Тема: Ці загадкові літери Я, Ю, Е, Ї.
Мета: закріпити знання про букви, які позначають два звуки; розвивати артикуляційно-слухові відчуття; продовжити роботу над звуко - буквеним аналізом слів; формувати у дітей виразність читання віршованого тексту; виховувати в учнів любов та бережливе ставлення до природи, до її мешканців.
Обладнання: презентація, малюнки для розфарбування.
Форми роботи: колективна, індивідуальна, парна.
Хід уроку
І.Оргмомент
Вже дзвінок нам дав сигнал.
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай!
ІІ. Повторення та закріплення вивченого.
1. Мовна розминка.
Буква Я, немов віночок,
Без музики йде в таночок.
2. Звуко – буквений аналіз слів: ( слайд 2 - 5)
Яблуко, ялинка, їжак, поїзд, верблюд, в’юн, єнот, заєць.
3. Запис складів, слів під диктування.
Ян, ен, єв, яц, їд, юл, їв,
Юшка, юрта, їхати, ярмарок, їдальня, якір, солов’ї, літає, каюта.
ІІІ. Виконання письмових завдань. ( слайд 6)
1. Запиши слова у дві колонки:
а) в першу слова, в яких букви я,ю,є,ї позначають два звуки;
б) в другу – один звук.
Юрко, пісня, заєць, малюнок, яма, неділя, маяк, якір, юшка, усю, земля, яйце, няня, солов’ї, їдальня.
2. Встав голосні. ( слайд 7 - 8)
.ля .шку вранці .ла,
.ля .шки не хотіла.
3. Розфарбуй малюнок. ( у кожного учня на парті роздрукований малюнок) ( слайд 9)
Для хлопчиків:
Я – зелений, Ї – червоний, Ю – коричневий, Є – чорний
Для дівчат:
Я – червоний, Ю – синій, Ї – рожевий, Є – блакитний.
ІV. Робота над казкою( слайд 10)
ЄНОТ І ЄХИДНА
(Казка)
Жив-був маленький Єнот. Він був дуже допитливим, але бояв-
ся ходити до лісу сам. Якось Єнот зустрів незнайомого звіра і тро-
хи злякався.
— Х-хто ти? Я-як тебе звати?— запитав, заїкаючись Єнот.
— Єхидна,— відповів звір. У нього були довгі, як у їжака, гол-
ки і довгий ніс.
— Не бійся мене, ходімо зі мною до лісу за суницями.
— Я боюся ходити до лісу,— відповів Єнот.
— Не бійся, я буду біля тебе і нам не буде страшно,— відпові-
ла Єхидна.
Подумав Єнот і погодився. Пішли вони до лісу, нарвали повні
кошики суниці іповернулися додому. Відтоді Єноті Єхидна завжди
ходили разом у ліс по ягоди.
- Перевірка розуміння змісту казки.
- Чого навчила вас ця казка?
- Я прочитаю ще раз казку, а ви плескотом у долоні вказуєте слова з буквою «Є».
V. Робота над загадками.
Давайте розгадаємо загадки, а у зошит запишемо відгадки.
Слайд № 11
Є у лісі звір пухнастий,
А у нього хвіст смугастий.
Знає звір багато нот,
Називається …..(єнот)
Слайд №12
Ні, це зовсім не їжак,
Хоч на тілі голки видно,
Не комаха і не птах,
Цю істоту звуть ….(єхидна)
Слайд №13
Пара довгих вушок,
Сіренький кожушок.
Скорий побігайчик,
Як він зветься?...(заєць)
Слайд №14
Це який дивак знадвору
Носить здобич у комору
Не на спинці у мішку,
А сховавши за щоку? (хом’як)
VI. Підсумок уроку( слайд 15)
Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.
За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!
Джерело: http://yadi.sk/d/ZYsPcngZKttR2 |