніс І0кг цукру, а другий ослик ніс 10кг вати. У кого вантаж важчий?

в) Одне яйце вариться 8 хв. За скільки хвилин зваряться п’ять яєць?

г) Кінь з вершником пробіг 4 км. Скільки кілометрів пробіг вершник?

д) Чотири мишки гризли скоринку сиру. Підкралася кішка і схопила одну мишку. Скільки мишок продовжували гризти скоринку сиру?
V. Актуалізація опорних знань учнів.
- А зараз ми відправляємось у сектор важкої атлетики, де всім при йдеться спробувати підняти вагу. А підніме вагу той, хто зможе дати правильні відповіді на запитання:
- Що таке множення?
- Як називаються числа при множенні?
- Який зв'язок між діями ділення і множення?
- Як називаються числа при діленні?
- Як знайти невідомий множник? (Самооцінка).
VI. Математичне тренування. Робота із закріплення знань.
1. Проблемне питання:
- Діти, скажіть будь ласка, навіщо знати напам'ять таблицю
множення і ділення?
- А на математичному стадіоні той, хто знає таблицю ділення, може
виграти м'яч. І так, граємо у гру „Виграй м'яч".
(Учитель показує картки з прикладами на множення та ділення, а учні за правильну відповідь отримують нагороду – м’яч).
2. Групова робота з підручником.
Розв'язання задачі № 536 с. 89
- Справа в тому, що тільки разом можна подолати будь-які
труднощі. Тому вам зараз необхідно своєю групою розв'язати задачу
Вівці на день давали 3 кг силосу, а корові на 24 кг більше. У скільки разів більше силосу давали корові, ніж вівці?
(Консультант з групи перевіряє розв'язок задачі в сусідній групі.)
3. Розв'язання прикладів.
- Тепер попрацюємо у тандемі (в парах)
№529 с. 88
8∙2 - 8:2 36-16:8
56:8 + 64:8 64 - 24:8
(Самооцінка)
Фізхвилинка.
VII. Математичні змагання.
Диференційована робота за ступенем складності і самостійності.
(С.П. Логачевська"Мій помічник").
- На нашому математичному стадіоні, на відміну від спортивного, кожен змагається лише з собою: що я вмів робити вчора і чого я можу досягти сьогодні, завтра. Тому зараз вам необхідно попрацювати самостійно.
Дайте відповіді на планшетках.
І етап
48: 8 56: 8 40: 8 24: 8
72:8 64:8 16:8 32:8

Перевірка. Вибір варіанту для подальшої роботи.

II етап
1 в. с.33 № 5 (1,2 стовпчики)

− Зменш кожне число у 8 разів.
56,64,72,40, 16,24.

2 в. с. 33 № 3
− Знайди помилку.
48: 8 = 6 40: 8 = 5
64: 8 = 8 26: 8 = 2
72: 8 = 9 56: 8 = 8
Перевірка.

III етап
1 в. с. 33 № 6 ( 1-й рядок)

− Знайди числа, які діляться на 8 і склади приклади.
3,4, 16, 18,24,27,32,39,40.

2 в. с. 33 № 3
− Зменш кожне число у 8 разів.
56,64,72,40, 16,24.

Перевірка.

Спільне завдання с. 33 № 7 (1-й стовпчик).

Обчисли
48:8-7 72:8-3 48:8-9
(Самооцінка)

VIII. Підсумок уроку.
- На нашому математичному стадіоні розсипались склади мо; ре; га; пе.
Складіть з них слово. (Перемога)

- Що допомогло нам одержати перемогу?

(Оцінювання роботи учнів за індивідуальними картками самооцінки.)

- Бажаю вам перемагати і в майбутньому в математиці, в спорті, вжитті.

IX. Домашнє завдання (різнорівневе).
1в. с. 34 № 8
Склади вирази за схемами і знайди їх значення.

2 в. с. 33 № 7 (2, 3 стовп.)
Обчисли

40:8∙9 24:8∙8
16:8∙7 56:8∙4
32:8∙5 64:8∙6

Левада Галина Василівна, учитель початкових класів.
Харцизька українська гімназія з класами загальноосвітньої школи Донецької обл.
За матеріалами: Освіта.ua
Категорія: Уроки | Додав: Natali (08.07.2011) | Автор: Левада Г.В.
Переглядів: 3006 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!